Transparency International

Artykuły - Transparency International (26)

 • Raport Transparency: Istnieje związek między korupcją i nierównością

  Istnieje związek między korupcją a nierównością, a korupcja w sektorze publicznym wciąż stanowi problem - głosi opublikowany w środę raport Transparency International. Nowa Zelandia i Dania są najmniej skorumpowane, Polska awansowała z 30 na 29. miejsce.
 • Transparency International: Łatwiej jest korumpować w Niemczech niż w UE

  Transparency International: Łatwiej jest korumpować w Niemczech niż w UE

  UE ma przepisy antykorupcyjne, ale gorzej jest z ich stosowaniem. To ma oczywiście negatywne skutki. Organizacja Transparency International opublikowała raport w tej sprawie, wskazując palcem też na Niemcy.
 • "Rzeczpospolita": Znikła organizacja walcząca z korupcją

  Po 13 latach działalności rozwiązano polski oddział Transparency International (TI), pozarządowej organizacji działającej na rzecz przejrzystości i walki z korupcją - informuje "Rzeczpospolita".
 • To oni najchętniej dają łapówki za granicą

  To oni najchętniej dają łapówki za granicą

  Badanie Transparency International wykazało, iż firmy z Rosji i Chin są w światowej czołówce przedsiębiorstw dających za granicą łapówki dla osiągnięcia korzyści, w tym np. zdobycia kontraktów. Najbardziej fair grały spółki z Holandii i Szwajcarii.
 • Transparency: 1/4 ludzi na świecie daje łapówki

  Jedna czwarta ludzi na świecie dała w ciągu ostatnich 12 miesięcy łapówkę - wynika z badania Transparency International, opublikowanego z okazji światowego dnia walki z korupcją. W Polsce odsetek ten wyniósł 15 proc.
 • Najbardziej skorumpowane kraje świata

  Najbardziej skorumpowane kraje świata

  Martwią was mankamenty waszego rządu? Uspokójcie się. Przynajmniej nie jesteście Somalią. Ten nękany kłopotami i rozdarty wojnami kraj otwiera przygotowaną przez Transparency International najnowszą listę najbardziej skorumpowanych krajów świata. Ta była kolonia włoska na Oceanie Indyjskim, zamieszkana przez 9,8 mln ludzi i podzielona od dawna wojną domową, stała się stolicą piractwa i terroryzmu, z niewielkimi szansami na jakikolwiek rząd, a już na pewno nie na uczciwy. W 10-punktowej skali Transparency otrzymała ocenę 1,1.
 • Transparency International: 3/4 państw b. skorumpowanych

  Blisko 3/4 państw jest postrzeganych jako bardzo skorumpowane - wynika z dorocznego raportu Transparency International, opublikowanego we wtorek w Berlinie. Na 178 państw Polska zajęła 41. miejsce.
 • Najbardziej skorumpowane kraje świata

  Najbardziej skorumpowane kraje świata

  Nie można powiedzieć, że korupcja to przestępstwo bez ofiar. Jednym z głównych powodów tak wysokiej liczby ofiar trzęsienia ziemi na Haiti były niedbale wzniesione budynki, które nie powstałyby pod nadzorem profesjonalnych i uczciwych inspektorów budowlanych.
 • Raport: Korupcja w Polsce jak w Bhutanie i Jordanii

  Korupcja pozostaje problemem także w krajach europejskich. Transparency International w opublikowanym we wtorek Indeksie Percepcji 2009 wymienia w tym kontekście Czechy, Grecję, Łotwę, Polskę, Rumunię i Słowację.
 • Korupcja na świecie w 2009 roku

  Korupcja na świecie w 2009 roku

  Korupcja pozostaje problemem także w krajach europejskich. Transparency International (TI) w opublikowanym we wtorek Indeksie Percepcji 2009 wymienia w tym kontekście: Bułgarię, Czechy, Grecję, Łotwę, Polskę, Rumunię i Słowację. Wskazuje jednak, że pozycja Polski nieco się poprawiła.