transmisja danych

Artykuły - Transmisja danych (18)

 • Bez 5G nie będzie społeczeństwa, biznesu i gospodarki 4.0

  Bez 5G nie będzie społeczeństwa, biznesu i gospodarki 4.0

  Nowy standard transmisji danych zmieni sposób, w jaki pracujemy i odpoczywamy. Korzyści, które ze sobą niesie można dostrzec z perspektywy pojedynczego użytkownika, jak i całej gospodarki. 5G będzie rewolucją. Tłumaczymy, dlaczego i gdzie może się ona dokonać już w niedalekiej przyszłości.
 • 10 Gb/s na miedzianych kablach telefonicznych

  10 Gb/s na miedzianych kablach telefonicznych

  10 Gb/s. Alcatel-Lucent ustanawia nowy rekord prędkości szerokopasmowej transmisji danych z wykorzystaniem tradycyjnych miedzianych kabli telefonicznych.
 • Nowy rekord bezprzewodowej transmisji danych

  Nowy rekord bezprzewodowej transmisji danych

  Naukowcy z Karlsruhe Institute for Technology ustanowili nowy rekord w prędkości bezprzewodowej transmisji danych – donosi TGD.
 • Mona Lisa wysłana na Księżyc

  Mona Lisa wysłana na Księżyc

  Naukowcom NASA po raz kolejny udało się zrobić coś niezwykłego. Tym razem przy pomocy laserów przesłali na orbitę okołoksiężycową... reprodukcję Mona Lisy.
 • Od 3G do LTE - narodziny Polski 4G

  Od 3G do LTE - narodziny Polski 4G

  Technologie mobilne nie istniałyby bez sieci o odpowiednio wysokich przepustowościach. To właśnie dzięki nim pobranie pokaźnego pliku na smartfona w trakcie jazdy autobusem trwa zaledwie kilka minut. A co jeszcze czeka świat i nas - mieszkańców Polski?
 • Nvidia wprowadza nowy standard przesyłu danych

  Nvidia wprowadza nowy standard przesyłu danych

  W dzisiejszych czasach powoli odchodzi się od kabli i szuka rozwiązań bezprzewodowych. Wygląda na to, że Nvidia i Wi-Fi Alliance mają propozycję, która szybko może zastąpić dotychczasowe.
 • Nowe kontrakty ATM SA w administracji publicznej i sektorze finansowym

  ATM SA, oferująca usługi telekomunikacyjne pod markami ATMAN i Thinx Poland, podpisała nowe kontrakty na świadczenie usług kolokacji, transmisji danych i dostępu do Internetu o łącznej wartości ponad 4 mln zł netto.
 • Pobito rekord świata w światłowodowej transmisji danych

  Pobito rekord świata w światłowodowej transmisji danych

  Japońscy naukowcy pobili rekord świata w prędkości transmisji danych. Udało im się przesłać informacje z prędkością 109 Tb/s.
 • Lepsza przepustowość mobilnej komunikacji

  Lepsza przepustowość mobilnej komunikacji

  Ericsson opracował technologię, dzięki której bezprzewodowa transmisja danych w urządzeniach przenośnych będzie jeszcze lepsza.
 • Szybsza transmisja danych w komórkach

  Szybsza transmisja danych w komórkach

  Firma Alcatel-Lucent po raz pierwszy na świecie zaprezentowała nową technologię, która zwiększa szybkość bezprzewodowych sieci szerokopasmowych opartych na LTE. Transmisja CoMP pozwoliła uzyskać szybkość transmisji danych przekraczającą 5 Mb/s.