tramwaj

Artykuły - Tramwaj (122)

 • Siemens prezentuje pierwszy autonomiczny tramwaj na świecie

  Siemens prezentuje pierwszy autonomiczny tramwaj na świecie

  Siemens Mobility, we współpracy z ViP, prezentuje pierwszy na świecie autonomiczny tramwaj. Siemens Mobility zademonstruje jazdy testowe tramwaju autonomicznego na sześciokilometrowym odcinku linii tramwajowej w Poczdamie w Niemczech w dniach 18-21 września.
 • Specjalne sygnalizatory świetlne dla użytkowników smartfonów

  Specjalne sygnalizatory świetlne dla użytkowników smartfonów

  Jedno z niemieckich miast wprowadziło specjalne sygnalizatory świetlne dla użytkowników telefonów. Ma to przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo przechodniów, którzy nie zachowują należytej ostrożności podczas przechodzenia przez pasy.
 • Łódź: Nie mogli zatrzymać pędzącego tramwaju

  Łódź: Nie mogli zatrzymać pędzącego tramwaju

  O włos od tragedii w centrum Łodzi. Tramwaj jechał Piotrkowską a motorniczy nie był w stanie zatrzymać składu. Cudem nikt nie ucierpiał – pisze "Dziennik Łódzki".
 • Kiedy tramwaj ma pierwszeństwo? Sprawdź, o czym musisz pamiętać!

  Kiedy tramwaj ma pierwszeństwo? Sprawdź, o czym musisz pamiętać!

  Działania na rzecz poprawy komunikacji dotykają różnych środków transportu. W ostatnich latach do łask wraca transport tramwajowy.
 • Olsztyńskie Tramino najcichszym tramwajem na rynku

  Olsztyńskie Tramino najcichszym tramwajem na rynku

  Tramino dla Olsztyna, które można oglądać na targach Trako, będzie nie tylko najszerszym, ale i najcichszym tramwajem na rynku. - Zostały przeprowadzone badania homologacyjne, które potwierdziły, że zadeklarowany poziom hałasu (74 dB) - niższy niż wymaga ustawodawca - jest spełniony - mówi Michał Podolski, kierownik konstrukcji pojazdów szynowych w Solarisie.
 • Tramwaj w lewo, ty w prawo. Ale kto pierwszy?

  Tramwaj w lewo, ty w prawo. Ale kto pierwszy?

  Regulujące sposób jazdy tramwajów przepisy ruchu drogowego niewątpliwie należą do skomplikowanych. Wielu kierowców, również tych, którzy prawo jazdy mają od kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu lat, po prostu ich nie zna.
 • Wystarczy jeden metr, czyli zobacz, gdzie się kończy twoje auto

  Wystarczy jeden metr, czyli zobacz, gdzie się kończy twoje auto

  W Krakowie ruszyła kampania "Wystarczy jeden metr", która ma uświadomić kierowcom, że źle zaparkowany samochód może zablokować komunikację tramwajową. Inspektorzy MPK i strażnicy miejscy patrolujący ul. Długą będą do piątku rozdawać kierowcom ulotki i miarki.
 • Stój durniu, tramwaj jedzie!

  Stój durniu, tramwaj jedzie!

  Tramwaj jest bez wątpienia dużym gabarytowo pojazdem. To nie jakiś skuter czy rower. Mimo to okazuje się, że część kierowców ma poważne problemy z zauważeniem tramwaju. Jak to możliwe?
 • Weekend bez tramwajów na Bródnie

  Weekend bez tramwajów na Bródnie

  W sobotę i niedzielę nie będą kursować tramwaje między Rondem Żaba a pętlą Żerań Wschodni. Tramwaje linii 1,4 i 26 pojadą objazdami; między pl. Hallera a Żeraniem Wschodnim jeździć będzie zastępcza linia autobusowa Z-1.
 • Pesa zaprezentowała pierwszy ze 120 tramwajów dla Moskwy

  Pesa zaprezentowała pierwszy ze 120 tramwajów dla Moskwy

  Pierwszy ze 120 tramwajów Fokstrot, zamówionych dla Moskwy, zaprezentowano w czwartek w zakładach Pesa w Bydgoszczy. Kontrakt będzie realizowany od marca 2014 r. do marca 2015 r.

Zdjęcia - Tramwaj (0)

Filmy - Tramwaj (8)

 • Pasażer na gapę wersja hard. Nie uwieżycie

  Niecodzienny obrazek w angielskim Rochdale. Mężczyzna odbył podróż na gapę tramwajem, trzymając się... wycieraczki. Miejscowy zarząd transportu miejskiego potępił takie zachowanie, odradzając stanowczo takie przemieszczanie się po Rochdale. (STORYFUL/x-news)
 • Zderzenie tramwajów w Łodzi. 7 osób rannych

  Na przystanku w Łodzi doszło do zderzenia dwóch tramwajów. Ucierpiało 7 osób w tym dziecko. Obaj motorniczy byli trzeźwi i posiadali odpowiednie uprawnienia. Policja bada szczegóły wypadku. (TVN24/x-news)
 • Papież Franciszek przejechał tramwajem na krakowskie Błonia

  Po ceremonii przekazania kluczy do miasta, papież Franciszek pojechał tramwajem na krakowskie Błonia, gdzie zaplanowano ceremonię powitania głowy Kościoła przez pielgrzymów przybyłych na Światowe Dni Młodzieży. Przy ulicy Franciszkańskiej 3, skąd ruszył tramwaj, zgromadził się tłum wiernych. (TVN24/X-news)
 • Kierowca próbował zepchnąć mężczyznę z torów

  Bydgoszcz (woj. kujawsko-pomorskie). Kierowca pickupa, próbując ominąć korek na jednym z rond w Bydgoszczy, wjechał na torowisko. Tam drogę zagrodził mu pracownik nadzoru ruchu MZK Bydgoszcz i nakazał zawrócić. Prowadzący nie zastosował się do polecenia i próbował zepchnąć pracownika MZK z torowiska. Kiedy zauważył, że mężczyzna wyciąga telefon wycofał swój pojazd i omijając go przejechał przez torowisko. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Policjanci identyfikowali sprawcę i skierowali wobec niego wniosek o ukaranie do sądu. 37-latek będzie odpowiadać za niezastosowanie się do poleceń osoby uprawnionej do kierowania ruchem, wjechanie na torowisko w miejscu niebędącym pasem ruchu oraz za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym dla pracownika MZK poprzez próbę zepchnięcia-potrącenia kierującego ruchem. Policjanci wnioskują do sądu o zatrzymanie prawa jazdy. (KWP Bydgoszcz/x-news)