tower

Artykuły - Tower (63)

 • W Krakowie stanie Smog Free Tower

  W Krakowie stanie Smog Free Tower

  W krakowskim Parku Jordana w połowie lutego stanie 7-metrowa wieża oczyszczająca powietrze. Prototypową instalację stworzył holenderski projektant Daan Roosegaarde. Smog Free Tower to największy oczyszczacz smogu na świecie.
 • Chiny: Wyścig do chmur

  Chiny: Wyścig do chmur

  W Szanghaju ułożono ostatnie elementy konstrukcji na szczycie budowanego obecnie wieżowca o nazwie Szanghaj Tower. Chinom przybył kolejny drapacz chmur, który pod względem wysokości ustępuje jedynie najwyższemu budynkowi świata - dubajskiemu Burdż Khalifa.
 • Wmurowanie kamienia węgielnego pod biurowiec Alma Tower!

  Wmurowanie kamienia węgielnego pod biurowiec Alma Tower!

  W środę, 22 maja odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję biurową Alma Tower. W ceremonii wzięły udział spółki zaangażowane w projekt: wiceprezes Alma Market - Mariusz Wojdon, deweloper UBM Polska, generalny wykonawca PORR Polska oraz architekci pracowni odpowiedzialnych za projekt.
 • Mercury City Tower w Moskwie najwyższym drapaczem chmur Europy

  Mercury City Tower w Moskwie najwyższym drapaczem chmur Europy

  Mierzący ponad 338 metrów Mercury City Tower w Moskwie jest najwyższym budynkiem w Europie. Po sześciu latach prac budowlanych wieżowiec osiągnął planowaną wysokość, spychając na drugie miejsce 310-metrowy drapacz chmur The Shard w Londynie.
 • Superdrapacze chmur. Azerowie chcą postawić najwyższy wieżowiec

  Superdrapacze chmur. Azerowie chcą postawić najwyższy wieżowiec

  Azerbaijan Tower - tak będzie się nazywać wysokościowiec, który stanie nieopodal Baku. Drapacz chmur będzie liczyć 1050 m wysokości, co może oznaczać, że będzie najwyższym budynkiem na świecie. Jeśli wcześniej nie wyprzedzi go inna budowla - napisał Bartłomiej Mayer w newsletterze businesstoday.pl.
 • Chopin zmienił miejsce postoju

  Chopin zmienił miejsce postoju

  Ze względu na pogodę, STS "Fryderyk Chopin", musiał zmienić miejsce cumowania. Dalszy postój przy Tower Bridge mógł być dla statku i załogi niebezpieczny.
 • "Fryderyk Chopin" zacumował przy Tower Bridge

  "Fryderyk Chopin" zacumował przy Tower Bridge

  Już jest. Właśnie dopłynął do Londynu, chluba polskiego żeglarstwa, największy bryg na świecie, STS "Fryderyk Chopin". Cumuje przy dokach Św. Katarzyny. Wczoraj, gdy dopływaliśmy do ujścia Tamizy, minęliśmy inny polski żaglowiec STS "Pogoria".
 • Aneks do znaczącej umowy

  Raport bieżący nr 23/2010Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Grupy Kęty S.A. informuje, że w dniu 31sierpnia 2010 roku został zawarty aneks do umowy z LC Corp Sky Tower Sp. z o.o. z dnia 13 sierpnia 2008 roku. Aneks dostosowuje zakres prac do obecnego kształtu projektu Sky Tower, co oznacza zmniejszenie wartości netto umowy ze 119,6 do 71,5 mln zł. Przedmiotem aneksu do umowy jest produkcja i instalacja fasady aluminiowej na obiekci
 • Trendy Entertainment tworzy fantasy mix

  Trendy Entertainment tworzy fantasy mix

  Nowa produkcja tego niezależnego studia nosi tytuł Dungeon Defenders i będzie w sobie łączyć elementy gry akcji, RPG oraz popularnych w ostatnich miesiącach tower defense. To wszystko w klimatach fantasy.
 • Plants vs Zombies 2 nadchodzą?

  Plants vs Zombies 2 nadchodzą?

  Wiele wskazuje na to, że kontynuacja popularnego tower defense'a jest już w drodze. Jest to o tyle bardziej prawdopodobne, że "mówią" o niej sami twórcy.