towary

Artykuły - Towary (247)

 • Niemal sto tysięcy podmiotów zarejestrowało się w systemie śledzenia produktów tytoniowych

  Niemal sto tysięcy podmiotów zarejestrowało się w systemie śledzenia produktów tytoniowych

  96 665 - to liczba podmiotów, które 20 maja do godziny 7:00, czyli w momencie wejścia w życie unijnego prawa, zarejestrowało się w systemie śledzenia produktów tytoniowych ID ISSUER, który dziesięć dni temu uruchomiła Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych.
 • Ruszył system śledzenia produktów tytoniowych

  Ruszył system śledzenia produktów tytoniowych

  Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych udostępniła system elektronicznej rejestracji podmiotów zajmujących się obrotem wyrobów tytoniowych na polskim rynku. Sieci handlowe, sklepy i punkty zajmujące się handlem wyrobami tytoniowymi, już od piątku 10 bm. mogą swobodnie dokonać procesu rejestracji swojej działalności.
 • Przewóz towarów wrażliwych - jakie kary grożą przedsiębiorcom?

  Przewóz towarów wrażliwych - jakie kary grożą przedsiębiorcom?

  Od kwietnia 2018 roku przewoźnicy zostali obciążeni nowym obowiązkiem - zgłoszenia oraz aktualizacji informacji o przewożonych towarach w systemie SENT, czyli elektronicznym rejestrze zgłoszeń stworzonym specjalnie na potrzeby realizacji ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów.
 • MF planuje objąć monitoringiem kolejne przewozy

  MF planuje objąć monitoringiem kolejne przewozy

  Objęcie monitoringiem przewozów, m.in. oleju opałowego i LPG, wdrożyć rozwiązanie pozwalające wykrywać podmioty przyczyniające się do powstawania zatorów płatniczych zapowiedział pełnomocnik ministra finansów ds. informatyzacji Przemysław Koch.
 • Fiskus zacznie śledzić przewozy

  Fiskus zacznie śledzić przewozy

  Przewożący towary wrażliwe od 1 października będą musieli przekazywać aktualne dane geolokalizacyjne na serwery Krajowej Administracji Skarbowej.
 • Elektroniczne lokalizatory przy przewozie towarów wrażliwych

  Elektroniczne lokalizatory przy przewozie towarów wrażliwych

  Uzupełnienie systemu monitorowania drogowego przewozu towarów o lokalizatory albo zewnętrzne systemy lokalizacji - zakłada nowela o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów, którą w tym tygodniu podpisał prezydent Andrzej Duda. Ustawa przewiduje kary do 10 000 zł. przy jednoczesnej odpowiedzialności administracyjnej i karnej kierowcy do kwoty 7500 zł. grzywny.
 • Przewóz towarów wrażliwych. Nowe regulacje, nowe rozwiązania

  Przewóz towarów wrażliwych. Nowe regulacje, nowe rozwiązania

  Przewóz towarów niebezpiecznych na terenie Polski został poddany na początku roku zwiększonej kontroli. Nowe przepisy nakładają na zaangażowane w transport podmioty obowiązek wprowadzania szczegółowych danych do systemu monitorującego. Błąd w skomplikowanej procedurze może skończyć się karą grzywny. Jak tego uniknąć?
 • Od września satelity będą monitorować przewóz towarów

  Od września satelity będą monitorować przewóz towarów

  Ustawa o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów wrażliwych weszła już w pełni w życie, zaczęły obowiązywać sankcje. Przepisy wprowadziły spore zmiany w zakresie transportu artykułów takich jak susz tytoniowy czy alkohol etylowy. Od września pojazdy przewożące wrażliwe towary dodatkowo będą musiały udostępniać także swoją lokalizację.
 • Rząd PiS będzie monitorował kierowców

  Rząd PiS będzie monitorował kierowców

  Rząd chce obowiązkowych lokalizatorów w pojazdach przewożących m.in. tytoń, alkohol, czy paliwa. Trwają właśnie prace nad systemem monitorowania transportu tzw. towarów wrażliwych. Projekt zakłada, że uprawnione służby będą mogły w każdej chwili sprawdzić, gdzie znajduje się pojazd. Zmiany mają pomóc walczyć z przemytem.
 • Polskie rzeki powinny być żeglowne

  Polskie rzeki powinny być żeglowne

  Krajowe rzeki odpowiadają za zaledwie 0,4 proc. transportu. Rząd stara się o międzynarodowe wsparcie na ich użeglowienie.

Filmy - Towary (1)

 • Eksport wzrasta mimo kryzysu

  Według danych GUS w 2012 r. eksport towarów z Polski zwiększył się o 4,9 proc. (o około 6,8 mld euro) w porównaniu z 2011 r. Jego wartość wyniosła 143,5 mld euro. Najszybciej rósł eksport artykułów rolno-spożywczych. – Sam fakt, że w czasie kryzysu jednak udaje się utrzymać wzrost eksportu, świadczy o tym, że jednak polskie firmy bardzo walczą o światowe rynki – podkreśla ekonomista Andrzej Bratkowski.