Tour de Pologne

Artykuły - Tour de Pologne (618)

Filmy - Tour de Pologne (14)

 • Lang o kraksie Groenewegena z Jakobsenem: To my organizatorzy możemy mieć pretensje do kolarza, że zachował się nie fair. Wideo

  Holenderski kolarz Fabio Jakobsen, który uległ wypadkowi na finiszu pierwszego etapu 77. Tour de Pologne w Katowicach, znajduje się w śpiączce farmakologicznej, a jego stan jest poważny. Na ostatnich metrach etapu doszło do koszmarnej kraksy. Pierwszy linię mety minął inny Holender Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma), ale tuż przed „kreską” zepchnął na barierki swojego rodaka. Jakobsen z ogromnym impetem wpadł na płotki i wyłamał je, uderzając w sędziego pomiaru czasu. Wypadek z udziałem holenderskich kolarzy skomentował przed kamerą Polsatu Sport dyrektor Tour de Pologne - Czesław Lang.
 • Pięciogodzinna operacja. Najnowsze informacje o stanie Fabia Jakobsena. Wideo

  Stan Fabia Jakobsena jest ciężki, ale stabilny. Holenderski kolarz, który doznał obrażeń w kraksie na finiszu pierwszego etapu 77. Tour de Pologne w Katowicach, przeszedł pięciogodzinną operację w szpitalu św. Barbary w Sosnowcu. W czwartek ma być wybudzony ze śpiączki farmakologicznej. Najnowsze informacje na temat stanu zdrowia Jakobsena przekazał wicedyrektor sosnowieckiego szpitala dr Paweł Gruenpeter.
 • Czesław Lang: Faulujący będzie pociągnięty do sprawy karnej. Takie zachowanie jest karygodne. Wideo

  - Trzymamy wszyscy kciuki i modlimy się, żeby ten zawodnik przeżył. Na szczęście została mu udzielona natychmiastowa pomoc. Zawodnik, który popełnił ten faul został zdyskwalifikowany z wyścigu i będzie jeszcze pociągnięty do odpowiedzialności karnej, bo po prostu takich rzeczy nie powinno się robić - powiedział otwarcie organizator Tour de Pologne, Czesław Lang.
 • Lekarz wyścigu Tour de Pologne: Stan zdrowia kolarza jest bardzo ciężki. Jest zagrożenie życia. Wideo

  - Doszło do sporej utraty krwi, mam nadzieję, że przeżyje - mówi lekarz wyścigu Tour de Pologne, Barbara Jerschina na temat stanu zdrowia Fabio Jakobsena, który uległ wypadkowi na finiszu pierwszego etapu 77. Tour de Pologne w Katowicach.