torpedy

Artykuły - Torpedy (10)

 • Zatopili okręt pełen rtęci!

  Zatopili okręt pełen rtęci!

  Dokładnie 65 lat temu, 9 lutego 1945 r., u wybrzeży Norwegii Brytyjczycy dopadli niemieckiego U-boota z wyjątkowo cennym ładunkiem na pokładzie. Po raz pierwszy - i jak dotąd jedyny w historii - jeden okręt podwodny zatopił drugi, kiedy obydwa były całkowicie zanurzone...
 • Torpeda z czasów II wojny w Zatoce Gdańskiej

  Marynarka Wojenna zabezpieczyła korpus torpedy z czasów II wojny światowej, który dryfował na wodach Zatoki Gdańskiej - poinformował dziś rzecznik MW kmdr por. Bartosz Zajda.
 • Drugie zwycięstwo krakowian

  W swoim drugim meczu w tegorocznych rozgrywkach PLFA II krakowscy Rycerze odnieśli kolejne zwycięstwo - na własnym boisku pokonali po raz drugi w tym sezonie Torpedy Łódź 18:14. Było to drugie i ostatnie w spotkanie tych drużyn w fazie zasadniczej sezonu PLFA II.
 • Torpedy jadą na rewanż

  To będzie pierwszy rewanż w PLFA II w tym sezonie. W niedzielę 27 kwietnia na stadionie KS Prądniczanka (ul. św. Andrzeja Boboli 5) Kraków Knights podejmą w ramach rozgrywek Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II Torpedy Łódź.
 • Rycerze skontrolowali Torpedy

  W rozegranym dzisiaj meczu Dywizji Południowej PLFA II Kraków Knights pokonali na wyjeździe Torpedy Łódź 39:12.
 • Silent Hunter III - wywiad

 • Krewetki niczym torpedy

  Tropikalne krewetki, poruszające się z szybkością torpedy, znaleziono u wybrzeży Wielkiej Brytanii. Tamtejsze media już ostrzegają ewentualnych plażowiczów przed spotkaniem ze skorupiakiem - siła uderzenia krewetki jest tak duża, że może złamać palec.
 • Znana jest przyczyna eksplozji na "Kursku"

  Wybuch torpedy, znajdującej się w wyrzutni na dziobie "Kurska", był przyczyną zatonięcia atomowego okrętu podwodnego. Do takiego wniosku doszła rosyjska komisja rządowa badająca okoliczności katastrofy na Morzu Barentsa.
 • Rosja: Znaleziono czarne skrzynki "Kurska"

  Atmowy okręt podwodny "Kursk" powoli odsłania swoje tajemnice. Specjaliści z rosyjskiej prokuratury generalnej odnaleźli i wydobyli z wnętrza wraku część "czarnych skrzynek", rejestrujących pracę urządzeń okrętu podwodnego. Specjaliści sądzą, że mogą one pomóc w wyjaśnieniu przyczyny eksplozji torpedy w przedziale dziobowym jednostki.
 • Rosja: Cywile na "Kursku"

  Dwóch cywilnych ekspertów z jednej z rosyjskich fabryk broni znajdowało się na pokładzie łodzi podwodnej "Kursk", która zatonęła na Morzu Barentsa. Rosjanie zaprzeczają jednak, by na okręcie przeprowadzano testy z nowym typem torpedy.

Filmy - Torpedy (1)

 • Morze Północne to tykająca bomba

  Na dnie Morza Północnego ciągle leży jeszcze dziedzictwo obu wojen światowych: ogromne ilości bomb, torped i min. Jeszcze do niedawna nikt się o to nie martwił. A przecież ten wojenny złom to tykająca bomba. Po wojnie alianci pozbywali się amunicji, wrzucając ją do Bałtyku i Morza Północnego. Od tamtej pory słona woda rozpuszcza metalowe obudowy, dlatego materiały wybuchowe przedostają się do morza. Rzadko kiedy bomby wybuchają samoistnie, ale jest to możliwe, jeśli pod wpływem zmian chemicznych zostanie uruchomiony zapalnik.