toro rosso-ferrari

Artykuły - Toro rosso-ferrari (40)

• Toro Rosso-Ferrari jesienią poda skład na 2012 rok

Toro Rosso-Ferrari jesienią poda skład na 2012 rok

W połowie rywalizacji o mistrzostwo świata w Formule 1 na dobre ruszyła fala spekulacji na temat transferów kierowców przed nowym sezonem. Właściciele teamu Toro Rosso-Ferrari ogłosili, że skład na przyszłoroczną rywalizację ogłoszą dopiero na jesieni.
  • GP Singapuru: Triumf Alonso, świetny pościg Kubicy

GP Singapuru: Triumf Alonso, świetny pościg Kubicy

Fernando Alonso z Ferrari we wspaniałym stylu wygrał wyścig o GP Singapuru. Hiszpan, który wywalczył pole position obronił je na starcie i pierwszej lokaty nie oddał aż do linii mety. Tuż za nim wyścig ukończył Sebastian Vettel z Red Bulla, depczący mu po piętach przez 61 okrążeń. Robert Kubica zajął 7. miejsce, które wywalczył po fantastycznym, szalonym pościgu z odległej 13. lokaty.
  • Sukces Ferrari, Kubica z punktami

Sukces Ferrari, Kubica z punktami

Robert Kubica z teamu Renault zajął ósme miejsce w niedzielnym wyścigu o Grand Prix Włoch, 14. z 19 eliminacji tegorocznych mistrzostw świata Formuły 1. Zwycięstwo na torze Monza odniósł Hiszpan Fernando Alonso z ekipy Ferrari.
  • GP Włoch: Triumf Alonso, Kubica na 8. miejscu

GP Włoch: Triumf Alonso, Kubica na 8. miejscu

Robert Kubica z zespołu Renault zajął ósme miejsce w Grand Prix Włoch. Polak po świetnym starcie z 9. lokaty awansował na 5. pozycję, ale stracił ją po zbyt długiej wizycie w boksie. Zwyciężył Hiszpan Fernando Alonso z Ferrari, który wyprzedził Jensona Buttona z McLarena i Felipe Massę z Ferrari.
  • Hamilton wygrał GP Belgii, Kubica trzeci

Hamilton wygrał GP Belgii, Kubica trzeci

Robert Kubica ze stajni Renault zajął trzecie miejsce w Grand Prix Belgii na torze Spa-Francorchamps. Wyścig wygrał Brytyjczyk Lewis Hamilton z McLarena, drugi był Mark Webber - kierowca Red Bulla.
  • De la Rosa wystartuje z ostatniego miejsca

Hiszpan Pedro de la Rosa z teamu BMW Sauber-Ferrari zmienił silnik w swoim bolidzie już po kwalifikacjach do niedzielnego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Belgii. W wyniku tego o godzinie 14.00 wystartuje na torze Spa-Francorchamps z ostatniej pozycji.
  • Webber najszybszy na Silverstone, pech Kubicy

Webber najszybszy na Silverstone, pech Kubicy

Australijczyk Mark Webber z teamu Red Bull-Renault wygrał w niedzielę wyścig o Grand Prix Wielkiej Brytanii, dziesiątą eliminację mistrzostw świata Formuły 1. Do mety na torze Silverstone nie dojechał, w wyniku problemów technicznych, Robert Kubica z Renault.
  • Kubica: coś nie tak ze sprzęgłem

Kubica: coś nie tak ze sprzęgłem

Robert Kubica z teamu Renault zajął trzecie miejsce w wyścigu o Grand Prix Monaco, szóstej eliminacji tegorocznych mistrzostw świata Formuły 1.
  • Kubica trzeci w Grand Prix Monako! Wygrał Webber

Kubica trzeci w Grand Prix Monako! Wygrał Webber

Robert Kubica z teamu Renault zajął trzecie miejsce w wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Monaco, szóstej eliminacji mistrzostw świata. Wygrał Australijczyk Mark Webber przed partnerem z Red Bull-Renault Sebastianem Vettelem.
  • Brawo Robert!

Brawo Robert!

Robert Kubica z teamu Renault zajął piąte miejsce w niedzielnym wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Chin, czwartej eliminacji mistrzostw świata. Zwycięstwo na torze w Szanghaju odniósł Brytyjczyk Jenson Button z McLaren-Mercedes. Button wyprzedził rodaka i kolegę z zespołu Lewisa Hamiltona oraz Niemca Nico Rosberga z Mercedes GP-Petronas. Przed Polakiem znalazł się jeszcze Hiszpan Fernando Alonso z Ferrari.