tornister

Artykuły - Tornister (12)

 • Zły tornister = skrzywienie kręgosłupa

  Zły tornister = skrzywienie kręgosłupa

  Źle dobrany tornister może powodować lub pogłębiać wady postawy. Badania dowodzą, że plecak na kółkach jest dobrym rozwiązaniem, bo pomaga uniknąć nadmiernego wysiłku. Jednak najważniejsze jest, by tornister nie był za ciężki i dopasowany do sylwetki dziecka.
 • Jak uniknąć wad postawy u dzieci

  Jak uniknąć wad postawy u dzieci

  Ciężki i źle dobrany tornister może pogłębić wady postawy u dziecka. Lekarze odradzają też plecaki na kółkach.
 • Pierwszy dzwonek z uśmiechem

  Pierwszy dzwonek z uśmiechem

  rezentujemy garść praktycznych porad, jak bezstresowo i odpowiedzialnie przeżyć pierwszy dzień szkoły.
 • eTornister i SafeKiddo - bezpieczna szkoła

  eTornister i SafeKiddo - bezpieczna szkoła

  Do programu eTornister stworzonego przez operatora sieci komórkowej Plus przyłączają się kolejne szkoły w Polsce. Dzięki tabletom z dostępem do treści edukacyjnych oraz do Internetu LTE stają się nowoczesnymi placówkami, które odpowiadają na potrzeby uczniów oraz nauczycieli. O to, aby uczniowie objęci programem korzystali z sieci bezpiecznie - dba SafeKiddo, aplikacja zainstalowana na tabletach, która blokuje dostęp do nieodpowiednich dla nastolatków treści.
 • "Gazeta Polska Codziennie": Zbyt ciężki tornister

  "Gazeta Polska Codziennie": Zbyt ciężki tornister

  Ponad 55 proc. dzieci z klas I-III, czyli co drugi uczeń w wieku 7-10 lat, nosi do szkoły za ciężki plecak - informuje "Gazeta Polska Codziennie", powołując się na badania Fundacji Rosa.
 • "Tornister pełen uśmiechów", czyli witaj szkoło

  "Tornister pełen uśmiechów", czyli witaj szkoło

  W sobotę 3 września na pl. Wolności w Poznaniu odbędzie się finał charytatywnej akcji "Tornister pełen uśmiechów" wspomagającej dzieci i młodzież przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Na koncercie wystąpią m.in. Ewa Farna, Monika Kuszyńska, Volver oraz Paweł Stasiak z zespołem Papa D.
 • RPD: Podręczniki powinny być lżejsze

  Podręczniki szkolne powinny być lżejsze, można je wydawać w kilku częściach; dzieci nosiłyby do szkoły poszczególne części, a ich tornistry nie byłyby tak ciężkie - przekonuje rzecznik praw dziecka Marek Michalak w liście do minister edukacji narodowej Katarzyny Hall.
 • Ile waży plecak twojego dziecka?

  Ile waży plecak twojego dziecka?

  W ponad 130 warszawskich szkołach podstawowych odbyło się ważenie tornistrów. Najcięższy ważył 8,5 kg. Tymczasem - według ekspertów - waga ta nie powinna przekraczać 10-15 proc. masy ciała dziecka.
 • Ile waży plecak twojego dziecka?

  Ile waży plecak twojego dziecka?

  W ponad 130 warszawskich szkołach podstawowych odbyło się ważenie tornistrów. Najcięższy ważył 8,5 kg. Tymczasem - według ekspertów - waga ta nie powinna przekraczać 10-15 proc. masy ciała dziecka.
 • Cyfrowy portret prezydenta Komorowskiego

  Cyfrowy portret prezydenta Komorowskiego

  Marzenie o polskiej Nokii czy Microsofcie, wybory przez internet, elektroniczny tornister dla ucznia oraz wdrażanie e-administracji - gruszki na wierzbie, czy realne perspektywy? Poznajmy plany, projekty i obietnice prezydenta-elekta.

Filmy - Tornister (1)