Tony Gatlif

Synonimy:
Gatlif Tony,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Tony Gatlif (3)

 • Tony Gatlif: W imieniu oburzonych imigrantów

  Tony Gatlif: W imieniu oburzonych imigrantów

  Francuski reżyser Tony Gatlif promował w środę w Warszawie swój film "Oburzeni". Obraz inspirowany jest esejem "Czas oburzenia!", autorstwa Stephane'a Hessela, 94-letniego dyplomaty nazywanego duchowym ojcem Ruchu Oburzonych.
 • Głośny film o prześladowaniu Cyganów

  Głośny film o prześladowaniu Cyganów

  Na ekrany francuskich kin wchodzi w środę "Liberte" (Wolność) Tony'ego Gatlifa - francuski film o prześladowaniu Cyganów w czasie II wojny światowej. Według recenzentów, jest to udana artystycznie próba pokazania mrocznego rozdziału historii Francji.
 • Cygańskie filmy Tony'ego Gatlifa

  Cygańskie filmy Tony'ego Gatlifa

  W ramach zbliżającego się 2. Festiwalu Skrzyżowania Kultur (Warszawa, 9-17września 2006) odbędzie się retrospektywa filmów wybitnego francuskiego reżysera, Tony'ego Gatlifa, twórcy znanych w Polsce filmów "Gadjo Dilo","Exils" i "Vengo". Przegląd obejmie 10 najciekawszych dzieł spośród bogatego dorobku Gatlifa, w tym najnowszy film - "Transylwania" - którego premierowy pokaz zakończył tegoroczny festiwal w Cannes.

Filmy - Tony Gatlif (1)

 • "Oburzeni"

  Betty, młoda dziewczyna z Afryki, zostaje wyrzucona u wybrzeży Grecji z łodzi nielegalnych imigrantów. Tak rozpoczyna się jej podróż przez kolejne kraje Europy. Po krótkim pobycie w Paryżu, dziewczyna dostaje się do Hiszpanii, gdzie styka się z Ruchem Oburzonych...