tonie

Artykuły - Tonie (173)

 • Kraj Chabarowski: Pół tony kawioru w karawanie

  Kraj Chabarowski: Pół tony kawioru w karawanie

  Rosyjska policja w Kraju Chabarowskim na Dalekim Wschodzie Federacji Rosyjskiej zatrzymała samochód karawan, w którym znalazła pół tony kawioru.
 • Ekspert: zbiory kukurydzy w Polsce wyniosą 3-3,5 mln ton

  W tym roku zbiory kukurydzy w Polsce z powodu niekorzystnej pogody będą niższe, niż w ubiegłym roku i wyniosą 3-3,5 mln ton.- szacuje Tadeusz Szymańczak z Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych. Dobre zbiory kukurydzy zapowiadają się natomiast w UE.
 • W Chinach nielegalnie wydobyto 40 tys. ton pierwiastków rzadkich

  W Chinach nielegalnie wydobyto 40 tys. ton pierwiastków rzadkich

  - W Chinach nielegalne wydobyto w 2012 r. ok. 40 tys. ton pierwiastków ziem rzadkich, a nielegalny obrót nimi - 50 tys. ton - podało Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacji. Dlatego powstanie nowy system kontroli - zapowiedział Chen Yanhai z MPTI.
 • Ton Bernanke "odblokował" złotego

  Środa na rynku walutowym upłynęła pod znakiem stabilnych notowań kursu EUR/USD, który przez cały dzień oscylował wokół poziomu 1,3150 oraz nieznacznego spadku kursu EUR/PLN, który z poziomu około 1,25 na otwarciu spadł do około 1,24 na koniec dnia.
 • Zebrano blisko 50 ton ślimaków winniczków

  Zebrano blisko 50 ton ślimaków winniczków

  Blisko 50 ton ślimaków winniczków zebrano w tym roku w województwie podlaskim - poinformowała PAP Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku. Ślimaki są sprzedawane głównie do Francji, gdzie są przysmakiem.
 • Bogdanka wydobywa 4,08 mln ton węgla w I półroczu

  Spółka Lubelski Węgiel Bogdanka, najnowocześniejsza i najbardziej efektywna kopalnia węgla kamiennego w Polsce oraz krajowy lider rynku producentów węgla energetycznego, zanotowała w I półroczu 2013 roku wydobycie w wysokości 4,08 mln ton, czyli na poziomie porównywalnym do osiągniętego rok wcześniej. Wydobycie po I półroczu 2013 roku jest zgodne z założeniami spółki.
 • Portishead i tony żelastwa

  Portishead i tony żelastwa

  We wtorek, 25 czerwca, w ramach preludium do wrześniowego festiwalu Sacrum Profanum w Krakowie wystąpiła brytyjska grupa Portishead. Jaki to był koncert?
 • Bogdanka planuje ok. 12 mln ton wydobycia

  Strategia Bogdanki zakłada wzrost wydobycia węgla handlowego do poziomu ok. 12 mln ton w 2018 r. - podała spółka w komunikacie prezentującym kluczowe elementy jej strategii na lata 2013-20. Średnioroczny CAPEX ma wynieść ok. 600 mln zł. Spółka chce za lata 2013-2015 wypłacać 60 proc. zysku netto grupy na dywidendę.
 • Kłopoty eurodolara

  W poniedziałek sesja na głównej parze walutowej przebiegała w dość spokojnym, lecz raczej spadkowym tonie. Niedźwiedziom udało się jedynie sprowadzić kurs pary EUR/USD do poziomu 1,31, od którego nastąpiło lekkie odbicie. Pod koniec sesji znajdowaliśmy się na poziomie 1,3109.
 • Na złotym cisza przed burzą?

  Naszym zdaniem jutro Rada nie zdecyduje się na obniżkę stóp, jednak sam komentarz po decyzji może być utrzymany w dość gołębim tonie i sprawić, że złoty znów straci na wartości.