Tom Hanks

Artykuły - Tom Hanks (250)

 • Kolejny film z Tomem Hanksem nie trafi do kin

  Kolejny film z Tomem Hanksem nie trafi do kin

  "Finch" to kolejny film z udziałem Toma Hanksa, który ominie kina i zadebiutuje na platformie streamingowej. Wcześniej taki los spotkał filmy "Misja Greyhound" (Apple TV+) i "Nowiny ze świata" (Netflix). Teraz platforma streamingowa Apple TV+ nabyła prawa do produkcji, która znana była do tej pory pod tytułem "Bios". Apple zdecydowało na zmianę tego tytułu na "Finch".
 • Tom Hanks mógł nie zrobić kariery przez Roberta De Niro

  Tom Hanks mógł nie zrobić kariery przez Roberta De Niro

  Rola w „Dużym” była punktem zwrotnym w karierze Toma Hanksa. Po udziale w tej komedii stał się ulubieńcem krytyków filmowych, a także aktorem na którego producenci nie boją się stawiać, bo przynosi projektom ze swoim udziałem krociowe zyski. Niewiele jednak brakowało, a Hanks nie wystąpiłby w tej roli, bo, jak po latach wyjawiła jego koleżanka z planu, Elizabeth Perkins, pierwszym wyborem twórców filmu był Robert De Niro.
 • Syn Toma Hanksa z kolejnymi kłopotami. Dostał zakaz zbliżania się do byłej partnerki

  Syn Toma Hanksa z kolejnymi kłopotami. Dostał zakaz zbliżania się do byłej partnerki

  Chet Hanks – raper i aktor oraz syn Toma Hanksa – otrzymał sądowy zakaz zbliżania się do byłej dziewczyny Kiany Parker.
 • "Nowiny ze świata": Typowy film z Tomem Hanksem [recenzja]

  "Nowiny ze świata": Typowy film z Tomem Hanksem [recenzja]

  Tom Hanks, jak niegdyś James Stewart, jest obecnie "dobrym duchem Ameryki". Aktor przeważnie wciela się w postaci obarczone osobistymi demonami, które w obliczu zagrożenia starają się postąpić słusznie, natomiast wobec pozostałych bohaterów wykazują się empatią i zrozumieniem. "Nowiny ze świata" Paula Greengrassa można nazwać, z braku lepszego określenia, "typowym filmem z Tomem Hanksem". W tle wielka historia, w centrum on - dobry, ale nie idealny, posiadający wady i popełniający błędy - a po seansie podniesieni na duchu widzowie ocierają łzy wzruszenia.
 • Premiera filmu z Tomem Hanksem znów przesunięta

  Premiera filmu z Tomem Hanksem znów przesunięta

  Sprawdziły się przewidywania analityków - kolejne filmy, które miały trafić do kin w pierwszym półroczu 2021 roku, mają premiery przesunięte na czas późniejszy. Tym razem taki los spotkał film science-fiction "Bios" z Tomem Hanksem w roli głównej. Produkcja studia Universal przygotowana w koprodukcji z Amblin Entertainment miała pojawić się w kinach 16 kwietnia. Widzowie będą ją mogli zobaczyć jednak dopiero cztery miesiące później, 13 sierpnia.
 • Tom Hanks pokazał "straszną" fryzurę

  Tom Hanks pokazał "straszną" fryzurę

  Zawód aktora wymaga poświęceń. Wie o tym dobrze Tom Hanks, który na potrzeby swojej nowej roli pozwolił się oszpecić. Gwiazdor pracuje aktualnie na planie filmu o Elvisie Presleyu, w którym wciela się w postać menadżera słynnego piosenkarza. Żeby upodobnić do Toma Parkera, który miał łysinę, Hanks wygolił sobie środek głowy. Ta fryzura ewidentnie mu się nie podoba, bo poza planem aktor cały czas chodzi w czapce.
 • Helena Zengel: Kim jest blondwłosa 12-latka?

  Helena Zengel: Kim jest blondwłosa 12-latka?

  Choć w swoim dorobku ma mnóstwo różnorodnych ról, żadna z nich nie wymagała od niego wylania tylu łez co kreacja w powstającym właśnie filmie „Nowiny ze świata”. Tom Hanks na planie tej produkcji co chwila zanosił się płaczem. Robił to po to, by pomóc partnerującej mu 12-letniej aktorce Helena Zengel wejść w odpowiedni nastrój przed kręceniem trudnych emocjonalnie scen.
 • Tom Hanks i jego żona Rita Wilson zaszczepią się przeciwko koronawirusowi

  Tom Hanks i jego żona Rita Wilson zaszczepią się przeciwko koronawirusowi

  Oboje zarazili się koronawirusem już w marcu. W udzielonych później wywiadach Tom Hanks i Rita Wilson ze szczegółami opowiadali o przebiegu choroby. Ale mimo tego, że są ozdrowieńcami, chcą się zaszczepić. Dwukrotny laureat Oscara zaznaczył jednak, że on i jego żona zrobią to dopiero wówczas, gdy szczepionkę otrzymają ci, którzy najbardziej jej potrzebują.
 • Tom Hanks zapłacił z własnej kieszeni za realizację kilku scen do „Forresta Gumpa”

  Tom Hanks zapłacił z własnej kieszeni za realizację kilku scen do „Forresta Gumpa”

  Choć od premiery filmu Roberta Zemeckisa „Forrest Gump” minęło już ponad ćwierć wieku, wciąż wychodzą na jaw nieznane wcześniej szczegóły z nim związane. Jedną z takich ciekawostek podzielił się wcielający się w tytułową postać Tom Hanks.
 • Tom Hanks i Rita Wilson oficjalnie obywatelami Grecji

  Tom Hanks i Rita Wilson oficjalnie obywatelami Grecji

  Para amerykańskich aktorów, Tom Hanks i jego żona, z pochodzenia Greczynka, Rita Wilson mają szczególny powód do świętowania: oboje oficjalnie zostali obywatelami Grecji - informuje w poniedziałek, 27 lipca, na swojej stronie internetowej telewizja CNN.

Filmy - Tom Hanks (7)

 • "Czwarta władza": Kogo gra Tom Hanks?

 • "Atlas chmur" (2)

  Czy rzeczywiście rodzimy się więcej niż jeden raz? "Atlas chmur" to opowieść o tym, jak czyny i decyzje ludzi różnych epok wzajemnie na siebie wpływają, zmieniając przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.
 • "Atlas chmur": Nic nie jest przypadkowe

  "Atlas chmur", monumentalne widowisko w reżyserii Andy'ego i Lany Wachowskich oraz Toma Tykwera, przedstawia losy postaci z różnych epok i zakątków świata, których najbardziej błahe decyzje i czyny mają daleko idący wpływ na teraźniejszość, przyszłość, a nawet przeszłość naszej planety. To uczta nie tylko dla wielbicieli zapierających dech w piersiach opowieści przygodowych, ale także spostrzegawczych miłośników X Muzy. Każda z gwiazd występuje w filmie w kilku nierozpoznawalnych na pierwszy rzut oka wcieleniach, dając popis aktorskiej wirtuozerii. O filmie opowiadają grający w nim aktorzy, m.in. Tom Hanks i Halle Berry.
 • "Atlas chmur"

  "Atlas chmur" opowiada o postaciach z różnych epok i zakątków świata, których decyzje i czyny mają duży wpływ na teraźniejszość, przyszłość i przeszłość naszej planety. I tak, poczynając od XIX w., poznajemy amerykańskiego członka ekspedycji podróżującej przez Pacyfik, biseksualnego muzyka z lat 30. XX w., dziennikarkę żyjącą w Kalifornii w latach 70-tych, współczesnego wydawcę z Londynu, by wreszcie przenieść się do futurystycznej metropolii...