Tenet

Artykuły - Tenet (22)

 • "Tenet" - o co chodzi w filmie? Wyjaśniamy naukowe aspekty kinowego hitu

  "Tenet" - o co chodzi w filmie? Wyjaśniamy naukowe aspekty kinowego hitu

  W filmie "Tenet", pierwszym wielkim światowym hicie po częściowym otwarciu kin, Christopher Nolan dotyka tematyki termodynamiki, antymaterii i natury czasu. Jak to wszystko wyjaśnić? Przyjrzymy się zasadom fizyki obowiązującym w najnowszym filmie twórcy słynnej "Incepcji".
 • ​"Tenet" zarobił już sto pięćdziesiąt milionów dolarów

  ​"Tenet" zarobił już sto pięćdziesiąt milionów dolarów

  Najnowszy film Christophera Nolana "Tenet" to prawdziwy papierek lakmusowy branży filmowej dotkniętej pandemią COVID-19. Jeśli odniesie kasowy sukces, studia filmowe być może przemyślą swoją strategię dotyczącą premier kinowych najgłośniejszych produkcji...
 • "Tenet" numerem jeden w polskich kinach

  "Tenet" numerem jeden w polskich kinach

  Film Christophera Nolana "Tenet" od piątku do niedzieli (28-30 sierpnia) obejrzało w Polsce ponad 54 tys. widzów, a ponad 92 tys. wliczając w to środę (premiera) i czwartek. Film jest numerem jeden w polskim box office ale lepszy start po ponownym otwarciu kin miał "Scooby Doo!" z wynikiem 60,8 tys. widzów.
 • ​Wynik kasowy filmu "Tenet" zachwycił jego twórców

  ​Wynik kasowy filmu "Tenet" zachwycił jego twórców

  Czy "Tenet" Christophera Nolana ożywił kina, które zamarły z powodu pandemii COVID-19? Studio Warner Bros., producent filmu, postanowiło zaryzykować i pokazać nakręcone za 200 milionów dolarów widowisko już teraz. Wyniki kasowe z pierwszych dni wyświetlania dzieła Nolana napawają optymizmem, choć daleko im do wpływów, jakie podobne filmy generowały w kinach przed pandemią.
 • "Tenet": Więcej niż życie [recenzja]

  "Tenet": Więcej niż życie [recenzja]

  Sekwencja akcji, którą rozpoczyna się "Tenet", jest dla widza przyzwyczajonego w ostatnich miesiącach do rozrywki w domowym zaciszu przy produkcjach Netfliksa, jak zimny prysznic. Christopher Nolan w mig przenosi nas do świata brutalnego zamachu terrorystycznego na ukraińską operę, czerpiąc garściami zarówno ze swoich poprzednich filmów (jak "Mroczny Rycerz" czy "Incepcja"), jak również ostatnich przygód Jamesa Bonda. Obiecuje też widowiskowy spektakl, jakiego spragnieni kina od pół roku widzowie po nim oczekiwali. Czy jednak za spektaklem kryje się coś więcej?
 • Tom Cruise na premierze filmu "Tenet"

  Tom Cruise na premierze filmu "Tenet"

  Tom Cruise zamieścił na Twitterze 34-sekundowy filmik, na którym widzimy go uczestniczącego w londyńskim pokazie filmu "Tenet". "To wspaniale móc wrócić do kinowej sali!" - ekscytuje się na nagraniu hollywoodzki gwiazdor.
 • "Tenet" jako pierwsi zobaczą widzowie w Australii

  "Tenet" jako pierwsi zobaczą widzowie w Australii

  Najprawdopodobniej to właśnie Australijczycy będą pierwszymi widzami, którzy będą mogli obejrzeć najnowszy film Christophera Nolana "Tenet". Podczas specjalnych pokazów przedpremierowych będzie go tam można zobaczyć w weekend 22-23 sierpnia. Kilka dni później film będzie miał premierę w innych krajach. W Polsce premiera "Tenet" zaplanowana została na 27 sierpnia.
 • Można już kupić bilety na "Tenet"

  Można już kupić bilety na "Tenet"

  12 sierpnia Multikino rozpoczęło przedsprzedaż biletów na "Tenet" w reżyserii Christophera Nolana, jedną z najdroższych produkcji w historii kina. Film wejdzie na ekrany 26 sierpnia.
 • "Tenet" trafi na ekrany chińskich kin

  "Tenet" trafi na ekrany chińskich kin

  Dobra wiadomość dla chińskich fanów Christophera Nolana, jak również dla producentów jego najnowszego filmu "Tenet". Władze Chin, które są drugim rynkiem filmowym na świecie, zezwoliły na pokazywanie go w miejscowych kinach. Istniała obawa, że taka zgoda nie zostanie udzielona, bo z powodu pandemii COVID-19 do chińskich kin dopuszczone są filmy trwające poniżej dwóch godzin. A "Tenet" znacznie przekracza ten metraż.
 • "Tenet" w Polsce od 27 sierpnia

  "Tenet" w Polsce od 27 sierpnia

  Trwa epopeja związana z datą premiery najnowszego filmu Christophera Nolana "Tenet". Niedawno jej data została przełożona z 12 sierpnia na czas nieokreślony. "Czasem nieokreślonym" okazały się dwa tygodnie. "Tenet" rozpocznie swoją przygodę z kinami na całym świecie począwszy od 26 sierpnia. A już dzień później będą mogli zobaczyć go widzowie w Polsce.

Filmy - Tenet (1)