temida

Artykuły - Temida (4)

 • Kolejne problemy gdańskiej Temidy

  Centralne Biuro Antykorupcyjne przekazało Prokuratorowi Generalnemu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przy zakupie budynków sądów w Gdańsku.
 • Porady dla ofiar przemocy; Tysiące funtów za pobicie

  Po zmroku ulice wielu miast Wielkiej Brytanii odkrywają swoją ciemną stronę. Na palcach jednej ręki można policzyć poranki, gdy wsiadając do autobusu i biorąc do ręki gazetę nie ma w niej informacji na temat kolejnego pobicia lub napaści.
 • Tarnowska Temida okrojona z trzech wydziałów

  Tarnowska Temida okrojona z trzech wydziałów

  Nie pomogły interwencje posłów, od stycznia 2010 przestają istnieć Wydziały Grodzkie Sądu Rejonowego i Wydział Gospodarczy przy Sądzie Okręgowym w Tarnowie.
 • Jutro Temida ma wolny dzień

  Jutro Temida ma wolny dzień

  Nawet jedna trzecia sędziów może wziąć jutro udział w akcji "Dzień bez wokandy". Będzie to pierwszy w historii zbiorowy protest tej grupy zawodowej. Nie odbędą się rozprawy, a sędziowie skupią się jedynie na pisaniu uzasadnień i czytaniu akt. Wielu z nich skorzysta z urlopów, delegacji lub szkoleń.
 • Temida na autostradzie

  Temida na autostradzie

  Zapłacenia pełnej kwoty za przejazd płatnym odcinkiem autostrady odmówił zdegustowany stanem autostrady A4 kierowca.
 • Mafia, biznesmeni i polska Temida

  Mafia, biznesmeni i polska Temida

  Mafia i powiązani z nią "biznesmeni" wykorzystują wrocławskie organa wymiaru sprawiedliwości do niszczenia firm zagrażających ich interesom - pisze "Nasz Dziennik".
 • Temida szybka, lecz nie skuteczna

  Temida szybka, lecz nie skuteczna

  Chuligani, włamywacze i złodzieje to rzadkość w 24-godzinnych sądach. Po pierwszym miesiącu ich działania widać, że zajmują się jedynie pijanymi kierowcami - pisze gazeta "Metro".
 • Cyfrowa Temida

  Cyfrowa Temida

  Ustawa, uchwalona w piątek przez parlament federalny, wprowadza elektroniczny obieg dokumentów w wymiarze sprawiedliwości u naszych zachodnich sąsiadów. Niemiecka ustawa o zarządzaniu danymi elektronicznymi to kolejny krok w realizowanej przez władze Niemiec strategii BundOnline 2005. W ramach tego programu już pod koniec bieżącego roku wszystkie usługi świadczone przez administrację federalną mają być dostępne przez internet.