Biznes - telewizja

Artykuły - Telewizja (669)

 • Mielec: Odpowie za nielegalną dystrybucję sygnału telewizyjnego

  Mielec: Odpowie za nielegalną dystrybucję sygnału telewizyjnego

  41-letni mieszkaniec Mielca odpowie za nielegalną dystrybucję sygnału telewizyjnego, czyli tzw. sharing. Poprzez sieć internetową miał udostępniać programy płatnych platform cyfrowych. Grozi mu do trzech lat więzienia.
 • Więcej kanałów Planete+ zamiast Canal+ Discovery?

  Więcej kanałów Planete+ zamiast Canal+ Discovery?

  Z końcem maja Canal+ Discovery zakończy nadawanie. W jego miejsce pojawi się Canal+ Dokument. Wygląda na to, że w ten sposób nc+ chce uniknąć odejść abonentów, którym całkowita likwidacja stacji dałaby pretekst do wypowiedzenia umowy. Tylko czy Canal+ Dokument to rozwiązanie optymalne? Lepszym byłoby zaoferowanie kanałów dokumentalnych bez reklam dla większej grupy abonentów - pisze w felietonie Daniel Gadomski z SATKuriera.
 • Operatorzy na potęgę inwestują w telewizję internetową

  Operatorzy na potęgę inwestują w telewizję internetową

  Telewizja internetowa zmienia sposób konsumpcji treści i model rozrywki. Dostęp do wideo stał się szybszy i łatwiejszy. Użytkownicy mogą oglądać wybrane materiały na życzenie, coraz częściej mają też dostęp do interaktywnych treści, w których sami mogą wpływać na przebieg akcji. Wszystko to przekłada się na rosnącą popularność telewizji internetowej, którą w najbliższych latach czeka skokowy rozwój, spowodowany m.in. wpływem sieci 5G i sztucznej inteligencji. Technologie umożliwią wprowadzenie platform telewizyjnych nowej generacji, nowych usług interaktywnych oraz lepsze targetowanie i dopasowywanie treści do profilu konkretnych użytkowników.
 • Telewizyjny brexit już się zaczął. Co z AXN, Cartoon Network, Discovery, Eleven Sports?

  Telewizyjny brexit już się zaczął. Co z AXN, Cartoon Network, Discovery, Eleven Sports?

  Pierwsi nadawcy telewizyjni mający brytyjskie koncesje zabezpieczają się przed twardym rozstaniem z Unią i szukają licencji w innych krajach.
 • Felieton: Poland In jak DW-TV czy RT?

  Felieton: Poland In jak DW-TV czy RT?

  Po niemal trzech latach przygotowań Telewizja Polska uruchomiła swój anglojęzyczny kanał informacyjny. Poland In jest jednak dostępny tylko w internecie, co znacząco ogranicza jego oddziaływanie już na starcie.
 • BBC First wystartował w Polsce

  BBC First wystartował w Polsce

  Zgodnie z zapowiedziami nadawcy, które BBC Studios przedstawiło z ponaddwumiesięcznym wyprzedzeniem, jeszcze w połowie sierpnia, od 26 października w miejscu BBC HD w Polsce można oglądać nowy kanał BBC First.
 • Technorewolucja w gospodarce. Na naszych oczach życie niektórych branż dobiega końca

  Technorewolucja w gospodarce. Na naszych oczach życie niektórych branż dobiega końca

  Przyszłość wielu z nich coraz częściej będzie wystawiana na próbę. Szklane kineskopy, telefony analogowe, klisze do aparatów fotograficznych - jeszcze dwie, trzy dekady temu były w niemal każdym domu, a dziś są ciekawostką dla hobbystów, młodszym pokoleniom znaną tylko z muzeów techniki.
 • Państwowych zasad pobierania abonamentu RTV nie trzeba konsultować z KE

  Państwowych zasad pobierania abonamentu RTV nie trzeba konsultować z KE

  Zasady poboru opłaty RTV można zmodyfikować bez konieczności zatwierdzania zmian przez Komisję Europejską - wynika z opinii rzecznika Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
 • Piłkarski sezon 2018/19 w sportowych kanałach

  Piłkarski sezon 2018/19 w sportowych kanałach

  Nowy sezon piłkarski 2018/19 w niektórych ligach (polskie Ekstraklasa i Fortuna 1. liga, ligi czeska i słowacka) już ruszył. Widzowie i kibice mogą spodziewać się dużej części transmisji na żywo atrakcyjnych rozgrywek piłkarskich. Sprawdź, gdzie i co oglądać z piłkarskich meczów w polskich stacjach sportowych.
 • Polsat Rodzina, Polsat Games i smart DOM z koncesjami

  Polsat Rodzina, Polsat Games i smart DOM z koncesjami

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformowała na swojej stronie o przyznaniu Telewizji Polsat Sp. z o.o. koncesji na emisję satelitarną trzech nowych kanałów. O dwóch z nich mówiło się już od jakiegoś czasu, trzeci jest niespodzianką.