Biznes - telefonia komórkowa

Artykuły - Telefonia komórkowa (231)

 • ​Kolejny milion mieszkańców Polski w zasięgu 5G w Plusie

  ​Kolejny milion mieszkańców Polski w zasięgu 5G w Plusie

  Kolejny milion mieszkańców Polski został objęty zasięgiem największej i najszybszej sieci 5G w Polsce. Tym samym z 5G w Plusie może obecnie korzystać już co trzeci Polak. Superszybki internet 5G oferowany jest ponad 13 milionom osób z niemal 400 miejscowości ze wszystkich 16 województw.
 • W czerwcu Huawei uruchomi własny system operacyjny

  W czerwcu Huawei uruchomi własny system operacyjny

  Agencja Reutera informuje, że chiński koncern telekomunikacyjny Huawei, który za sprawą nałożonych na niego sankcji został odcięty od amerykańskiego oprogramowania, zamierza 2 czerwca uruchomić własny system operacyjny HarmonyOS.
 • Francuska Rada Stanu podtrzymała zgodę na gromadzenie danych przez operatorów telekomunikacyjnych

  Francuska Rada Stanu podtrzymała zgodę na gromadzenie danych przez operatorów telekomunikacyjnych

  Francuska Rada Stanu podtrzymała wczoraj swoją zgodę na gromadzenie danych użytkowników przez operatorów telekomunikacyjnych do celów dochodzeń związanych z przestępczością zorganizowaną i terroryzmem - poinformowała agencja AFP.
 • Państwa UE mogą opodatkować roaming u siebie

  Państwa UE mogą opodatkować roaming u siebie

  Kraje unijne mają prawo pobierać VAT od usług telekomunikacyjnych świadczonych na ich terytorium na rzecz konsumentów z krajów trzecich, jeśli tylko wdrożą one w tym celu odpowiednie przepisy - wynika z wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE.
 • Huawei miał dostęp do danych milionów osób

  Huawei miał dostęp do danych milionów osób

  Holenderskie służby wywiadowcze przestrzegają przed szpiegostwem przemysłowym Chińczyków. Chiński koncern Huawei miał dostęp do danych milionów klientów niderlandzkiego koncernu telekomunikacyjnego Telfort.
 • ​Orange Polska nadal zainteresowany akwizycjami w branży IT

  ​Orange Polska nadal zainteresowany akwizycjami w branży IT

  Orange Polska jest nadal zainteresowany akwizycjami w branży IT - powiedziała podczas telekonferencji dla mediów wiceprezes ds. rynku biznesowego spółki Bożena Leśniewska.
 • ​Xiaomi otworzy swoją europejską centralę w Duesseldorfie

  ​Xiaomi otworzy swoją europejską centralę w Duesseldorfie

  Jeden z największych chińskich producentów telefonów komórkowych, Xiaomi, otworzy swoją europejską centralę w Duesseldorfie. Logistyka, finanse, usługi i marketing koncernu mają być w przyszłości kontrolowane właśnie stamtąd. Za lokalizacją przemawia centralne położenie miasta w Europie.
 • Tuż za progiem nowe usługi dla konsumentów

  Tuż za progiem nowe usługi dla konsumentów

  Rok 2021 przyniesie dalszy rozwój sieci łączności nowej generacji 5G i jej realne zastosowania. Według prognoz, poszerzona zostanie nie tylko dostępność łączności w tym standardzie, ale i urządzeń do jej obsługi. Z nimi pojawią się nowe usługi konsumenckie.
 • Najszybsze 5G Plusa dostępne już na ponad 1 tys. stacji bazowych w zasięgu ponad 7 mln mieszkańców Polski

  Najszybsze 5G Plusa dostępne już na ponad 1 tys. stacji bazowych w zasięgu ponad 7 mln mieszkańców Polski

  Początek 2021 roku to już ponad 1000 stacji bazowych 5G Plusa i ponad siedem milionów osób w zasięgu w całej Polsce. Dzięki uruchomionym kolejnym nadajnikom, z najszybszej sieci 5G można już korzystać we wszystkich 16 województwach. Zgodnie z planami operatora, w 2021 r. najnowocześniejsze 5G 2600 MHz TDD od Plusa obejmie zasięgiem łącznie ponad 11 milionów mieszkańców Polski.
 • Podjęcie przez Cyfrowy Polsat decyzji o ogłoszeniu wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Netia

  Podjęcie przez Cyfrowy Polsat decyzji o ogłoszeniu wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Netia

  Zarząd spółki Cyfrowy Polsat ("spółka", CPS, GPW) informuje, że 23 grudnia 2020 r. spółka podjęła decyzję o ogłoszeniu wezwania do zapisywania się na sprzedaż 114 173 459 akcji wyemitowanych przez Netia ("Netia", NET, GPW) uprawniających do wykonywania 114 173 459 głosów na walnym zgromadzeniu Netii, co stanowi około 34,02 proc. kapitału zakładowego Netii oraz około 34,02 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Netii ("wezwanie"). 23 grudnia 2020 r. rada nadzorcza spółki podjęła również uchwałę wyrażającą zgodę na ogłoszenie wezwania przez spółkę.