Ted Bundy

Artykuły - Ted Bundy (3)

 • Luke Kirby jako Ted Bundy

  Luke Kirby jako Ted Bundy

  Był jednym z najsłynniejszych seryjnych morderców w historii, a za sprawą dokonanych zbrodni i głośnego procesu stał się też mroczną ikoną popkultury. Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat powstały o nim dwie produkcje - czteroodcinkowy serial dokumentalny Netfliksa oraz film "Podły, okrutny, zły", w którym główną rolę zagrał Zac Efron. Na sierpień tego roku szykowana jest premiera kolejnej produkcji o Tedzie Bundym. To "No Man of God", który w czerwcu będzie miał premierę na festiwalu filmowym Tribeca.
 • Pierwsze ofiary Teda Bundy'ego

  Pierwsze ofiary Teda Bundy'ego

  Ted Bundy to pierwszy amerykański seryjny morderca-celebryta i jedna z najbardziej przerażających zagadek w dziejach kryminalistyki. Był przystojnym, elokwentnym studentem prawa o chłopięcym uroku. Jednocześnie był też drapieżnikiem i zboczeńcem, który zamordował i okaleczył przynajmniej trzydzieści młodych kobiet. Poniżej publikujemy fragment książki "Ostatni żywy świadek" Septhena G. Michauda i Hugh Ayneswortha opowiadającej o jego okrutnych zbrodniach.
 • Manson, Bundy, Breivik - ludzie z dziurawymi mózgami

  Manson, Bundy, Breivik - ludzie z dziurawymi mózgami

  Mózgi psychopatów są inne od naszych. Brytyjscy psychiatrzy udowodnili, że zachowania morderców i gwałcicieli można wyjaśnić nieprawidłowościami w budowie ich mózgów.

Filmy - Ted Bundy (1)

 • Muzeum Śmierci. Tu mdleją nawet najodważniejsi!

  Ponure czaszki, ludzkie popioły, zabójcze artefakty… Oto Muzeum Śmierci w całej swojej makabrycznej krasie. Ta największa tego typu kolekcja na świecie mieści się w budynku zlokalizowanym w samym sercu Hollywood. Nie ma jednak nic wspólnego z filmową fikcją. Ukazuje przerażającą rzeczywistość. Zwiedzający przechodzą przez pomieszczenia o iście upiornych nazwach. Jest tu i Sekcja Seryjnych Morderców, i Sala Egzekucji, i Pokój Przedsiębiorcy Pogrzebowego, i Sala Samobójców... Krew w żyłach mrożą wizyty w Korytarzu Rzezi, w Kalifornijskim Pokoju Śmierci poświęconym zbrodniom sekty Mansona, i we Wnęce Ludożerców. Właściciele muzeum podkreślają, że zgromadzone w nim eksponaty okazują się zbyt "mocne" nawet dla najodważniejszych. - Tacy goście fundują nam "owacje na leżąco" - śmieją się. Nic dziwnego. Mało kto może spokojnie oglądać ludzką głowę odciętą przez ostrze gilotyny albo poznawać szczegóły tortur, jakich wobec swoich ofiar dopuścili się niesławni zbrodniarze.