techniki

Artykuły - Techniki (155)

 • Nowa kolej kabinowa na Zugspitze, najwyższy szczyt Niemiec, rekordowym osiągnięciem techniki

  Nowa kolej kabinowa na Zugspitze, najwyższy szczyt Niemiec, rekordowym osiągnięciem techniki

  Inauguracyjny kurs najnowocześniejszej kolei kabinowej na Zugspitze, który odbędzie się 21 grudnia 2017 r., zapoczątkuje nową erę ekspresowo szybkiej i niespotykanie komfortowej podróży na szczyt najwyższej góry w Niemczech.
 • Ekspert: To nie jest problem techniki, tylko dyscypliny

  Niczego nie wiemy o przyczynach katastrofy na Śląsku. Pociągi wjechały na ten tor, bo były tak ustawione zwrotnice, ale nie wiemy, dlaczego. Prace komisji ds. badania wypadków kolejowych mogą potrwać kilka miesięcy - ocenia prof. Katedry Transportu SGH w Warszawie, Wojciech Paprocki.
 • Jak ograniczyć ryzyko inwestowania?

  Jak ograniczyć ryzyko inwestowania?

  Każdy inwestor przechodzi kilka etapów na początku swojej drogi na rynku. Zawierane są pierwsze transakcje, pojawiają się pierwsze zyski. Euforia i samouwielbienie szybko przesłaniają rzeczywistość. Przychodzi jednak dzień, gdy inwestor, wracając z pracy lub nawet z sąsiedniego pokoju, spogląda w ekran i doznaje szoku.
 • Ślepa uliczka w ewolucji gier

  Ślepa uliczka w ewolucji gier

  Prawie 20 lat temu ktoś wpadł na pomysł, żeby na szerszą skalę wykorzystać w grach możliwości techniki FMV. Czy mogło być coś lepszego niż połączenie filmu z graniem? Pomysł genialny, same plusy, to musiało się udać! Tak? Otóż nie, ale o tym twórcy mieli się dopiero przekonać.
 • Woził ludzi, teraz kryje w sobie stare okna

  Woził ludzi, teraz kryje w sobie stare okna

  Historyczny wagon kolejki linowej na Kasprowy Wierch - cenny zabytek techniki z początków istnienia pierwszej tego typu konstrukcji w Polsce - przetrwał w Dolinie Popradu. Niszczeje w przydomowym ogródku.
 • USA: W muzeum zamieszka sublokator

  Muzeum Nauki i Techniki (Museum of Science and Industry) w Chicago znalazło już sublokatora, który w ramach eksperymentu będzie przez 30 dni mieszkał w przestronnym budynku.
 • Nowa metoda zwalczania ataków

  Nowa metoda zwalczania ataków

  Na Georgia Institute of Technology powstało oprogramowanie BLADE, które chroni przed infekcjami dokonywanymi za pomocą coraz popularniejszej techniki "drive-by downloads". Technika ta, ogólnie mówiąc, polega na wgraniu na komputer ofiary, bez jej wiedzy i zgody, szkodliwego oprogramowania.
 • Jak tajniacy auta kupowali

  Policjanci z supertajnego warszawskiego Wydziału Techniki Operacyjnej kupowali auta od oszusta po zaniżonej cenie i do prywatnych celów, donosi "Rzeczpospolita" powołując się na swoje źródła w policji.
 • Jak tajniacy auta kupowali

  Jak tajniacy auta kupowali

  Policjanci z supertajnego warszawskiego Wydziału Techniki Operacyjnej kupowali auta od oszusta po zaniżonej cenie i do prywatnych celów, donosi "Rzeczpospolita" powołując się na swoje źródła w policji.
 • Jak być bezpiecznym na Facebooku

  Jak być bezpiecznym na Facebooku

  Liczący miliony użytkowników Facebook stał się idealnym celem dla hakerów, którzy znajdują na portalu ogromną ilość potencjalnych ofiar. Hakerzy stosują nowe techniki ataków, bowiem wielu użytkowników rozpoznaje już stare metody typu phishing czy spam.