Teatr 6. piętro

Artykuły - Teatr 6. piętro (9)

 • Przystanek Woodstock 2015: Teatr 6. piętro powraca

  Przystanek Woodstock 2015: Teatr 6. piętro powraca

  W nocy, z 31 lipca / 1 sierpnia, na 21. Przystanku Woodstock Teatr 6. piętro ponownie zagra na festiwalowej scenie. Tym razem wystawiony zostanie spektakl "Central Park West" Woody Allena w reżyserii Eugeniusza Korina. W spektaklu zobaczymy Małgorzatę Foremniak, Joanną Żółkowską, Michalinę Sosnę, Piotra Gąsowskiego i Wojciecha Wysockiego.
 • Anna Przybylska w teatrze?!

  Anna Przybylska w teatrze?!

  Anna Przybylska ("Sęp", "Kariera Nikosia Dyzmy", "Sezon na leszcza") wiele razy mówiła w wywiadach, że chciałaby spróbować swoich sił jako aktorka... teatralna. W 2013 roku będzie miała być może okazję zrealizować to marzenie!
 • Dereszowska i Żebrowski na scenie

  Dereszowska i Żebrowski na scenie

  Anna Dereszowska, czyli Dorota Wolska z "Siły wyższej", i Michał Żebrowski, czyli profesor Andrzej Falkowicz z "Na dobre i na złe", odliczają dni do premiery sztuki "Bóg mordu", w której grają małżeństwo. Po raz pierwszy pojawią się razem na scenie Teatru 6. Piętro już w najbliższą sobotę, 10 listopada.
 • Polscy aktorzy w sztuce Allena

  Polscy aktorzy w sztuce Allena

  W Teatrze 6. piętro trwają przygotowania do polskiej premiery sztuki Woody'ego Allena "Central Park West". Na scenie zobaczymy m.in. Małgorzatę Foremniak, Julię Pietruchę i Piotra Gąsowskiego.
 • Aktor powinien zaskakiwać

  Aktor powinien zaskakiwać

  Ma propozycje zawodowe z Rosji, ale ze względu na żonę i dziecko coraz więcej pracuje w Polsce. Skończył zdjęcia do filmów "Sęp" i "Tajemnica Westerplatte". Teraz dołączył do obsady "Na dobre i na złe". Nam zdradza, co go skłoniło do przyjęcia roli w serialu i jak prowadzić teatr.
 • Jubileusz Daniela Olbrychskiego

  Jubileusz Daniela Olbrychskiego

  Daniel Olbrychski obchodzi w tym roku 50-lecie swojej pracy artystycznej. Z tej okazji w Teatrze 6. Piętro odbyła się w sobotę, 10 grudnia, uroczysta premiera spektaklu "Po drodze do Madison".
 • Rzetelny teatr Żebrowskiego

  Rzetelny teatr Żebrowskiego

  Kuba Wojewódzki, Daniel Olbrychski, Joanna Liszowska - to tylko niektóre z wybitnych osobistości, jakie można podziwiać na deskach Teatru 6. piętro. Aktor i założyciel teatru - Michał Żebrowski - dobrze wie, jak przyciągnąć widzów na swoje spektakle.

Filmy - Teatr 6. piętro (8)

 • Małgorzata Socha: Zaczynam się bać o nasz świat i naszą przyszłość

  W dzisiejszych czasach trudno uciec od polityki – mówi Małgorzata Socha. Aktorka przyznaje, że z coraz większymi obawami przygląda się sytuacji w Polsce i na świecie. Wkrótce sama także wkroczy w świat wielkiej polityki. Od grudnia widzowie Teatru 6. piętro będą mogli podziwiać ją w spektaklu „Polityka” w reżyserii Eugeniusza Korina. - Przyznam szczerze, że bardzo zaczynam się bać o nasz świat i naszą przyszłość. Mam nadzieję, że politycy i dyplomacja zapobiegną temu bardzo przykremu rozwojowi wydarzeń - mówi Socha. Aktorka nie wyobraża sobie możliwości eskalacji konfliktu na Ukrainie i rozszerzenia działań wojennych na sąsiednie kraje. Jak mówi, dla ludzi w jej wieku perspektywa wojny wydaje się całkowicie nierealna.
 • Żebrowski o Teatrze 6. piętro: Sięgamy po najlepszą literaturę, po wytrawnych reżyserów i aktorów

  Teatr 6. piętro świętuje piąte urodziny. Z tej okazji przygotowywane są trzy premiery – będzie propozycja dla tych, którzy lubią satyrę polityczno-obyczajową, i dla miłośników literatury rosyjskiej. Z kolei tekst do specjalnego muzycznego przedstawienia napisał Wojciech Młynarski. Dyrektor Michał Żebrowski podkreśla, że robi wszystko, by hasło „Wyższy poziom teatru” nie było tylko pustym sloganem.
 • Barbara Kurdej-Szatan zagra w spektaklu „Bromba w sieci”

  Barbara Kurdej-Szatan, aktorka znana z cyklu reklam telefonii komórkowej i serialu „M jak miłość”, rozwija również swoją karierę na deskach teatru. Gwiazdę można do końca marca oglądać w spektaklu „Deszczowa piosenka” w teatrze Roma, a w Dzień Kobiet w Teatrze 6. piętro odbędzie się premiera sztuki „Bromba w sieci” z jej udziałem. – „Bromba w sieci” to spektakl idealny dla dzieci i dorosłych, którzy znają przygody tytułowego bohatera z dzieciństwa. Reżyseruje właśnie Maciej Wojtyszko, więc myślę, że każdy, kto wcześniej znał tę bajkę, z przyjemnością zobaczy ją w teatrze – mówi Barbara Kurdej-Szatan.
 • Dereszowska o spektaklu "Czechow żartuje!"

  Już jutro w Teatrze 6. piętro odbędzie się premiera spektaklu „Czechow żartuje!”. Sztuka stanowi kompilację wszystkich jednoaktówek Antoniego Czechowa w aranżacji Eugeniusza Korina, współzałożyciela i dyrektora artystycznego Teatru 6. piętro. W rolach głównych występują: Anna Dereszowska, Andrzej Grabowski i Wojciech Malajkat.