Tax Care S.A.

Artykuły - Tax Care S.A. (375)

 • Powrót do zwolnienia w VAT w trakcie roku możliwy po spełnieniu warunków

  Powrót do zwolnienia w VAT w trakcie roku możliwy po spełnieniu warunków

  Zmiana statusu z VAT-owca na zwolnionego z VAT jest możliwa w trakcie roku, ale nie odbywa się na zasadzie dobrowolnej decyzji przedsiębiorcy. Aby powrócić do zwolnienia podmiotowego w VAT, trzeba spełnić kilka warunków.
 • Od lipca wnioski o interpretację indywidualną trzeba słać na inne adresy

  Od lipca wnioski o interpretację indywidualną trzeba słać na inne adresy

  Specjalizacja izb skarbowych wchodzi w życiu już w najbliższą środę. Będzie też nowy wzór wniosku o interpretację indywidualną, zaś opłaty za wnioski będzie można wnosić wyłącznie przelewem. Podatnicy swoje wątpliwości z zakresu prawa podatkowego od 1 lipca 2015 r. będą kierować do kilku izb.
 • Prowadzący działalność może mieć kilka aut firmowych

  Prowadzący działalność może mieć kilka aut firmowych

  Posiadanie jednego auta, którego zakup został zgłoszony do urzędu skarbowego i które wykorzystywane jest wyłącznie do działalności gospodarczej, nie oznacza, że przedsiębiorca nie może zakupić drugiego samochodu, o ile jest on również potrzebny w działalności gospodarczej. Izba Skarbowa w Katowicach uznała w interpretacji, że w takiej sytuacji podatnik może zaliczyć do kosztów działalności wydatki na eksploatację obu samochodów - wynika z analizy Tax Care.
 • Deklaracji podatkowych nie da się wysłać przez ePUAP

  Deklaracji podatkowych nie da się wysłać przez ePUAP

  Profil zaufany, czyli bezpłatna metoda uwierzytelniania obywateli, którą można stosować przy kontaktach z różnymi rodzajami systemów administracyjnych, np. z ePUAP czy z ZUS-em, przy formularzach podatkowych jest nieprzydatny. Przy uwierzytelnianiu informacji przesyłanych do organów skarbowych można korzystać albo z tzw. danych autoryzujących, albo z kwalifikowanego podpisu elektronicznego - przypomina Tax Care.
 • Informacje o zaległościach podatkowych w 2016 r. trafią do biur informacji gospodarczej

  Informacje o zaległościach podatkowych w 2016 r. trafią do biur informacji gospodarczej

  W przyszłym roku urzędy skarbowe, samorządy oraz ZUS będą powiadamiały biura informacji gospodarczej o zobowiązaniach prawno-podatkowych osób fizycznych i firm. Takie rozwiązanie Ministerstwo Gospodarki zapisało w projekcie założeń do nowelizacji ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczej - wynika z analizy Tax Care.
 • Izby skarbowe będą się specjalizować w interpretacjach

  Izby skarbowe będą się specjalizować w interpretacjach

  Ministerstwo Finansów chce, aby izby skarbowe, mające prawo do wydawania interpretacji podatkowych, specjalizowały się w wykładniach dotyczących poszczególnych podatków. I dlatego od 1 lipca 2015 r. resort finansów zamierza m.in. odebrać Izbie Skarbowej w Łodzi prawo do interpretacji dotyczących podatku od osób prawnych - wynika z analizy Tax Care.
 • Podatniku, czas ucieka - masz tylko dwa miesiące!

  Podatniku, czas ucieka - masz tylko dwa miesiące!

  Mechanicy, fryzjerzy, kosmetyczki i prawnicy mają dwa miesiące na kupno kasy fiskalnej. Od 1 stycznia podmioty świadczące te usługi mają obowiązek ewidencjonowania obrotów przy pomocy tych urządzeń bez względu na wielkość osiąganych przychodów - przypomina Tax Care. Będzie to nowy obowiązek dla 70 000 podmiotów.
 • Koszty reklamy w firmie - o czym pamiętać przy rozliczeniu?

  Koszty reklamy w firmie - o czym pamiętać przy rozliczeniu?

  Reklamowanie swojego biznesu ma zapewnić wzrost sprzedaży danego produktu czy usługi, często też dzięki poszerzeniu grona klientów przyczynia się do rozwoju działalności. Innymi słowy, ma na celu wzrost przychodów, stąd wydatki na reklamę działalności - na ulotkach, w internecie czy w ramach sponsoringu - przedsiębiorca rozliczy w kosztach firmy.
 • TAX TIME: Szybkie zakupy firmowe mogą pomniejszyć podatek

  TAX TIME: Szybkie zakupy firmowe mogą pomniejszyć podatek

  Dla wielu przedsiębiorców grudzień to czas inwestycji. Dzięki nim chcą zaoszczędzić na podatku za rok 2014. Najlepszym sposobem na szybką redukcję podatku są zakupy środków trwałych o wartości nieprzekraczającej 3500 zł.
 • Czy można sprzedawać przez internet bez kasy fiskalnej?

  Czy można sprzedawać przez internet bez kasy fiskalnej?

  Wyobraźmy sobie, że pan Krzysztof prowadzi sklep internetowy ze sprzętem sportowym. Czy musi posiadać kasę fiskalną? Czy może być zwolniony z opłaty VAT-u? To zależy. Są okoliczności, w których przedsiębiorcy internetowi mogą podlegać zwolnieniu z podatku VAT i nie muszą wystawiać ani faktur, ani paragonów.

Filmy - Tax Care S.A. (1)

 • W tym roku firmy zapłacą więcej na ZUS

  Rosną składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Podwyżka wynosi miesięcznie około 4,6 proc. w stosunku do 2012 r. To efekt wzrostu przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w IV kwartale 2012 r. i prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia zapisanego w ustawie budżetowej. Przedsiębiorcy będą musieli zapłacić tytułem składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne o około 550 zł rocznie więcej niż dotychczas. Komentuje Agata Szymborska-Sutton z firmy doradczej Tax Care.