targowiska

Artykuły - Targowiska (18)

 • Handel podczas pandemii: GIS rygorystyczne wymogi na targowiskach i bazarach

  Handel podczas pandemii: GIS rygorystyczne wymogi na targowiskach i bazarach

  Bardziej szczegółowe zalecenia znajdują się na stronie: https://gis.gov.pl/aktualnosci
 • Celnicy na targowiskach i bazarach. Teraz na stałe

  Celnicy na targowiskach i bazarach. Teraz na stałe

  Służba celna ma w ten sposób od 15 marca walczyć z niezgodnym z prawem obrotem wyrobami akcyzowymi. Według branży to nie wystarczy. Potrzebne są zmiany w przepisach.
 • Druga fala zatruć metanolem w Czechach. Kolejne litry trującego spirytusu mogą trafić na targowiska, również polskie

  Druga fala zatruć metanolem w Czechach. Kolejne litry trującego spirytusu mogą trafić na targowiska, również polskie

  Od połowy listopada odnotowano w Czechach 11 kolejnych śmiertelnych zatruć metanolem. Dotychczasowe działania kontrolne służb ujawniły gigantyczną skalę problemu podróbek na bazie odkażanego alkoholu przemysłowego w Czechach. Na rynku znajduje się jeszcze 10 tys. litrów czystego metanolu, który jako odkażony spirytus może trafić do nielegalnych punktów sprzedaży.
 • Niemcy: Floh, Trödel i Antikmärkte - gdzie opłaca się kupować?

  Niemcy: Floh, Trödel i Antikmärkte - gdzie opłaca się kupować?

  Na największe okazje u naszych zachodnich sąsiadów można trafić na rozlicznych targowiskach zwanych po niemiecku - Flohmarkt (pchli targ), Trödelmarkt (targ staroci) lub Antikmarkt (targ antyków). Organizowane są wszędzie i przez cały rok. Niektórzy Polacy z odwiedzania owych targowisk uczynili sobie stałe źródło dochodów.
 • Kolejarz wygrał z Partyzantem w Pustyni

  Piłkarze beniaminka pierwszej ligi Kolejarza Stróże wygrali środowy sparing z grającym w dwie klasy niżej Partyzantem Mal-Bud Targowiska 1-0 (0-0).
 • Igrają z kupcami

  Sytuacja kupców ze stadionu X-lecia w Warszawie była jednym z tematów czwartkowej nadzwyczajnej sesji rady miasta. Politycy i kupcy po raz kolejny spierali się o to, gdzie powinien zostać przeniesiony handel z "Jarmarku Europa".
 • Na Wschodzie nie zarobimy

  Uszczelnienie wschodnich granic w związku z grudniowym wejściem Polski do Schengen okazało się zmorą dla kilku tysięcy przygranicznych przedsiębiorców i klientów bazarów, sklepów i hipermarketów. Rosjanie, Białorusini i Ukraińcy, którzy jeszcze kilka miesięcy temu tłumnie przyjeżdżali na zakupy do przygranicznych miast, zostają w domu, bo nie stać ich na drogie schengeńskie wizy - pisze "Polska".
 • Targowisko na Radzymińskiej nierealne

  Powstanie targowiska przy ul. Radzymińskiej na Targówku jest nierealne, w przeciwieństwie do jego lokalizacji przy ul. Marywilskiej na Białołęce - powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz na spotkaniu z kupcami, którzy mają opuścić rejon Stadionu X-lecia.
 • EURO: Kupcy się wynoszą!

  EURO: Kupcy się wynoszą!

  Ok. 40 proc. kupców z Jarmarku Europa opuściło w niedzielę przed południem koronę stadionu X-lecia - poinformował b. członek zarządu Polskiego Klubu Gospodarczego Cezary Bunikiewicz. Część kupców rozpocznie przenoszenie straganów dopiero w poniedziałek rano, bo w niedzielę nie pracują.
 • Jak stoją przygotowania do Euro-2012

  Za kilka dni powołana zostanie spółka, której zadaniem będzie budowa Stadionu Narodowego, a za kilkanaście - jednostka odpowiedzialna za całość przygotowań organizacyjnych do mistrzostw Europy 2012 - poinformowała dziś minister sportu i turystyki Elżbieta Jakubiak.