tarcza antyrakietowa

Synonimy:
antyrakiety,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Tarcza antyrakietowa (346)

 • Rosja i Białoruś wspólnie odpowiedzą na tarczę antyrakietową

  Rosja i Białoruś wspólnie odpowiedzą na tarczę antyrakietową

  Rosja i Białoruś doszły do porozumienia w sprawie wspólnego wypracowania odpowiedzi na rozmieszczenie elementów tarczy antyrakietowej w Europie - poinformował w poniedziałek białoruski minister spraw zagranicznych Uładzimir Makiej.
 • Putin o tarczy antyrakietowej: Rosja musi pomyśleć o usuwaniu zagrożeń

  Putin o tarczy antyrakietowej: Rosja musi pomyśleć o usuwaniu zagrożeń

  Rosja zmuszona jest myśleć o usuwaniu zagrożeń dla bezpieczeństwa narodowego, związanych z rozmieszczeniem w Europie systemu obrony przeciwrakietowej - powiedział w piątek prezydent Władimir Putin. Ocenił, że instalacje tarczy antyrakietowej w Polsce mogą być z łatwością wykorzystane dla rakiet bliskiego i średniego zasięgu.
 • Baza w Redzikowie już na celowniku Moskwy

  Baza w Redzikowie już na celowniku Moskwy

  Baza amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej w Redzikowie oznacza stałą obecność amerykańskich wojskowych i zwiększy przez to bezpieczeństwo Polski – oceniają Marek Świerczyński z ośrodka Politka Insight i Mariusz Cielma z "Nowej Techniki Wojskowej". Tymczasem rosyjskie media alarmują o bezpośrednim zagrożeniu przy zachodniej granicy państwa i ostrzegają Polskę oraz Rumunię, gdzie również powstała tarcza antyrakietowa.
 • Najnowszy Patriot niszczy dwie rakiety balistyczne podczas pierwszej próby w locie

  Najnowszy Patriot niszczy dwie rakiety balistyczne podczas pierwszej próby w locie

  Armia Stanów Zjednoczonych pomyślnie ukończyła pierwszą serię testów w locie najnowszych modyfikacji systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot produkowanego przez Raytheon Company.
 • Raytheon rozszerza współpracę z polskim przemysłem

  Raytheon rozszerza współpracę z polskim przemysłem

  Raytheon Company przygotował pierwszą transzę zapytań ofertowych dla polskich firm, które będą uczestniczyć w budowie polskiego systemu zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot. Polskie firmy zapraszane są do składania ofert współpracy z Raytheonem w zakresie projektowania, opracowywania i budowania wielu kluczowych elementów polskiego Patriota.
 • USA ujawnia: Przeprowadzono test tarczy antyrakietowej w Europie

  USA ujawnia: Przeprowadzono test tarczy antyrakietowej w Europie

  Siły zbrojne Stanów Zjednoczonych i kilku państw sojuszniczych we wtorek wzięły udział w operacji jednoczesnego przechwycenia nieuzbrojonych rakiet balistycznych i pocisków manewrujących u wybrzeży Szkocji - poinformowała marynarka wojenna USA.
 • Państwa arabskie budują własną "tarczę"

  Państwa arabskie budują własną "tarczę"

  Z inicjatywy Stanów Zjednoczonych arabskie państwa Zatoki Perskiej mają w nadchodzących latach rozwijać wspólną obronę przeciwlotniczą i przeciwrakietową - pisze w analizie dla Defence24.pl dr Robert Czulda.
 • Izrael wprowadzi w przyszłym roku nową tarczę antyrakietową Proca Dawida

  Izrael wprowadzi w przyszłym roku nową tarczę antyrakietową Proca Dawida

  Izrael zakończył właśnie testy swojej najnowszej tarczy antyrakietowej o nazwie Proca Dawida. Minister Obrony Moshe Ya’alon oświadczył, że nowy system zostanie wprowadzony już w przyszłym roku.
 • "Nasz Dziennik": Francuzi chcą budować tarczę antyrakietową

  Francuskie firmy ubiegają się o kontrakt na zbudowanie w Polsce tarczy antyrakietowej "Wisła" - czytamy w "Naszym Dzienniku". Ich atutem ma być obietnica przekazania Polsce technologii symulatora rakietowwego HWIL.
 • Rosja rozwija własną „tarczę antyrakietową”

  Rosja rozwija własną „tarczę antyrakietową”

  Przedstawiciele rosyjskiego koncernu Almaz-Antey poinformowali, że niebawem rozpoczną się testy rosyjskiego odpowiednika amerykańskiego systemu THAAD (Terminal High Altitude Area Defense), służącego niszczeniu pocisków balistycznych i głowic w ostatniej fazie lotu.

Filmy - Tarcza antyrakietowa (2)

 • Błędy amerykańskiej dyplomacji

  Ogłoszenie decyzji o rezygnacji z tarczy antyrakietowej i inne błędy amerykańskiej dyplomacji to nie były błędy poważne, to były błędy, które zostały odebrane jako poważne - mówi dr Tomasz Płudowski, amerykanista.
 • RMF FM: Będzie tarcza, ale...

  "Bilans korzyści i kosztów budowy w Polsce tarczy antyrakietowej musi być dodatni" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Bogdan Klich.