tarapaty

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Tarapaty (2017, reż. Marta Karwowska) ,

Artykuły - Tarapaty (35)

 • Tysiące najemców w poważnych tarapatach

  Tysiące najemców w poważnych tarapatach

  To było fatalne lato dla właścicieli i najemców płatnych plaż we Włoszech. Po kilku tygodniach ulew, trąb powietrznych, gwałtownych burz i chłodu przyznali oni, że tak pustych plaż, jak w tym roku nie było w Italii od bardzo wielu lat.
 • Banki wyciągną zadłużonych z tarapatów

  Jesienią w kilku bankach ruszy pilotażowy program wyciągania z tarapatów finansowych osób nadmiernie zadłużonych - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza".
 • Thompson i Brosnan w finansowych tarapatach

  Thompson i Brosnan w finansowych tarapatach

  Emma Thompson i Pierce Brosnan zagrali razem w filmie "Riwiera dla dwojga". To komedia romantyczna, w której grani przez wspomniane gwiazdy bohaterowie wpadają w poważne tarapaty finansowe...
 • Rzecz o tureckich tarapatach

  Rzecz o tureckich tarapatach

  No, dobrze. Kto zamawiał to danie? Przy wszystkich obecnych kłopotach ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujemy, jest nowy kryzys - który na domiar złego wybuchł w kraju pogrążonym w politycznym zamęcie. To prawda, że kryzys w Turcji - której gospodarka dorównuje wielkością PKB Los Angeles - w niewielkim tylko stopniu wpłynie na ogólnoświatową sytuację ekonomiczną. Ale przecież już zewsząd słyszymy to słowo, którego się obawiamy: "zaraza". To taki sam wirus jak ten, który swego czasu sprawił, że kryzys w Tajlandii rozlał się na inne azjatyckie państwa, a kłopoty Grecji przeniosły się na kolejne kraje Starego Kontynentu. Dziś wszyscy martwią się, że turecka choroba rozprzestrzeni się na wschodzące rynki całego świata.
 • Justin Bieber: Wiecie, co z nim zrobić

  Justin Bieber: Wiecie, co z nim zrobić

  19-letni kanadyjski gwiazdor Justin Bieber wpakował się w kolejne tarapaty.
 • Przeciwnik Bonda w tarapatach

  Przeciwnik Bonda w tarapatach

  W pierwszym kwartale roku na ekranach polskich kinach zagości "Polowanie", nominowany do Złotej Palmy i nagrody BAFTA thriller Thomasa Vinterberga ("Festen"), uhonorowany Europejską Nagrodą Filmową za najlepszy scenariusz roku.
 • Polska skończyła z erą Gierka?

  Polska skończyła z erą Gierka?

  Trzydzieści lat temu Gierek chciał zreformować polską gospodarkę, a wpędził ją w tarapaty. Ta lekcja ekonomii kosztowała nas dziesiątki miliardów dolarów, zatem warto z niej czerpać naukę. Zaciąganie zobowiązań bez jasnego planu ich efektownego wykorzystania to droga donikąd.
 • Internetowy gigant w poważnych tarapatach

  Internetowy gigant w poważnych tarapatach

  Yahoo jest jednym z tych serwisów internetowych, których rozwój przyczynił się do kryzysu na rynku prasy. Portal sam jednak znalazł się w tarapatach. Mimo że ma 700 milionów użytkowników, przegrał walkę z popularną wyszukiwarką i serwisem Google.
 • Co zrobią Chiny z nadmiarem dolarów?

  Co zrobią Chiny z nadmiarem dolarów?

  Chiny mają "wszelkie prawo", by domagać się od USA rozwiązania problemu ich zadłużenia, a także zagwarantowania bezpieczeństwa swych dolarowych aktywów - te słowa to komentarz agencji prasowej, ale odzwierciedlają oficjalne stanowisko chińskich władz. Finansowe tarapaty USA są Chińczykom kompletnie nie na rękę.
 • Pożyczki w koncie mogą cię wpędzić w tarapaty

  Pożyczki w koncie mogą cię wpędzić w tarapaty

  Limity kredytowe w rachunku osobistym są coraz droższe. Rosną zarówno prowizje, jak i oprocentowanie. Z kolei wysoki odsetek złych kredytów i zacieśnianie polityki monetarnej nie dają nadziei na rychłą poprawę.