tankowanie samochodu

Artykuły - Tankowanie samochodu (4)

 • Tankowanie diesla najdroższe od marca

  Tankowanie diesla najdroższe od marca

  Ceny paliw na stacjach znowu poszły w górę, a podwyżki napędza postępujący wzrost notowań ropy naftowej. O ile w przypadku 95-oktanowej benzyny zmiana była kosmetyczna, to olej napędowy podrożał o 4 grosze i jest najdroższy od 8 miesięcy.
 • Polacy nie chcą jeździć specjalnie po paliwo. Najczęściej tankują podczas powrotu z pracy

  Polacy nie chcą jeździć specjalnie po paliwo. Najczęściej tankują podczas powrotu z pracy

  Ponad połowa Polaków tankuje tylko raz w miesiącu, najczęściej wracając ze szkoły lub z pracy bądź jadąc na większe zakupy. Zaledwie garstka nie łączy wyjazdu po paliwo z załatwianiem innych spraw. Zdecydowana większość ankietowanych jest gotowa pokonać dodatkowo tylko 500 metrów, aby przy okazji uzupełnić bak. Natomiast niecała połowa z nich może przejechać tyle samo z domu do stacji, żeby specjalnie napełnić zbiornik. Tak wynika z ogólnopolskiego badania, przeprowadzonego przez platformę UCE RESEARCH i firmę technologiczną Proxi.cloud.
 • Benzyna, diesel, gaz – co tankujemy najczęściej i czy to się opłaca?

  Benzyna, diesel, gaz – co tankujemy najczęściej i czy to się opłaca?

  Nie wszyscy kierowcy wiedzą, że na cenę OC wpływają nie tylko dane użytkownika, ale również niektóre parametry pojazdu, w tym rodzaj tankowanego paliwa. W I półroczu 2019 roku obowiązkowe ubezpieczenie samochodu wyposażonego w instalację gazową kosztowało 10% więcej niż OC auta zasilanego benzyną.
 • Błąd przy dystrybutorze! Co robić?!

  Błąd przy dystrybutorze! Co robić?!

  Błędy przy dystrybutorze mogą słono kosztować. Jak zachować się po ich popełnieniu?