talent

Artykuły - Talent (449)

 • Jak rozwijać talent u dziecka

  Jak rozwijać talent u dziecka

  Obserwuj uważnie, w czym twoje dziecko jest naprawdę dobre. Pomóż mu rozkwitnąć!
 • W czym może przejawiać się talent dziecka?

  W czym może przejawiać się talent dziecka?

  Wiele osób sądzi, że utalentowane dziecko to takie, które świetnie radzi sobie w szkole, uzyskując bardzo dobre stopnie. Miarą talentu miałaby zatem być kariera prymusa. Ale przecież szkolne funkcjonowanie jest ważnym, lecz nie jedynym aspektem życia, a posiadane przez dzieci uzdolnienia i talenty mogą przejawiać się zupełnie inaczej. O jakich rodzajach zdolności można mówić? Odpowiada ekspert współpracujący z projektem Podwórko Talentów NIVEA, psycholog dziecięcy dr Aleksandra Piotrowska.
 • Jak rozwijać talent u dziecka

  Jak rozwijać talent u dziecka

  Uważnie obserwuj codzienne zachowania pociechy. Naprowadzą cię na trop jego szczególnych umiejętności.
 • Jak dostrzec w dziecku talent?

  Jak dostrzec w dziecku talent?

  Celem ogólnopolskiego programu eduBudzik jest wyrównywanie szans edukacyjnych, inspirowanie uczniów do odkrywania swoich mocnych stron i zainteresowań oraz wspieranie nauczycieli i rodziców w motywowaniu dzieci do stałego rozwoju i rozbudzania pasji.
 • Pasja w biznesie pilnie poszukiwana

  Pasja w biznesie pilnie poszukiwana

  Zanim Thomas Edison odkrył żarówkę, wykonał ponad 11 000 nieudanych prób, a zanim Stephen King został najbogatszym pisarzem na świecie, jego powieści odrzucili wszyscy wydawcy. Obaj jednak robili to, co sprawiało im przyjemność i nie przejmowali się porażką. Edison kochał wynalazki, a King marzył tylko o tym, by pisać. Siłą napędową wszystkich ich działań była pasja, którą systematycznie wprowadzali w życie. To właśnie ona od wieków wyznacza kierunek ludzkich działań, pomaga odnosić sukcesy i pozwala dużo zarobić.
 • Masz wybitne uzdolnienia? Idź do psychiatry!

  Masz wybitne uzdolnienia? Idź do psychiatry!

  Masz zmysł artystyczny? Wiesz, że jesteś kreatywny? Grasz na instrumencie muzycznym, malujesz albo piszesz wiersze? Naukowcy powiedzieliby: bądź czujny! .
 • Kieliszkowy cudotwórca na ulicach Pragi

  Kieliszkowy cudotwórca na ulicach Pragi

  Zaglądanie do kieliszka przeważnie kojarzy się jednoznacznie i raczej nikomu chwały nie przynosi. My znaleźliśmy jednak ulicznego artystę, który zdobywa sławę na świecie właśnie dzięki kieliszkom...
 • Dwulatek zadziwił świat. Co za talent!

  Dwulatek zadziwił świat. Co za talent!

  Nie umie jeszcze mówić, ale zdążył już zadziwić świat! Wideo z wyczynami dwuletniego Titusa w zaledwie kilka dni obejrzało prawie milion osób! Kto wie, być może na naszych oczach narodziła się właśnie przyszła gwiazda koszykówki?
 • Odkryj talent u swojego dziecka

  Odkryj talent u swojego dziecka

  Zdolne dziecko to powód do dumy, ale też spore wyzwanie dla rodziców. Podpowiadamy, jak rozpoznać i wspierać mocne strony swojej pociechy.
 • Genialna 7-latka. Zobacz!

  Genialna 7-latka. Zobacz!

  Alma Deutscher to wybitny muzyczny talent. Dziewczynka potrafi grać na fortepianie, skrzypcach i niedawno skomponowała operę.

Filmy - Talent (7)