InteriaTV - Tajwan

Filmy - Tajwan (11)

 • Reakcja Chin na Amerykańskie okręty w Cieśninie Tajwańskiej

  Dwa okręty USA przepłynęły w czwartek Cieśniną Tajwańską - poinformowały władze Tajwanu. Zaniepokojenie pierwszym w tym roku rejsem amerykańskich okrętów w cieśninie oddzielającej Chiny kontynentalne od Tajwanu wyraziły w piątek Chińskie władze.
 • Współcześni piraci wyławiają miliony

  Niejeden poszukiwacz złota z pewnością zna Fort Pierce, miasto położone u wybrzeży Florydy. Pierścień ze szmaragdem, cenna brosza czy drogocenny naszyjnik – to marzenie Erica Schmitta, który wraz z rodziną poszukuje ukrytych na dnie oceanu skarbów. Jak dotąd udało im się odnaleźć monety o wartości miliona dolarów, które przed 300 laty przewoziła hiszpańska flotylla. Jak zapewnia Schmitt, to nie koniec poszukiwań. Na dnie jest jeszcze sporo wraków. Inny poszukiwacz złota, wyłowił już 4,5 miliona dolarów. I właśnie dlatego, mimo że praca poszukiwacza skarbów nie należy do najprzyjemniejszych, warto wybrać się na Florydę.
 • Ta wioska na Tajwanie podbija świat

  Niezwykła wioska położona na Tajwanie przyciąga miliony turystów. Co jest w niej tak urokliwego? Wypełniona po brzegi osada to zlepek budynków o najróżniejszych barwach, kształtach i odcieniach. A to wszystko wykonane rękami jednego człowieka. Dzięki twórczości mieszkańca wioski, budynki niegdyś przeznaczone do rozbiórki, stały się lokalną atrakcją i uniknęły spotkania z buldożerami.
 • Mała panda zachwyciła gapiów

  Urocze wideo przedstawia małą pandę, mieszkankę Taipei Zoo na Tajwanie. Zwierzę świetnie się bawi, robiąc fikołki, skacząc i spadając z huśtawki. Wygłupy pandy wprawiły w zachwyt obserwujących ją gapiów. Zobaczcie sami!
 • „Boskie świnie”. Tuczą je do monstrualnych rozmiarów!

  Festiwal Świętej Świni na Tajwanie (Hakka) od lat wzbudza kontrowersje i mobilizuje do protestów obrońców praw zwierząt. W czasie tego święta utuczone do monstrualnych rozmiarów świnie są zabijane i wystawiane na widok publiczny. W tym roku największy zabity tucznik ważył... 714 kg! Spreparowane i przystrojone kwiatami oraz owocami ciała świń to forma hołdu składanego starożytnym bohaterom. Niestety, w imię tego rytuału hodowcy przez kilka lat przemocą karmią zwierzęta, aż osiągną one gigantyczne rozmiary i przestaną się poruszać. To dlatego aktywiści porównują te praktyki do corridy i określają mianem wyrafinowanego okrucieństwa. Tuczenie „boskich świń” stało się na Tajwanie dochodowym biznesem. Co roku podczas święta Hakka właściciel najgrubszej świni dostaje nagrodę pieniężną. Według lokalnych wierzeń, spływa na niego również błogosławieństwo przodków.
 • Luksusowy odpoczynek po porodzie. Tradycja dla bogatych

  "Zuo yue zi" to w kulturze chińskiej 30-dniowy okres odosobnienia kobiety po porodzie. Tradycyjnie nie może ona w tym czasie podejmować żadnego wysiłku fizycznego, w tym nawet czynności związanych z opieką nad dzieckiem; nie może też opuszczać swojego pokoju, a nawet... brać kąpieli. Współcześnie coraz mniej młodych Chinek przestrzega jednak tych surowych zasad. Zamiast tego kobiety decydują się na skorzystanie z oferty luksusowych hoteli dla matki i dziecka. Jest tylko jeden warunek - by pozwolić sobie na taki pobyt, trzeba mieć naprawdę dobrą sytuację materialną. Wiele z tych hoteli przypomina 5-gwiazdkowe ośrodki spa. Młode matki mają w nich nieograniczony dostęp do zabiegów pielęgnacyjnych i relaksacyjnych. Wykwalifikowane pielęgniarki zajmują się noworodkami, nie angażując matek nawet do ich karmienia (dzieciom podawane jest mleko odciągnięte z piersi matki lub modyfikowane). - Nie żałujemy pieniędzy na tego typu usługi - mówi Claudia, która postanowiła spędzić "zuo yue zi" w ekskluzywnym hotelu dla matki i dziecka na Tajwanie. - To bardziej atrakcyjne niż siedzenie po porodzie w domu - podkreśla. Chociaż w kręgu kultury zachodniej kontrowersje może budzić fakt, że świeżo upieczona matka skupia się na sobie i rezygnuje z zajmowania dzieckiem, to nie da się zaprzeczyć, że poporodowa regeneracja jest kobiecie bardzo potrzebna. Czy i tym razem dalekowschodnie obyczaje okażą się dla nas inspiracją?
 • Widowiskowe nagranie! Tropikalny sztorm uderzył w Tajwan

  Sztorm tropikalny Trami, opuściwszy północne Filipiny, uderzył w Tajwan. W związku z tym otwarto wszystkie tamy na rzekach w kraju. Oto nagranie wideo wezbranej wody. Budzi respekt!
 • Rozpieszczone psie ślicznotki

  Wystawa psów na Tajwanie to wydarzenie, podczas którego swoje wdzięki prezentują czworonożne piękności. Kto jest bardziej dumny z ich wyglądu? One same - czy może zakochani w nich właściciele?
 • Wzruszający film! Narodziny małej pandy

  Trzy miesiące - tyle trzeba było czekać, żeby zobaczyć małą pandę, urodzoną w zoo na Tajwanie. Pracownikom placówki udało się nagrać sam poród. Ten moment zaledwie "miga nam przed oczami", ale nagranie jest wzruszające. Rodzice małej pandy pochodzą z Chin.
 • Restauracja w stylu Barbie

  Różowe sofy, stoliki w kształcie obcasów, krzesła udekorowane spódnicami baletnic - w Tajpej (Tajwan) została otwarta pierwsza restauracja w stylu Barbie.