tajemnica zawodowa

Artykuły - Tajemnica zawodowa (7)

 • ​Magdalena Różczka była protokolantką sądową

  ​Magdalena Różczka była protokolantką sądową

  Mało który aktor serialu "Tajemnica zawodowa" był tak dobrze przygotowany do swojej roli, jak Magdalena Różczka. Aktorka nim wcieliła się w adwokatkę Julię Żurawską, przez wiele lat pracowała jako protokolantka sądowa.
 • Cezary Pazura: Być jak Tom Cruise

  Cezary Pazura: Być jak Tom Cruise

  Bohater, którego w „Tajemnicy zawodowej” gra Cezary Pazura, na początku pierwszego odcinka zostaje zaatakowany przez nożownika w szpitalu, w którym pracuje. Scenę, w której upada on na podłogę, aktor postanowił zagrać samodzielnie. „Starałem się być, jak Tom Cruise” – wspomina Pazura. Jego „Mission: Impossible” zakończyła się jednak urazem łokcia.
 • "Rzeczpospolita": Atak na tajemnicę

  Fiskus chce, by doradcy podatkowi i prawnicy zdradzali mu swoje sekrety - informuje we wtorek "Rzeczpospolita".
 • Debata o tajemnicy zawodowej adwokatów i dziennikarzy

  Debata o tajemnicy zawodowej adwokatów i dziennikarzy

  - Wyłączanie tajemnicy adwokackiej i dziennikarskiej w określonych przypadkach jest konieczne dla funkcjonowania policji i służb - przekonywał w środę p.o. szefa CBA Ernest Bejda. Przeciwnego zdania byli prawnicy i dziennikarze, którzy bronili prawa do swojej tajemnicy zawodowej.
 • Resort blokuje korzystne zmiany dla doradców

  Resort blokuje korzystne zmiany dla doradców

  Projekt nowelizacji ustawy o doradztwie podatkowym, którym w najbliższym czasie zajmie się rząd, przewiduje wzmocnienie ochrony tajemnicy zawodowej doradców podatkowych.
 • Reklama usług prawniczych musi być rzetelna

  Radcowie mogą stosować marketing i reklamę, jeśli są one zgodne z prawem i godnością zawodu. Informowanie o usługach prawniczych nie może zawierać propozycji zawarcia umowy z konkretnymi klientami. Podstawowe wartości zawodu prawnika to niezależność, unikanie konfliktu interesów i tajemnica zawodowa.
 • Brudne pieniądze i tajemnica zawodowa

  Brudne pieniądze i tajemnica zawodowa

  Adwokaci zaskarżyli przepisy nakazujące donosić na klientów. Wniosek radców prawnych wpłynie wkrótce - pisze "Puls Biznesu".

Filmy - Tajemnica zawodowa (1)