tabliczki

Artykuły - Tabliczki (7)

 • Dostaną Oscary z nazwiskiem

  Dostaną Oscary z nazwiskiem

  Laureaci tegorocznych Oscarów nie będą musieli rozstawać się z pozłacanymi posążkami. Tabliczki z wygrawerowanymi nazwiskami zwycięzców zostaną bowiem przyczepione do statuetek tuż po oscarowej gali, w trakcie trwania Governors Ball.
 • Niepełnosprawni łamią prawo!

  Niepełnosprawni łamią prawo!

  Niepełnosprawni w Warszawie próbują na własną rękę rezerwować sobie miejsca do parkowania w centrum miasta.
 • Rozgryźć język

  Nadal istnieją systemy pisma, których nie potrafimy rozszyfrować. I nic nie wskazuje, by miało się to kiedykolwiek udać.
 • A żebyś nie oślepł przy czytaniu

  A żebyś nie oślepł przy czytaniu

  "Niech go piorun trzaśnie", "szlag trafi", "piekło pochłonie", "diabli wezmą" - te wypowiadane w złości przekleństwa są echem magicznych rytuałów rzucania klątw. Magia towarzyszy nam od głębokiej starożytności do dziś.
 • Tożsamość żołnierza

  W dniu 23 maja wejdzie w życie rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 16 kwietnia 2008 r. w sprawie kart i tabliczek tożsamości żołnierzy zawodowych i kandydatów na żołnierzy zawodowych. Jest on wykonaniem upoważnienia wynikającego z art. 49 ust. 6 ustawy z dnia 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych (Dz. U. Nr 179, poz. 1750, z późn. zm.).
 • Świadkowie Męki Chrystusa

  Około 295 lat fragment Krzyża, na którym skonał Jezus Chrystus, gwoździe i tabliczka Skazańca leżały w starej cysternie odkrytej przez robotników w cieniu wzgórza Golgoty. Bezcenne relikwie zobaczyła na własne oczy obecna w 325 r. w Jerozolimie matka cesarza Konstantyna - Helena. Czy czczone w wielu kościołach relikwie Krzyża są autentyczne? Skąd się tam wzięły?
 • ELSA: LogBoard zamiast tabliczki

  ELSA: LogBoard zamiast tabliczki

  Firma ELSA, mimo zgłoszonego wniosku o upadłość, nie zamierza zniknąć z rynku nowych technologii - świadczy o tym choćby zaprezentowany w końcu ubiegłego tygodnia nowatorski komputer ELSA LogBoard.