tabliczki

Artykuły - Tabliczki (10)

 • W środę tabliczki wrócą na "Drzewo Pawiackie"

  We wtorek rozpoczął się montaż tabliczek, które w listopadzie zostały zerwane z drzewa pamięci na Pawiaku. W środę odrestaurowane tabliczki powrócą na swoje miejsce na pomniku - powiedziała Joanna Gierczyńska, dyrektor Muzeum Więzienia Pawiak.
 • Wójek czy Wujek, czyli blamaż urzędników

  Wójek czy Wujek, czyli blamaż urzędników

  Wujek przez "ó" czy "u"? To pytanie przerosło urzędnika szczecińskiego Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, który był odpowiedzialny za zlecenie wykonania tabliczki z nazwą dla jednego z placów i stał się winnym ortograficznego blamażu poważnej miejskiej instytucji.
 • Dostaną Oscary z nazwiskiem

  Dostaną Oscary z nazwiskiem

  Laureaci tegorocznych Oscarów nie będą musieli rozstawać się z pozłacanymi posążkami. Tabliczki z wygrawerowanymi nazwiskami zwycięzców zostaną bowiem przyczepione do statuetek tuż po oscarowej gali, w trakcie trwania Governors Ball.
 • Żołnierze upamiętnili swych poległych kolegów

  Żołnierze szczecińskiej 12. Brygady Zmechanizowanej upamiętnili we wtorek sześciu swych kolegów poległych podczas pełnienia obowiązków. W koszarach jednostki podczas uroczystości związanej z obchodami Święta Niepodległości odsłonięto tabliczki z nazwiskami żołnierzy brygady, którzy zginęli m.in. w Iraku i Afganistanie.
 • Zakopane: Zmiany na tatrzańskich szlakach

  Zakopane: Zmiany na tatrzańskich szlakach

  Wszystkie tabliczki wskazujące kierunki i czas przejść na szlakach turystycznych w Tatrach wymieni do końca roku Tatrzański Park Narodowy (TPN). Niektóre z dotychczasowych tabliczek zawierały błędny czas dojścia do celu.
 • Dalszy ciąg kontrowersji ws. zadręczonego konia

  Sprawa Jordka - najsłynniejszego konia tego lata w Polsce - zatacza coraz szersze kręgi. Bada ją osobiście szef Kancelarii Prezydenta. Prawdziwa wojna o dobre imię górali i konia wybuchła w internecie, a dyrekcja Tatrzańskiego Parku Narodowego wprowadzi specjalne badania koni wożących turystów do Morskiego Oka i tabliczki informacyjne. Tylko o dochodzeniu w sprawie śmierci konia na razie niewiele wiadomo.
 • Za brak tabliczki z numerem grozi mandat

  Za brak tabliczki z numerem grozi mandat

  Stare, zardzewiałe, z wyblakniętymi cyframi lub ich zupełny brak. Niewidoczny numer domu może zagrozić życiu jego mieszkańców. Za brak tabliczki grozi też mandat karny. Tymczasem właściciele posesji lekceważą sprawę, na co skarżą się zarówno kierowcy karetek pogotowia jak i dostawcy pizzy.
 • "Cmentarna hiena" okradała groby

  "Cmentarna hiena" okradała groby

  Policjanci z Łowicza zatrzymali 43-latka podejrzanego o kradzież mosiężnych tabliczek z grobów żołnierzy na cmentarzu w Bielawach (Łódzkie). Tabliczki sprzedał w jednym z punktów skupu złomu w Sochaczewie za... 50 złotych.