T-Mobile Ekstraklasa

Artykuły - T-Mobile Ekstraklasa (419)

Filmy - T-Mobile Ekstraklasa (4)

 • Muzyk i karykaturzysta. Pasje piłkarzy

  Życie piłkarzy T-Mobile Ekstraklasy to nie tylko futbol. Talenty i umiejętności które prezentują poza boiskiem, mogą zaskoczyć wielu kibiców. Pochodzący z Brazylii zawodnik Pogoni Szczecin Hernani od dziecka zajmuje się rysowaniem i architekturą. Pasją Damiana Zbozienia z Piasta Gliwice jest z kolei muzyka. Młody zawodnik gra w góralskim zespole.
 • Rzecznik, kierownik, dyrektor. Kobiety w piłce nożnej

  Piłkarze, trenerzy, kibice. Bez wątpienia to mężczyźni stanowią o sile T-Mobile Ekstraklasy. Mało kto jednak wie, że w naszej lidze nie brakuje akcentów kobiecych. I to nie tylko na trybunach. Najdłuższy staż w T-Mobile Ekstraklasie ma Agnieszka Syczewska, rzecznik prasowy i dyrektor zarządzający Jagiellonii Białystok.Również w Ruchu Chorzów pracuje PANI rzecznik. Jest nią Donata Chruściel, była dziennikarka. Od 1 lutego pierwszą kobietą w Europie pracującą na stanowisku kierownika drużyny jest Marta Ostrowska z Legii Warszawa. Kobiet sędziów piłkarskich w T-Mobile Ekstraklasie póki co próżno szukać. Jest jednak wiele pań, takich jak Marta Lau, które obecnie gwiżdżą w meczach Ekstraligi kobiet oraz niższych ligach męskich.
 • Zapowiedź 17. kolejki T-Mobile Ekstraklasy

  Wróciła T-Mobile Ekstraklasa, wrócił Ireneusz Jeleń. 31-letni napastnik po nieudanej przygodzie z Podbeskidziem podpisał kontrakt z Górnikiem Zabrze. Najbliższa seria spotkań rozpocznie się meczem Lechii Gdańsk z Pogonią Szczecin. W drugim piątkowym meczu Lech podejmie Polonię Warszawa. W sobotę czekają nas spotkania Ruchu Chorzów z Widzewem Łódź, Piasta Gliwice z Zagłębiem Lubin oraz lidera Legii Warszawa z ostatnią drużyną w tabeli GKS-em Bełchatów. W niedzielę Korona Kielce zagra ze Śląskiem Wrocław, a Górnik Zabrze z Jagiellonią Białystok. Na zakończenie, w poniedziałek, Wisła Kraków podejmie Podbeskidzie Bielsko-Biała.
 • Górnik Zabrze rewelacja rundy jesiennej

  Górnik Zabrze to największa rewelacja tego sezonu T-Mobile Ekstraklasy. Po 10. kolejkach zespół Adama Nawałki z 20 punktami na koncie zajmuje w tabeli trzecią pozycję. O sile Górnika stanowi kolektyw, ale są dwie osoby, które szczególnie zasługują na wyróżnienie. Pierwszą jest Arkadiusz Milik, który strzelił w tym sezonie już sześć goli. Druga to trener Adama Nawałka, któremu przypisuje się największy udział w sukcesie Górnika.