szyby

Artykuły - Szyby (86)

 • Na stadionie Wisły Kraków pękają szyby

  Na stadionie Wisły Kraków pękają szyby

  Kolejne problemy na Stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie. Na obiekcie, na którym gra Wisła, pękają szyby. Samoczynnie. Podobno to "efekt naprężeń". O sprawie pisze "Gazeta Krakowska".
 • Fabryka szyb samochodowych w Chmielowie za 450 mln złotych

  Fabryka szyb samochodowych w Chmielowie za 450 mln złotych

  450 mln zł kosztowała budowa w Chmielowie (Podkarpackie) zakładu szyb samochodowych Pilkington Automotive Poland. W fabryce produkowanych ma być ok. 7 mln szyb do samochodów osobowych i ciężarowych.
 • Jak kupować używany cz. 1

  Jak kupować używany cz. 1

  Wszystkich, którzy wertują ogłoszenia w poszukiwaniu wymarzonego pojazdu z drugiej ręki, zapraszamy do naszego poradnika dotyczącego kupowania samochodu używanego.
 • Kilka ruchów, część do wymiany

  Kilka ruchów, część do wymiany

  Zima i jesień to ciężka pora dla kierowców. Nierzadko trzeba rozpocząć dzień od odśnieżania wyjazdu i samego samochodu. Skrobać szyby, czy nie skrobać? Oczywiście, że skrobać. Tylko z głową.
 • Koniec z drapaniem szyb!

  Koniec z drapaniem szyb!

  Chociaż ostatnie dni pozwalają cieszyć się słońcem, temperatura w nocy nie pozostawia złudzeń - wielkimi krokami zbliża się zima.
 • USA: Burza wybiła szyby w 110-piętrowym wieżowcu

  USA: Burza wybiła szyby w 110-piętrowym wieżowcu

  Nagła burza i towarzyszący jej silny wiatr wybiły w piątek część szyb w 110-piętrowym wieżowcu Willis Tower w Chicago, najwyższym budynku w Stanach Zjednoczonych.
 • Diesel z Niemiec, skarbonka bez dna

  Diesel z Niemiec, skarbonka bez dna

  "Nigdy nie kupię używanego auta z polskiego salonu. Wszyscy traktują nas jak państwo trzeciego świata, a ja chcę mieć wygodny samochód, więc nie taki, w którym szyby uchyla się korbkami a za klimatyzację robi przyklejony do deski rozdzielczej wiatraczek. I jeszcze jedna kwestia - zawieszenie. Nikt mi nie powie, że samochód, który od lat jeździ po naszych dziurach będzie w takim samym stanie, co sprowadzony z zagranicy".
 • Szyby lecą helikopterami

  Tyska fabryka Fiata, która w miniony czwartek musiała zawiesić produkcję z powodu wstrzymania dostaw szyb samochodowych z dotkniętej powodzią huty w Sandomierzu, we wtorek wznowiła pracę. Ubytek w produkcji ma być stopniowo nadrabiany w nadgodzinach.
 • Samochód w firmie - wybrane problemy

  1. Amortyzacja samochodu zakupionego przed zarejestrowaniem działalności gospodarczej Planuję rozpocząć indywidualną działalność gospodarczą. Kupiłem od osoby fizycznej samochód osobowy z przeznaczeniem do wykorzystywania w tej działalności. Czy można amortyzować samochód kupi
 • "Ryczące" na drodze...

  "Ryczące" na drodze...

  Drażnią ciebie "ryczące" na drodze motocykle, i samochody z tłumikami jak "wiadro" wydające hałas jak startujący samolot? Zapewne tak.

Filmy - Szyby (3)

 • Jak zrobić domowy odmrażacz do szyb?

  Zima wszystkim posiadaczom samochodów kojarzy się przede wszystkim ze żmudną, codzienną czynnością drapania zmrożonych, pokrytych lodem szyb. Bez ich oczyszczenia nie można przecież ruszyć! Czasem trzeba spędzić sporo czasu, by je doprowadzić do idealnego stanu. Nie musicie jednak spędzać długich chwil na zdrapywaniu szyb - zróbcie domowy odmrażacz do szyb! To dziecinnie proste!
 • Jak myć okna bez smug?

  Mycie okien nie należy do przyjemności dla większości z nas. Nikt nie chce spędzać długich chwil na przecieraniu, zmywaniu i polerowaniu tafli szkła, by w końcu zniknęły zeń smugi! Jak więc myć okna, by nie pojawiły się przykre dla oka smugi? Poznajcie nasze sposoby!
 • Jak zapobiegać parowaniu szyb w samochodzie?

  Jesień, zima, wiosna - przez większą część roku na szybach naszych samochodów po dosłownie paru chwilach pojawia się nieznośna para, która uniemożliwia jazdę. Żmudne ścieranie czy czekanie na ogrzanie wnętrza to tylko substytuty prostego triku, który pomoże wam w zapobieganiu parowania szyb. Zobaczcie!