Fakty - sztuki walki

Synonimy:
walka, walki
Inne znaczenia:
Sztuki walki (Film (2002)[Art of Action]) ,

Artykuły - Sztuki walki (21)

 • Syria: ONZ wzywa do "humanitarnego rozejmu" w Aleppo

  Syria: ONZ wzywa do "humanitarnego rozejmu" w Aleppo

  ONZ chce dostarczyć do Aleppo pomoc humanitarną. Wzywa zatem do zaprzestania walk. Około 2 mln ludzi pozbawionych jest tam prądu i wody. UNICEF ostrzega, że brak wody przy fali upałów grozi w szczególności rozwojem chorób u dzieci.
 • Iran: Dokonano egzekucji 20 sunnitów skazanych za terroryzm

  Iran: Dokonano egzekucji 20 sunnitów skazanych za terroryzm

  W Iranie, który rządzony jest przez szyitów, przeprowadzono egzekucję 20 sunnitów skazanych za przynależność do ugrupowania terrorystycznego. Władza oskarża te osoby o liczne zabójstwa i zagrażanie bezpieczeństwu narodowemu - podała państwowa telewizja IRIB.
 • Ukraina: Liczba ofiar cywilnych na wschodzie kraju najwyższa od roku

  Ukraina: Liczba ofiar cywilnych na wschodzie kraju najwyższa od roku

  W czerwcu i lipcu na wschodzie Ukrainy odnotowano najwyższą liczbę ofiar wśród ludności cywilnej od sierpnia 2015 roku - oświadczył wysoki komisarz ONZ ds. praw człowieka Zeid Ra'ad Al-Hussein, apelując przy tym do stron konfliktu o przestrzeganie rozejmu.
 • Przed śmiercią opowiedział o masakrze. Powstanie Warszawskie oczami 11-latka

  Przed śmiercią opowiedział o masakrze. Powstanie Warszawskie oczami 11-latka

  ​Starsi, chorzy ludzie są rzucani na wielki stos przed kościołem. Leżą i wołają o pomoc. O północy wszyscy zostają spaleni... Świadkiem masakry jest 11-letni Witek. Po latach opowiedział o tym swojej wnuczce...
 • Cztery ofiary walk w Doniecku. Jest reakcja rządu Ukrainy

  Cztery ofiary walk w Doniecku. Jest reakcja rządu Ukrainy

  Podczas walk w Doniecku na wschodzie Ukrainy zginęły dziś cztery osoby, a dwie inne zostały ranne - poinformowały władze obwodu donieckiego, powołując się na służby medyczne.
 • Irak: Al-Kaida przejęła Faludżę

  Irak: Al-Kaida przejęła Faludżę

  Odłam Al-Kaidy przejął kontrolę nad ważnym miastem Faludża w Iraku. To efekt coraz większych napięć i walk, do jakich dochodzi w Iraku między siłami rządowymi a sunnickimi bojówkami. Tylko w ciągu ostatniej doby w starciach na zachodzie kraju zginęło co najmniej 60 osób.
 • Bill Gates przekaże 1,8 mld dol. na walkę z chorobą Heinego-Medina

  Bill Gates przekaże 1,8 mld dol. na walkę z chorobą Heinego-Medina

  Bill Gates, założyciel Microsoftu i jeden z największych filantropów na świecie, zapowiedział w czwartek w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, że przekaże 1,8 mld dol. na walkę z chorobą Heinego-Medina (polio).
 • Mali: Krwawe walki, wiele ofiar. Obowiązuje stan wyjątkowy

  Mali: Krwawe walki, wiele ofiar. Obowiązuje stan wyjątkowy

  Nie ustają krwawe walki w Mali. W starciach z partyzantami z północy zginęło 11 żołnierzy malijskich, a 60 kolejnych zostało rannych - poinformował prezydent Dioncounda Traoré. Liczba ofiar po stronie rebeliantów sięga stu.
 • UE żąda od Cypru skutecznej walki z praniem brudnych pieniędzy

  Władze Cypru, które postanowiły zwrócić się do Unii Europejskiej o pomoc w związku z kryzysową sytuacją w krajowym systemie bankowym, muszą konsekwentnie zwalczać pranie brudnych pieniędzy - oświadczył unijny komisarz do spraw walutowych Olli Rehn.
 • Wielka walka o pieniądze

  W kampanii wyborczej Donald Tusk i politycy Platformy Obywatelskiej obiecywali Polakom, że jeśli zostaną wybrani, to "załatwią" w Brukseli 300 mld złotych dla naszego kraju. Teraz przyszła ta chwila, gdy mówimy "sprawdzam".

Filmy - Sztuki walki (2)

 • Ukraina: Rozpaczliwa sytuacja mieszkańców Awdijiwki

  Ukraina. Kilka osób zginęło, a kilkanaście zostało rannych w ukraińskiej Awdijiwce po ostrzale przeprowadzonym przez siły separatystów. Mieszkańcy tego 35 tysięcznego miasteczka położonego na wschodzie Ukrainy mierzą się nie tylko z niebezpieczeństwami wynikającymi z walk separatystów z wojskami rządowymi Ukrainy, ale też z brakiem dostępu prądu i wody.
 • Mieszkańcy Europy manifestują wsparcie dla Syryjczyków

  W sobotę w Kopenhadze około 30 tys. osób manifestowało na rzecz otwartej polityki wobec uchodźców; w Londynie w marszu uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy osób, a w Hamburgu w podobnym zgromadzeniu udział wzięło około 7,5 tys. ludzi.