InteriaTV - sztuka

Filmy - Sztuka (32)

 • Artysta od gum do żucia. Niesamowity projekt!

  Bardzo oryginalnym artystą może pochwalić się Londyn. Ben Wilson, bo tak ma na imię, tworzy sztukę uliczną na porzuconych gumach do żucia. Jego prace są bardzo małe i łatwo je przeoczyć, ale wyróżniają się żywymi kolorami i precyzyjnym wykonaniem. Jak mówi sam twórca, w tym co robi bardzo ciekawy jest aspekt recyklingu i przerabiania niepotrzebnych, porzuconych rzeczy na coś wartościowego.
 • Artystki z pustyni

  Tych dzieł nie powstydziłby się nowojorski artysta w pełni świadomy obowiązujących trendów i doskonalący warsztat w najlepszych szkołach. W rzeczywistości wykonały je skromne kobiety, żyjące swoim życiem gdzieś na krańcu świata.
 • Gratka dla wielbicieli psów i kawy. Imponujące

  Gratka dla wielbicieli psów corgi i kawy! W kawiarni w Tokio autorce nagrania zaserwowano cappuccino z… twerkującym psiakiem! Przy poruszaniu filiżanką pianka trzęsie się, imitując ruchy popularnego tańca. Też sztuka? (STORYFUL/x-news)
 • Panda z niezywkłym talentem. Zobaczcie sami

  Yang Yang, bo tak nazywa się ta panda ma niezwykły talent. Uzbrojona w bambusowy pędzel maluje obrazy, które każdy wart jest aż 600 dolarów. To całkiem dużo zważając na to, kto to robi. Zwierzę nie jest do tego zmuszane, a jak mówią pracownicy zoo w Austrii: "Yang Yang ma dużo radości z malowania i dobrze przy tym się bawi".
 • Miał tylko wyczyścić chodnik, tymczasem...

  Ten chodnik wymagał jedynie czyszczenia. Autor nagrania wpadł jednak na doskonały pomysł i specjalnym sprzętem czyszczącym zrobił na płytkach dekorację. Udana ozdoba przed domem? (STORYFUL/x-news)
 • Nieznana twarz Jana Matejki. "Projektował ubiory na potrzeby swoich obrazów"

  Marta Kłak-Ambrożkiewicz, kurator kolekcji Jana Matejki, przybliżyła w "Dzień Dobry TVN" sylwetkę malarza. Jakie wydarzenia z historii Polski najchętniej malował? Czy to prawda, że miał duży wpływ na modę? - Projektował ubiory na potrzeby swoich obrazów, zaprojektował suknię ślubną dla swojej żony i swój strój - powiedziała Kłak-Ambrożkiewicz. Czy Matejko był dawniej znany w całej Europie? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Piesek origami

  Origami - tradycyjna japońska sztuka składania papieru przeżywa dziś drugą młodość w świecie Zachodu. Ze zwykłego arkusza można wyczarować przepiękne figurki i ozdoby - tym razem mamy dla was poradnik, jak ze zwykłej kartki papieru zrobić cieszącego oko pieska! To wbrew pozorom naprawdę proste!
 • Niezwykła wystawa w galerii Żak-Branicka

  Artystyczne nawiązanie do historii miejsca, w którym dziś znajduje się renomowana galeria Polek, przyciągnęło na wystawę tłumy. Odwiedził ją też Ai Weiwei.
 • Życie potrafi zaskakiwać! Premiera sztuki "Szach-Mat"

  Wielu ludzi w jesieni swojego życia uważa, że nic szczególnego już ich nie czeka. Jednak los potrafi płatać figle. Przekonacie się o tym, oglądając nową, przezabawną i inteligentną komedię Teatru Capitol „Szach-Mat” w nowej obsadzie! Intrygujący tytuł i jeszcze bardziej niezwykła fabuła. Świetne dialogi i monologi, błyskotliwe puenty, dowcipne sentencje. Wybitni, popularni i lubiani polscy aktorzy: Maciej Damięcki, Jerzy Schejbal, Stanisław Brejdygant, Anna Gornostaj oraz Kacper Kuszewski. Co o jesieni życia mówią aktorzy występujący w tym spektaklu? Jak piękne jest życie? Jak powinniśmy je cenić, jak dbać o relacje z bliskimi? Co zrobić, żeby cieszyć się jesienią życia? Opowiedzą o tym aktorzy występujący w sztuce „Szach-Mat”: Anna Gornostaj oraz Maciej Damięcki.
 • Co oznacza Brexit dla europejskiej i brytyjskiej kultury?

  Jak bardzo zmieni się brytyjska sztuka, jeśli wyspiarze podejmą decyzję o Brexicie i co na ten temat sądzą sami zainteresowani?