menway - sztuka

Artykuły - Sztuka (8)

 • Sztuka jedyna w swoim rodzaju. Tylko on tak potrafi

  Sztuka jedyna w swoim rodzaju. Tylko on tak potrafi

  Podczas długich spacerów Simon Beck tworzy na śniegu niesamowite i ulotne dzieła sztuki.
 • BMW - "kulturalna" marka dla artystów

  BMW - "kulturalna" marka dla artystów

  Już od 40 lat BMW angażuje się w ochronę i rozwój światowej kultury. W czwartek bawarska marka samochodów wykonała ukłon w stronę polskich miłośników jazzu - w Teatrze Wielkim odbył się koncert światowej sławy muzyków jazzowych.
 • Kenzo Takada - projektant niezupełnie na emeryturze

  Kenzo Takada - projektant niezupełnie na emeryturze

  Kenzo Takada wciąż pozostaje aktywny jako projektant i artysta. Po sprzedaniu założonej przez siebie marki zajął się malarstwem i projektowaniem ekskluzywnej biżuterii. Jego prace można aktualnie zobaczyć w Paryżu.
 • Wstręt może wpływać na procesy pamięciowe

  Wstręt może wpływać na procesy pamięciowe

  Widok zdjęć przedstawiających okaleczenia ludzkiego ciała może powodować, że lepiej zapamiętujemy informacje. Studentki wrocławskiego wydziału Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej sprawdziły, jak to, że odczuwamy wstręt, wpływa na procesy pamięciowe.
 • Życie to prosta historia

  Życie to prosta historia

  Męski zawód? Aktor nie, raczej drwal. Za to męski może być płacz i czytanie poezji Jesienina. Tak twierdzi Andrzej Grabowski. Do tego, że bywa sentymentalny, depresyjny i słucha Mszy żałobnej Mozarta, przyznawać się nie lubi. I tak nikt mu nie uwierzy.
 • Uwiedź ją

  Uwiedź ją

  Uwodzenie nazywane jest sztuką, gdyż wymaga niesamowitej finezji, precyzji i wyczucia chwili. Chcesz poznać jej tajniki? Przeczytaj koniecznie!
 • O co chodzi z tym karate?

  O co chodzi z tym karate?

  Wspaniałe ideały i niezwykłe umiejętności prawdziwych karateków fascynują wszystkich. Sztuka ta stanowi często bardzo groźną broń, której trzeba mądrze używać.
 • Erotyka interesuje każdego

  Erotyka interesuje każdego

  My, Polacy, nie jesteśmy przyzwyczajeni, że do penisa można się... modlić. To, co jest zupełnie normalne w innych kulturach, u nas powoduje wypieki na twarzy i zażenowanie. Ale do seksmuzeum pójdziemy.