szpilki

Artykuły - Szpilki (50)

 • Tata na obcasach

  Tata na obcasach

  Jest mężem i ojcem, a równocześnie fanem krótkich spódniczek i szpilek. Bez skrępowania pozuje w odważnych stylizacjach. W jakim celu? Nie chodzi o wywołanie skandalu, ale zaprezentowanie swoich racji. Dla niego to życiowa misja.
 • Swetry, które odchudzają

  Swetry, które odchudzają

  To nieprawda, że rzeczy z dzianiny nie służą krągłym sylwetkom. Mamy sposoby na to, by wyglądać w nich świetnie i czuć się bardzo kobieco.
 • Płaszcze na każdą figurę

  Płaszcze na każdą figurę

  Dobrze dobrany posłuży ci na lata. Jak wybrać taki, który leży idealnie i ukryje wszystkie mankamenty sylwetki?
 • Mariah Carey przewróciła się na szpilkach

  Mariah Carey przewróciła się na szpilkach

  Amerykańska wokalistka Mariah Carey słono zapłaciła za swoje zamiłowanie do chodzenia na szpilkach. Przechadzając się po planie najnowszego teledysku w sandałkach na wysokim obcasie, gwiazda straciła równowagę i upadła na podłogę, doznając kontuzji ramienia.
 • Mariah Carey przewróciła się na szpilkach

  Mariah Carey przewróciła się na szpilkach

  Amerykańska wokalistka Mariah Carey słono zapłaciła za swoje zamiłowanie do chodzenia na szpilkach.

Filmy - Szpilki (7)

 • Ubrała do pracy nowe buty. Niestety...

  Chodzenie w tak wysokich szpilkach wymaga nie lada umiejętności. Tej kobiecie najwidoczniej ich brakuje. Zobaczcie sami.
 • Niezbędne czy szkodliwe? Cała prawda o szpilkach

  Kobiety pokochały je w latach 50. XX wieku. Uwielbiała w nich chodzić Marilyn Monroe i każda kobieta musiała takie mieć. Mowa o szpilkach – symbolu zmysłowości, ale i kobiecej siły i pewności siebie. Dlaczego ortopedzi tak załamują ręce i czy rzeczywiście szpilki mogą trwale oszpecić nam stopy? A może nie ma się czym przejmować?
 • Niesamowite! Ubrała szpilki do treningu

  Kobieta specjalizuje się w trikach na linie. Postanowiła nieco utrudnić sobie zadanie i do treningu ubrała szpilki. Co z tego wyjdzie? Przekonajcie się sami.
 • Kobiety je kochają, a lekarze biją na alarm. Cała prawda o szpilkach!

  Nawet najmniejszy obcas może zniekształcić naszą stopę. Jak temu zaradzić, skoro większość kobiet nie wyobraża sobie życia bez szpilek? Niestety, częste noszenie tego typu obuwia może wywołać poważne problemy zdrowotne - nie tylko ze stopami, ale też z kolanami czy plecami. Z medycznego punktu widzenia noszenie wysokich obcasów nie jest wskazane. Ciężar naszego ciała skupia się w jednym miejscu, a dokładnie na śródstopiu. Takie ułożenie ciała sprawia, że kolana są bardziej ugięte, co może powodować w przyszłości problemy ze stawami. Podczas noszenia szpilek cierpią nie tylko nogi, ale i palce u stóp, które pod wpływem zmiany rozłożenia ciężaru ciała zsuwają się do czubka buta. To powoduje ucisk palców, a - jak podkreśla Maciej Brożyński, fizjoterapeuta - nasze palce powinny swobodnie poruszać się w bucie. Pamiętajmy też, że każde podwyższenie naszej stopy czy zmiana jej naturalnego ułożenia sprawia, że staje się ona bardziej podatna na różnego rodzaju schorzenia. Nie oznacza to, że musimy kompletnie rezygnować z noszenia wysokich obcasów - wystarczy ograniczyć ich noszenie do niezbędnego minimum. Miejmy świadomość tego, że im niższy obcas, tym lepiej dla nas i naszego ciała.