szkolenia

Artykuły - Szkolenia (469)

 • Druga fala pandemii. 70 procent firm z branży szkoleniowej zagrożonych bankructwem

  Druga fala pandemii. 70 procent firm z branży szkoleniowej zagrożonych bankructwem

  70 proc. firm z branży szkoleniowej jest zagrożonych bankructwem. Apelują o wsparcie finansowe i pomoc w uruchomieniu usług online.
 • Koronawirus w Polsce. Co trzecia firma planuje zwolnienia

  Koronawirus w Polsce. Co trzecia firma planuje zwolnienia

  Ponad połowa przedsiębiorców przewiduje, że środki bezpieczeństwa wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa wpłyną na trwałe zmniejszenie sprzedaży bliskie lub równe 100 proc. - wynika z badania przeprowadzonego przez Polską Izbę Firm Szkoleniowych wśród ponad 470 firm z branży. Jedna trzecia planuje redukcję zatrudnienia - zagrożonych jest 100 tys. miejsc pracy.
 • Kilka tygodni od bankructwa! Koronawirus niszczy branżę

  Kilka tygodni od bankructwa! Koronawirus niszczy branżę

  Ponad 50 proc. firm szkoleniowych traci wszystkie dochody. Branżę dzieli kilka tygodni od bankructwa.
 • MRPiPS: ponad 700 tys. zł na wsparcie ekonomii społecznej

  MRPiPS: ponad 700 tys. zł na wsparcie ekonomii społecznej

  W 2019 r. wydano już ponad 700 tys. zł na wsparcie ekonomii społecznej, w tym kursy, szkolenia i uprawnienia zawodowe - poinformowało ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej. O dostępność tych środków można pytać w powiatowych urzędach pracy.
 • Prawo do odliczenia VAT od zakupu usługi kateringowej

  Prawo do odliczenia VAT od zakupu usługi kateringowej

  Jestem czynnym podatnikiem VAT. W ramach działalności gospodarczej prowadzę szkolenia - opodatkowane VAT. Ponoszę m.in. koszt wyżywienia uczestników szkolenia. W tym celu nabywam od innego podatnika VAT obiady, które dostarczane są do sali szkoleniowej. Na otrzymanej fakturze widnieje opis "usługa kateringowa". Czy przysługuje mi z tego tytułu prawo do odliczenia VAT?
 • Pomoc na dokształcanie niekiedy do zwrotu

  Pomoc na dokształcanie niekiedy do zwrotu

  Jednym z ogólnych obowiązków pracodawcy jest ułatwianie pracownikom podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Przejawem realizacji tego obowiązku może być wsparcie materialne dla dokształcającego się pracownika. W niektórych sytuacjach pracownik musi się jednak liczyć z obowiązkiem zwrotu tej pomocy.
 • Od 15 stycznia nowy "bon" szkoleniowy dla dorosłych

  Od 15 stycznia nowy "bon" szkoleniowy dla dorosłych

  Dorośli, pracujący mieszkańcy Białegostoku oraz powiatów białostockiego i sokólskiego mogą od 15 stycznia starać się o dofinansowanie dokształcania, np. na studiach podyplomowych czy kursach zawodowych.
 • Wydatki edukacyjne w kosztach podatkowych

  Wydatki edukacyjne w kosztach podatkowych

  Zdobywanie i podnoszenie posiadanych kwalifikacji jest niezbędne gdy chce się być na bieżąco w wielu dynamicznie rozwijających się sferach życia. Posiadane umiejętności musi aktualizować zarówno sam przedsiębiorca, jak i zatrudniani przez niego pracownicy, osoby, z którymi zawiera umowy zlecenia lub o dzieło, a także jego kontrahenci. Aby jednak wydatki edukacyjne ponoszone przez podmiot gospodarczy mogły obciążać firmowe koszty podatkowe, musi zostać spełnionych szereg warunków.
 • Co robić, aby szkolenia dawały rezultaty

  Co robić, aby szkolenia dawały rezultaty

  Według różnych szacunków w ciągu roku wszystkie firmy działające w Polsce wydają 4-6 miliardów złotych na szkolenia swoich pracowników.
 • Krótkie formy szkoleniowe - trend dotarł do Polski

  Krótkie formy szkoleniowe - trend dotarł do Polski

  Polski rynek szkoleniowy nieustannie ewoluuje. W latach 90. XX wieku szkolenia były dobrej ekskluzywnym - kosztowały nawet 2-3 krotnie więcej niż dziś, potem nastąpiła era szkoleń unijnych, które w praktyce były za darmo - szkoleni byli wszyscy i ze wszystkiego.

Filmy - Szkolenia (3)

 • Nowe zajęcie Mai Sablewskiej

  Postanowiłam zostać doradcą wizerunkowym. Najbliżsi są mi teraz zwykli ludzie, dlatego z przyjemnością spotykam się z nimi na wykładach i szkoleniach - wyznaje była menedżerka gwiazd, która pomaga m.in. osobom bezrobotnym.
 • Maja Sablewska: Wizerunek to nie tylko ubiór

  Zdaniem Mai Sablewskiej, w wizerunku najważniejsza jest autentyczność. Była menedżerka gwiazd opowiedziała nam również o swoich spotkaniach z bezrobotnymi kobietami w urzędzie pracy, którym doradza w sprawach tzw. dress code'u. - Czuję, że rosną mi skrzydła!
 • Darmowe szkolenia

  Czy powszechnie panujące przekonanie, że darmowe szkolenia są szkoleniami kiepskiej jakości jest właściwe? Organizatorzy i uczestnicy spotkań uważają, że nie i przekonują, że warto skorzystać z bezpłatnej oferty.