"Szkoła"

Artykuły - "Szkoła" (154)

 • Stypendia: Nawet 380 złotych dla uczniów szkół zawodowych

  Stypendia: Nawet 380 złotych dla uczniów szkół zawodowych

  Prawie 2,6 mln zł na stypendia trafi do mazowieckich szkół zawodowych w roku szkolnym 2015/16 - zdecydowali w poniedziałek radni sejmiku woj. mazowieckiego. Stypendia, minimum 380 zł miesięcznie, otrzymają najzdolniejsi uczniowie.
 • Miała zrewolucjonizować edukację, wyszło jak zwykle. "Cyfrowa szkoła" to niewypał

  Miała zrewolucjonizować edukację, wyszło jak zwykle. "Cyfrowa szkoła" to niewypał

  W ramach programu komputery dostało 399 podstawówek z ogólnej liczby 13 tys. Przeszkolono ponad 4 tys. nauczycieli. Jak jednak pokazuje nowy raport Instytutu Badań Edukacyjnych, nawet wysokie nakłady nie przyniosły spodziewanych efektów.
 • Zmiany w ubezpieczeniach szkolnych. Niższe ceny?

  Zmiany w ubezpieczeniach szkolnych. Niższe ceny?

  Od tego roku szkolne NNW powinny być tańsze. To efekt rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), zgodnie z którą szkoła nie może pobierać prowizji od Towarzystw Ubezpieczeniowych
 • Trwają bezpłatne szkolenia dotyczące wykorzystania unijnych funduszy

  Trwają bezpłatne szkolenia dotyczące wykorzystania unijnych funduszy

  Do końca września potrwają bezpłatne szkolenia z wykorzystania funduszy unijnych. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zachęca do uczestnictwa.
 • Raport kwartalny spółki Instytut Szkoleń i Analiz Gospodarczych S.A. za II kwartał 2015 roku

  Zarząd spółki Instytut Szkoleń i Analiz Gospodarczych S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”) niniejszym przekazuje do publicznej wiadomości raport kwartalny za II kwartał 2015 roku. Podstawa prawna: § 5 ust. 1 pkt. 1 Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w Alternatywnym Systemie Obrotu na rynku NewConnect" Osoby reprezentujące spółkę:Danuta Kowalczyk - WiceprezesBeata Glinka - Wiceprezes
 • Rolniku, aby kupić środki ochrony roślin, będziesz musiał odbyć szkolenie

  Rolniku, aby kupić środki ochrony roślin, będziesz musiał odbyć szkolenie

  Używanie środków ochrony roślin wymaga wiedzy i umiejętności. Tylko przejście profesjonalnego szkolenia uprawnia do stosowania tych produktów w gospodarstwie rolnym. Od 26 listopada 2015 r. przy ich zakupie trzeba będzie okazać stosowne pozwolenia.
 • Kolonie to szkoła życia - także tego finansowego

  Kolonie to szkoła życia - także tego finansowego

  Wakacje to dla dzieci jeden z ulubionych momentów w roku. Dla rodziców oznaczają one natomiast spore wydatki. Za dwutygodniowy specjalistyczny obóz czy kolonie w atrakcyjnym kurorcie trzeba zapłacić nawet 1500 zł. Do tego należy także doliczyć inne koszty, jak choćby kieszonkowe. Jak powierzyć maluchowi pieniądze i mieć pewność, że nie wyda ich lekkomyślnie już pierwszego dnia? Kiedyś zapobiegliwi rodzice przekazywali całą sumę wychowawcy. Teraz dostępne są lepsze rozwiązania, które dają dziecku swobodę w dysponowaniu środkami i jednocześnie pozwalają opiekunowi zachować kontrolę nad wydatkami.
 • Raport kwartalny spółki Instytut Szkoleń i Analiz Gospodarczych S.A. za I kwartał 2015 roku

  Zarząd spółki Instytut Szkoleń i Analiz Gospodarczych S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”)niniejszym przekazuje do publicznej wiadomości raport kwartalny za I kwartał 2015 roku. Podstawa prawna:§ 5 ust. 1 pkt. 1 Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w Alternatywnym Systemie Obrotu na rynku NewConnect"Osoby reprezentujące spółkę:Danuta Kowalczyk - WiceprezesEdyta Gajewska Zapert - Członek Zarządu
 • Chłopska Szkoła Biznesu czyli nowy sposób na przedsiębiorczość

  Chłopska Szkoła Biznesu czyli nowy sposób na przedsiębiorczość

  Pieką chleby, produkują wozy, tkają płótna zwane drelichami i sprzedają je w całej Europie. Zawiązują spółki i zarabiają pieniądze. Brzmi jak opis dobrze prosperującej firmy?
 • MON szykuje plan szkolenia dla wszystkich rezerwistów

  MON szykuje plan szkolenia dla wszystkich rezerwistów

  Atmosfera zagrożenia już wpłynęła na zwiększenie nakładów z budżetu na obronność. Jak przekonuje ekspert, żeby dobrze wykorzystać te środki, trzeba zamiast poprzestać na armii zawodowej zwiększyć jej profesjonalizm. MON ma już plan na obowiązkowe 5-dniowe szkolenia dla wszystkich rezerwistów , którzy odbyli służbę zasadniczą.