szkodliwe oprogramowanie

Artykuły - Szkodliwe oprogramowanie (6)

 • Wracają programy kradnące bitcoiny. Polowanie na kryptooszczędności użytkowników trwa

  Wracają programy kradnące bitcoiny. Polowanie na kryptooszczędności użytkowników trwa

  Badacze wykryli nowe szkodliwe oprogramowanie, które kradnie kryptowaluty z portfela użytkownika poprzez podmianę jego adresu na własny w schowku urządzenia.
 • Szpiegostwo wśród libijskich obywateli

  Szpiegostwo wśród libijskich obywateli

  Eksperci z firmy ESET odkryli zagrożenie atakujące mieszkańców Libii, które działa co najmniej od 2012 roku, co zbiega się z czasem śmierci Mu’ammara al-Kaddafi’ego i konfliktem wewnętrznym w Libii. Złośliwy plik stosowany jest m.in. do przeprowadzania ataków ukierunkowanych.
 • Blue Termite - organizacje z Japonii celem kampanii cyberszpiegowskiej

  Blue Termite - organizacje z Japonii celem kampanii cyberszpiegowskiej

  Kaspersky Lab informuje o wykryciu kampanii cyberszpiegowskiej Blue Termite, której celem od co najmniej dwóch lat były setki organizacji w Japonii. Cyberprzestępcy polują na poufne informacje, wykorzystując niezałataną lukę w oprogramowaniu Flash Player oraz wyrafinowany szkodliwy program, który jest dostosowywany do każdej ofiary. Jest to pierwsza znana Kaspersky Lab operacja cyberszpiegowska, która koncentruje się na celach w Japonii i nadal jest aktywna.
 • NSA szpieguje 50 tys. sieci komputerowych

  NSA szpieguje 50 tys. sieci komputerowych

  Kolejne doniesienia na temat działań amerykańskiej agencji NSA. Holenderska gazeta "NRC Handelsblad", bazując na informacjach dostarczonych przez Edwarda Snowdena, poinformowała, że NSA szpieguje przy użyciu złośliwego oprogramowania 50 tys. sieci komputerowych na całym świecie.
 • Legalne oprogramowanie się opłaca - wywiad z prezesem LOG Systems

  Legalne oprogramowanie się opłaca - wywiad z prezesem LOG Systems

  O oszczędnościach i bezpieczeństwie wynikającym z legalności oprogramowania dla firm rozmawiamy z Grzegorzem Filarowskim, prezesem LOG Systems Sp. z o.o.
 • Wirus atakujący użytkowników bankowości elektronicznej

  Wirus atakujący użytkowników bankowości elektronicznej

  Od kilku tygodni Polacy korzystający z usług bankowości elektronicznej są narażeni na działanie nowego groźnego wirusa – ostrzega CERT Polska, działający w ramach instytutu badawczego NASK. Złośliwe oprogramowanie o nazwie E-Security umożliwia cyberprzestępcom wykradanie haseł jednorazowych do kont bankowości elektronicznej i może skutkować utratą środków zgromadzonych na rachunku.