szkło

Artykuły - Szkło (37)

Filmy - Szkło (8)

 • Kula śnieżna - zrób ją samodzielnie!

  Kula śnieżna to jedna z najprostszych i jednocześnie najpopularniejszych zabawek i ozdób, które są w niemal każdym domu! Niewielka zabawka zamknięta w wypełnionej płynem szklanej kuli, w której pływa brokat - cieszy oko każdego! Nie musicie wydawać fortuny - możecie zrobić ją samodzielnie w domu! Zobaczcie, jak zrobić kulę śnieżną w domu - wystarczy słoiczek i trochę brokatu!
 • Jak dobrze czyścić okulary?

  Okulary to przyrząd, bez którego wielu z nas nie może się obejść - nie tylko ze względu na wady wzroku, ale także przez słońce, które wysusza powierzchnię oka - okulary przeciwsłoneczne to konieczny rekwizyt nie tylko na lato! Okulary mają jednak tę wadę, że bezustannie zbierają mnóstwo brudu, kurzu i innych zanieczyszczeń, tworząc nieestetyczny efekt. Jak czyścić okulary, by były nieskazitelne, a jednocześnie nie zniszczyć ich powierzchni? Zobaczcie nasz poradnik!
 • Jak narysować szklaną kulę?

  Rysowanie nie musi być trudne! Wielu z nas poddaje się po pierwszych próbach, myśląc, że nie ma szans na tworzenie prostych, ale efektownych rysunków. Nic bardziej mylnego. Zobaczcie nasz poradnik - w kilka chwil pokażemy wam, jak narysować szklaną kulę - to dziecinnie proste!
 • Jak szybko wyczyścić butelki?

  Powtórne używanie szklanych butelek to nie tylko oszczędność, ale i ekologia. Jeśli w domu przygotowujecie domowe piwo czy inne napoje, spróbujcie użyć ponownie starych butelek! Jedyne, co trzeba wcześniej zrobić, to wyczyścić odpowiednio butelki - tak, by były doskonale czyste. Jak to zrobić? Zobaczcie!