szklane

Artykuły - Szklane (24)

 • Światowy lider zlokalizuje dużą inwestycję w Polsce

  Światowy lider zlokalizuje dużą inwestycję w Polsce

  Światowy lider na rynku opakowań szklanych - firma Owens-Illinois - wybrał Polskę na miejsce kolejnej inwestycji: obok dwóch zakładów produkcyjnych i centrum serwisowego maszyn otwiera centrum usług wspólnych, które będzie obsługiwać cały rynek europejski. To perspektywiczny dla producenta rynek. Sprzyja temu m.in. rosnąca świadomość ekologiczna społeczeństw. W Polsce na razie szkło stanowi nieco ponad 13 proc. rynku opakowań, ale jego popularność rośnie.
 • Jak czyścić biżuterię

  Jak czyścić biżuterię

  Pierścionki, kolczyki, naszyjniki czy wisiory – zwłaszcza te eleganckie, rzadko używane, mogą stracić swój blask i pokryć się nalotem. Przywrócenie ich do dobrego stanu nie wymaga wizyty u jubilera. Możesz zrobić to sama! Warto jednak zawsze sprawdzić, jak kruszec reaguje na środek, którego masz zamiar użyć.
 • Młody gwiazdor uderzył w szklane drzwi

  Młody gwiazdor uderzył w szklane drzwi

  Łuk brwiowy 18-letniego piosenkarza Justina Biebera został uszkodzony w wyniku wypadku, jakiemu uległ kanadyjski gwiazdor pop.
 • Kożuchowska ma szklane oko

  Kożuchowska ma szklane oko

  Przed Małgorzatą Kożuchowską nie lada wyzwanie. Aktorka dostała główną rolę w thrillerze. W dodatku... czeskim.
 • Karmienie ze szklanej butelki

  Karmienie ze szklanej butelki

  Szklane butelki dla dzieci powoli wracają do łask. Chociaż lekkie butelki z tworzyw sztucznych robiły w ostatnich latach furorę, coraz więcej mam chce stosować naturalne produkty.
 • Na trampolinie sukcesu

  Na trampolinie sukcesu

  Po szczeblach kariery skuteczniej pną się ludzie obdarzeni wyczuciem chwili. Zdolność empatii i współpracy nie tylko ułatwia życie, ale też jest niezbędna do zdobycia awansu.
 • Na trampolinie sukcesu

  Na trampolinie sukcesu

  Po szczeblach kariery skuteczniej pną się ludzie obdarzeni wyczuciem chwili. Zdolność empatii i współpracy nie tylko ułatwia życie, ale też jest niezbędna do zdobycia awansu.
 • DM Penetrator ocenia Pro-Bud

  DM Penetrator, oferujący akcje spółki budowlanej Pro-Bud, wycenił papiery tej spółki na 14,50 zł metodą DCF oraz 15,50 - 15,63 zł metodą porównawczą, czyli średnio na 15,21 zł - poinformował DM Penetrator w raporcie z 28 grudnia. Maksymalna cena emisyjna
 • "New York Times" pochlebnie o Polaku

  "New York Times" pochlebnie o Polaku

  Z podziwem i fascynacją "New York Times" pisze o autorskim, awangardowym filmie Lecha Majewskiego "Szklane usta", który wszedł właśnie na ekrany studyjnego kina na nowojorskim Manhattanie.
 • Lech Majewski w Wenecji

  Lech Majewski w Wenecji

  Stworzony przez Lecha Majewskiego cykl wideoartów "Krew Poety" oraz jego wersja filmowa "Szklane Usta" zostały zaproszone przez organizatorów do udziału w Światowej Wystawie Sztuki, La Biennale di Venezia.