szczyt unijny

Artykuły - Szczyt unijny (18)

 • Unia oszczędza - będą kanapki zamiast obiadu

  Unia oszczędza - będą kanapki zamiast obiadu

  Podczas czwartkowo-piątkowego szczytu UE jego uczestnicy zamiast obiadu mogą dostać tylko kanapki, a to ze względu na strajk pracowników Rady UE - dowiedziała się PAP. Związkowcy domagają się udziału w rozmowach o oszczędnościach w unijnej administracji.
 • Unia szuka oszczędności. Są miejsca, gdzie Polska może ustąpić bez szkody

  Unia szuka oszczędności. Są miejsca, gdzie Polska może ustąpić bez szkody

  Rozpoczynający się dzisiaj unijny szczyt upłynie pod znakiem sporu o to, gdzie trzeba ograniczyć wydatki. Polska będzie walczyć przede wszystkim o zachowanie środków przeznaczonych na politykę spójności czy Wspólną Politykę Rolną. W UE można jednak znaleźć źródła oszczędności, które są dla nas raczej neutralne. Najbardziej prawdopodobne, chociaż nie największe, cięcia dotyczyć będą armii unijnych urzędników.
 • Batalia o unijny budżet. Ile pieniędzy trafi do Polski?

  Batalia o unijny budżet. Ile pieniędzy trafi do Polski?

  Teraz albo nigdy - w Brukseli dziś batalia o unijny budżet. Po południu (o 15.00) rozpoczyna się szczyt z udziałem europejskich liderów. Panuje ostrożny optymizm, że tym razem możliwe jest porozumienie w sprawie wydatków Wspólnoty na lata 2014-2020, choć nie będzie to łatwe. Poprzednie spotkanie, w listopadzie, zakończyło się fiaskiem.
 • Tusk udaje się na szczyt UE do Brukseli, w środę będzie w Luksemburgu

  Tusk udaje się na szczyt UE do Brukseli, w środę będzie w Luksemburgu

  Sprzeciw wobec ograniczenia środków na politykę spójności dla najbiedniejszych krajów UE i ochrona konkurencyjności polskiego rolnictwa - z takim stanowiskiem premier Donald Tusk uda się w czwartek do Brukseli na szczyt UE w sprawie budżetu na lata 2014-2020.
 • Premier Tusk liczy, że w Brukseli uda się wypracować porozumienie

  Premier Tusk liczy, że w Brukseli uda się wypracować porozumienie

  Premier Donald Tusk wykorzystuje ostatnie godziny przed szczytem w Brukseli na rozmowy o wieloletnich ramach finansowych. Dziś po południu udaje się do Luksemburga, gdzie między innymi spotka się z szefem rządu Jean-Claudem Junckerem.
 • Każdy będzie walczył o grube miliony

  Każdy będzie walczył o grube miliony

  Zbliża się unijny szczyt budżetowy i konsultacje w tej sprawie coraz bardziej intensywne.
 • Rosja domaga się ulgowego traktowania

  Rosja domaga się ulgowego traktowania

  Unia Europejska chce być najbardziej konkurencyjną gospodarką świata. Do tego potrzebna jest Rosja. Politolog Kazimierz Kik uważa, że rozpoczynający się dziś szczyt Unia-Rosja, będzie mieć bardzo duże znaczenie dla światowej gospodarki.
 • Media: Cameron obrońcą europejskiego podatnika

  Media: Cameron obrońcą europejskiego podatnika

  Nie potwierdziły się rachuby, że premier Wielkiej Brytanii David Cameron będzie na unijnym szczycie w izolacji. Przeciwnie - atakując wygórowane zarobki eurokratów, niektórych oponentów zbił z tropu - sądzi komentator brytyjskiej telewizji ITV Tom Bradby.
 • Polska walczy o 75 miliardów euro

  Polska walczy o 75 miliardów euro

  - Nie wykluczamy weta ws. budżetu europejskiego na lata 2014-2020. Jest taki scenariusz. Gdyby środki przyznane Polsce miały być mniejsze, niż obiecane przez PO 300 mld zł, doczekamy się twardej reakcji premiera - zapowiada gość Przesłuchania w RMF FM, wiceprzewodniczący PE Jacek Protasiewicz. - Polska dostanie obiecane 300 mld z Unii - dzięki ekipie Tuska. Gdyby nie ta ekipa, bylibyśmy w tarapatach - dodaje.
 • 5 godzin pracy - 2 dni płacy

  5 godzin pracy - 2 dni płacy

  Zazwyczaj interesuję się treścią spotkań polityków EU, jednak w tym wypadku postanowiłem zająć się planowanym przebiegiem takiego spotkania...

Filmy - Szczyt unijny (2)