szczyt unii europejskiej

Artykuły - Szczyt unii europejskiej (37)

 • Brak dobrych informacji

  Wprawdzie dwudniowy szczyt Unii Europejskiej dopiero się rozpoczyna, ale z wypowiedzi, jakie do tej pory przedostały się do mediów wynika, że ma miejsce raczej usztywnianie stanowiska głównych graczy w UE (Niemiec i Francji) wobec wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Można odnieść wrażenie, że unijni politycy próbują wymusić na brytyjskich politykach to, do czego nie mają zbytnio możliwości.
 • Szczyt UE w centrum uwagi

  Obecnie w centrum uwagi europejskich inwestorów znajduje się szczyt Unii Europejskiej, którego celem jest wypracowanie porozumienia pomiędzy Wielką Brytanią a pozostałymi krajami Wspólnoty. Takie porozumienie byłoby ważnym krokiem w kierunku zapobieżenia Brexitowi. Brytyjska waluta na razie traci na wartości w oczekiwaniu na rezultaty rozmów - jej wartość dzisiaj rano delikatnie spada zarówno względem amerykańskiego dolara, jak i euro.
 • Grecja w centrum uwagi

  Nieubłagalnie zbliża się termin 30 czerwca a kompromisu w sprawie greckiej wciąż brak. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się dwudniowy szczyt Unii Europejskiej, jednak w dniu wczorajszym podczas posiedzenia Eurogrupy nie wypracowano porozumienia, więc rynki nadal funkcjonują w otoczeniu dużej niepewności związanej z losami Hellady.
 • UE: Mediolan szczyt w sprawie zatrudnienia

  W Mediolanie dziś rozpoczyna się szczyt Unii Europejskiej w sprawie zatrudnienia. Polskę reprezentuje na nim minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.
 • Czy kolejny szczyt budżetowy zakończy się fiaskiem?

  Czy kolejny szczyt budżetowy zakończy się fiaskiem?

  Dzisiaj o 20.30 rozpocznie się kolejny szczyt Unii Europejskiej poświęcony wypracowaniu budżetu unijnego na nową perspektywę finansową na lata 2014-2020. Czy tę datę będziemy pamiętać jako kolejny przykład niemocy instytucji unijnych, czy może przywódcom unijnym uda się wypracować porozumienie i powrócić w glorii do swoich stolic? Jeśli budżet zostanie przyjęty, to będzie to prawdopodobnie najważniejsze wydarzenie unijne dla nas w tym roku. Poprzedni szczyt w listopadzie 2012 roku zakończył się spektakularnym fiaskiem - pisze dr Jerzy Kwieciński, minister rozwoju regionalnego w gospodarczym gabinecie cieni BCC.
 • Szczyt Unii Europejskiej w Brukseli

  Szczyt Unii Europejskiej w Brukseli

  Szczyt UE zakończył się w piątek brakiem porozumienia ws. budżetu UE na lata 2014-20, ale przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy zapewniał o "dużym potencjale zgodności" i szansach na dojście do porozumienia na początku przyszłego roku.
 • Rynek ignoruje budżet, ważniejsza Grecja

  Jeszcze wczoraj późnym popołudniem po słowach Angeli Merkel i Francois Hollande'a było wiadomo, że ten szczyt Unii Europejskiej raczej nie przyniesie kompromisu ws. unijnego budżetu na lata 2014-20.
 • Złoty czeka na rozstrzygnięcia szczytu UE ws. budżetu

  Złoty czeka na rozstrzygnięcia szczytu UE ws. budżetu

  Złoty w czwartek poruszał się wokół poziomu 4,11 za euro. Rynki czekają na rozstrzygnięcia rozpoczynającego się szczytu Unii Europejskiej w sprawie budżetu na lata 2014-2020. Ewentualne fiasko negocjacji może negatywnie odbić się na wspólnej walucie, a także na złotym. Polski dług stabilny.
 • Pozytywne dane z Chin

  Nocne dane makro z Chin będą stanowić pozytywne wprowadzenie do dzisiejszego tematu dnia, jakim będzie szczyt Unii Europejskiej.
 • Europa nie ma łatwo

  Na dzień przed unijnym szczytem Financial Times powołał się na poufny raport prawników sugerujący, iż główne założenie projektu unii bankowej, czyli powołanie specjalnego nadzór Europejskiego Banku Centralnego, może być nie zgodne z unijnym prawem. Z kolei Wall Street Journal dał do zrozumienia, iż europejscy politycy najchętniej odcięliby się od problemów Hiszpanii zrzucając problem na barki ECB. To zdaje się pokazywać, że czwarty w tym roku i 22 od czasu pojawienia się greckich problemów, szczyt Unii Europejskiej niezależnie od "dyplomatycznych słówek" może pokazać, iż Europa znów tkwi w starych podziałach.

Filmy - Szczyt unii europejskiej (1)