szczyt UE

Artykuły - Szczyt UE (180)

 • Największym wygranym będą Włochy

  Obrady zakończyły się dopiero we wtorek o świcie - pakiet wsparcia ma wynosić 750 mld EUR, ale wysokość bezzwrotnych pożyczek, czyli grantów ma wynieść 390 mld EUR (to kompromis wobec 500 mld EUR obiecywanych na początku, ale i też 350 mld EUR, czego podobno oczekiwała tzw. oszczędna czwórka). Największym beneficjentem pomocy będą Włochy.
 • Kursy walut: Złoty ​mocniejszy po szczycie UE

  Kursy walut: Złoty ​mocniejszy po szczycie UE

  Zdaniem analityków wydarzeniem ostatnich godzin są doniesienia sugerujące osiągnięcie porozumienia na szczycie UE w zakresie funduszu odbudowy dla UE i budżetu. Szefowa napisała, że budżet 2021-2027 ma wartość 1,8 bln euro (fundusz odbudowy - 390 mld granty/360mld pożyczki).
 • Rynek walutowy: Ustalenia szczytu UE kluczowe dla złotego

  Rynek walutowy: Ustalenia szczytu UE kluczowe dla złotego

  Zdaniem analityków rynków finansowych oczy całego świata skierowane są na szczyt UE.
 • Michel Barnier - mamy wariant awaryjny ws. brexitu

  Michel Barnier - mamy wariant awaryjny ws. brexitu

  Projekt porozumienia UE z Wielką Brytanią ws. brexitu jest sprawiedliwy i wyważony - zapowiedział w poniedziałek na konferencji w Brukseli główny unijny negocjator Michel Barnier. Jak dodał, sprawą do ustalenia pozostaje kwestia przedłużenia okresu przejściowego.
 • Premier Szydło na szczycie UE w Brukseli

  Premier Szydło na szczycie UE w Brukseli

  Premier Beata Szydło przybyła w czwartek po południu do Brukseli na szczyt UE. W czasie spotkania do omawianych kwestii mają należeć m.in. sankcje wobec Rosji oraz migracja. Przed szczytem szefowa rządu ma spotkać się również z przywódcami V4.
 • Premier Szydło przybyła do Brukseli na szczyt UE

  Premier Szydło przybyła do Brukseli na szczyt UE

  Premier Beata Szydło przybyła w Brukseli na szczyt UE w sprawie kryzysu migracyjnego oraz porozumienia z Londynem. - Chcemy dobrego porozumienia, ale nie zapłacimy każdej ceny za pozostanie Wielkiej Brytanii w UE - zapowiada wiceszef MSZ Konrad Szymański.
 • Beata ​Szydło: Bezpieczeństwo energetyczne wśród priorytetów V4 na szczycie UE

  Beata ​Szydło: Bezpieczeństwo energetyczne wśród priorytetów V4 na szczycie UE

  - Bezpieczeństwo energetyczne, migracja i strefa Schengen to priorytety Grupy Wyszehradzkiej na najbliższe posiedzenie Rady Europejskiej - poinformowała w czwartek premier Beata Szydło. Szefowa rządu zapowiedziała. że państwa V4 przedstawią w tych sprawach wspólne stanowisko.
 • Szczyt na Malcie: ​UE ma wzmocnić współpracę z Afryką, by zatrzymać uchodźców

  Szczyt na Malcie: ​UE ma wzmocnić współpracę z Afryką, by zatrzymać uchodźców

  UE ma wzmocnić współpracę z państwami afrykańskimi, przede wszystkim w walce z przemytnikami, a także poprzez szersze otwarcie drzwi dla legalnych migrantów - uzgodniono podczas szczytu przywódców UE i państw Afryki, który zakończył się w czwartek na Malcie.
 • Andrzej Zybertowicz: Kancelaria Prezydenta nie wiedziała, że będzie szczyt

  Andrzej Zybertowicz: Kancelaria Prezydenta nie wiedziała, że będzie szczyt

  - Według mojej wiedzy, Kancelaria Prezydenta nie wiedziała, że 11-12 listopada będzie szczyt [Unii Europejskiej] - stwierdził w niedzielę na antenie Radia Zet prof. Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta Andrzeja Dudy.
 • Donald Tusk chce uniknąć najgorszego scenariusza

  Donald Tusk chce uniknąć najgorszego scenariusza

  Szef Rady Europejskiej Donald Tusk zwołał na 12 listopada nadzwyczajny, nieformalny szczyt UE, który będzie się zajmował kryzysem związanym z napływem uchodźców do Unii. Spotkanie odbędzie się na Malcie.

Filmy - Szczyt UE (9)

 • Tusk: Szczyt w sprawie Brexitu 29 kwietnia

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk zapowiedział zwołanie na 29 kwietnia szczytu 27 państw UE, by przyjąć wytyczne do negocjacji z Wielką Brytanią w sprawie Brexitu.
 • Tusk: Szczyt w sprawie Brexitu 29 kwietnia

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk zapowiedział zwołanie na 29 kwietnia szczytu 27 państw UE, by przyjąć wytyczne do negocjacji z Wielką Brytanią w sprawie Brexitu.
 • Szczyt UE na Malcie: Tusk o migracji, brexicie i Trumpie

  Szczyt UE na Malcie: Tusk o migracji, brexicie i Trumpie
 • Tusk o głównym celu szczytu UE na Malcie

  O tym, jak powstrzymać nową falę migracyjną z Afryki do Europy przez Libię będą rozmawiać przywódcy państw członkowskich na nieformalnym szczycie na Malcie. Później, liderzy 27 krajów, już bez premier Wielkiej Brytanii, będą rozmawiać o przyszłości Unii Europejskiej. - Obecna sytuacja jest nie do utrzymania dla Europy, ale także dla Libii, bo przemytnicy ludzi podważają autorytet libijskich władz, porozumienie w tej sprawie jest w naszym zasięgu - mówił wczoraj szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Unijni dyplomaci i urzędnicy przyznają, że sytuacja nie jest jeszcze tak dramatyczna jak w ubiegłym roku, czy dwa lata temu, ale liczba uciekinierów cały czas rośnie.