szczyt NATO

Artykuły - Szczyt NATO (67)

 • ​Relacje NATO - Rosja. Ważny sygnał polityczny

  ​Relacje NATO - Rosja. Ważny sygnał polityczny

  Cztery bataliony NATO w Polsce i krajach bałtyckich - na Litwie, Łotwie i w Estonii - to odpowiedź Sojuszu na ekspansywną politykę Kremla i realne wzmocnienie jego wschodniej flanki. W ocenie byłego szefa MSZ Łotwy Marisa Riekstinsa obecność amerykańskich żołnierzy na granicy NATO to ważny sygnał polityczny i gwarancja bezpieczeństwa dla państw regionu.
 • ​W Pałacu Prezydenckim robocza kolacja przywódców państw NATO

  ​W Pałacu Prezydenckim robocza kolacja przywódców państw NATO

  Przywódcy państw NATO uczestniczący w warszawskim szczycie Sojuszu spotkali się w piątek wieczorem w Pałacu Prezydenckim na roboczym obiedzie wydanym przez prezydenta Andrzeja Dudę.
 • Prowokacje Rosji na Bałtyku. "To nieakceptowalne"

  Prowokacje Rosji na Bałtyku. "To nieakceptowalne"

  Od kilku miesięcy regularnie dochodzi do prowokacyjnych lotów rosyjskich samolotów nad Morzem Bałtyckim. Podczas szczytu NATO w Warszawie głos w tej sprawie zabrał minister obrony Szwecji Peter Hultqvist.
 • Barack Obama: Sojusz USA z Europą przetrwa

  Barack Obama: Sojusz USA z Europą przetrwa

  "Mimo zmieniających się zagrożeń i sytuacji w różnych częściach świata, transatlantycki sojusz między Stanami Zjednoczonymi a Europą przetrwa dzięki przywiązaniu do wspólnych wartości" - napisał prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama w dniu otwarcia szczytu NATO w Warszawie.
 • Szczyt NATO: Zamknięte ulice, utrudnienia w ruchu

  Szczyt NATO: Zamknięte ulice, utrudnienia w ruchu

  O północy z ruchu wyłączone zostały Aleje Jerozolimskie w centrum stolicy. Dzisiaj rozpoczyna się szczyt NATO, obrady będą prowadzone na Stadionie Narodowym, dlatego jego okolice są strzeżone i obowiązuje tam całkowity zakaz ruchu. Zamknięte jest też rondo Waszyngtona, aleja Zieleniecka i kilkanaście ulic w pobliżu.
 • Prezydent Obama złożył kondolencje rodzinom zastrzelonych Afroamerykanów

  Prezydent Obama złożył kondolencje rodzinom zastrzelonych Afroamerykanów

  Prezydent Barack Obama złożył w piątek w nocy w Warszawie kondolencje bliskim dwóch Afroamerykanów, którzy zostali zastrzeleni przez amerykańskich policjantów. Podkreślił, że w amerykańskim systemie sprawiedliwości "są problemy, który muszą zostać wyeliminowane".
 • Awantura przed szczytem. Będzie wystawa smoleńska

  Awantura przed szczytem. Będzie wystawa smoleńska

  ​Na Stadionie Narodowym podczas szczytu NATO będzie kilka wystaw m.in. poświęconych szczytom Sojuszu z ubiegłych lat, Wojskom Obrony Terytorialnej, a także katastrofie smoleńskiej - poinformował w czwartek rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz. Ta ostatnia wystawa wywołała dziś gorącą dyskusję. Jak podało Radio Zet, wystawa smoleńska nie została wcześniej uzgodniona z kwaterą główną NATO i Sojusz zabiega, by ją usunięto. Rzecznik MON ma jednak inne zdanie.
 • Antoni Macierewicz: Będziemy zdolni sprzeciwić się agresorowi

  Antoni Macierewicz: Będziemy zdolni sprzeciwić się agresorowi

  "Wzmocnienie wschodniej flanki sojuszu zagwarantuje Polsce ochronę przed agresywnymi zachowaniami Rosji" - mówi IAR szef MON Antoni Macierewicz.
 • Drzwi do NATO nie całkiem otwarte

  Drzwi do NATO nie całkiem otwarte

  Jednym z najczęściej dyskutowanych wątków w kontekście NATO są szanse na rozszerzenia organizacji. Sojusz Północnoatlantycki opowiada się za polityką otwartych drzwi. Jednak doświadczenia ostatnich lat i dynamicznie zmieniająca się sytuacja międzynarodowa wymuszą przedefiniowanie starych założeń. Dziś perspektywa dołączenia do NATO przez kolejne państwa wydaje się coraz mniej realna.

Filmy - Szczyt NATO (2)

 • Rusza szczyt NATO w Warszawie

  Szczyt NATO w Warszawie został oficjalnie rozpoczęty. Przywódcy państw uczestniczących w szczycie stanęli do tradycyjnego, wspólnego zdjęcia.
 • Zobacz, co jedzą słynne osobistości!

  NATO Channel: Szczyt państw NATO w Chicago to dla mistrzów kuchni niepowtarzalna okazja, by popisać się swoim kulinarnym talentem. Zobacz, jakie wyszukane smakołyki znalazły się na stołach prezydentów, premierów i innych sławnych osobistości!