Szczur

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
szczur ,

Artykuły - Szczur (49)

 • Czytanie jest męskie: Szczur. Farang znaczy białas

  Czytanie jest męskie: Szczur. Farang znaczy białas

  Michał Pauli, autor bestsellerowych wspomnień z tajskiego więzienia "12 x śmierć - piekło w raju", napisał kolejną książkę. Inną, ale równie osobistą. 8 października na rynku ukaże się dopełnienie jego historii zatytułowane "Szczur. Farang znaczy białas".
 • Interfejs mózg – mózg już działa. Człowiek myślami porusza ogonem szczura

  Interfejs mózg – mózg już działa. Człowiek myślami porusza ogonem szczura

  O ile do niedawna wyjątkowym osiągnięciem wydawały się interfejsy łączące mózg z maszyną, to badacze z Harvard Medical School poszli o krok dalej – wykonali połączenie pomiędzy dwoma mózgami, pozwalające człowiekowi na poruszanie myślami częścią ciała innego zwierzęcia.
 • Oczy szczurów poruszają się w przeciwnych kierunkach

  Oczy szczurów poruszają się w przeciwnych kierunkach

  Naukowcy odkryli, że oczy szczurów poruszają się w przeciwnych kierunkach, zarówno w płaszczyźnie pionowej, jak i poziomej.
 • Były piłkarz Olympique Marsylia przegrał zakład i... zjadł szczura

  Były piłkarz Olympique Marsylia przegrał zakład i... zjadł szczura

  Były piłkarz Olympique Marsylia i reprezentacji Francji, a obecnie ekspert w mediach, Eric Di Meco potrafi dotrzymać słowa. Przegrał zakład i w konsekwencji ... zjadł szczura. Uczynił to podczas jednej z radiowych audycji, co zostało także sfilmowane.
 • Fala śmierci, czyli po co obcinać szczurom głowy

  Fala śmierci, czyli po co obcinać szczurom głowy

  Etyczny eksperyment z użyciem gilotyny? To nie wydaje się możliwe. A jednak. Opublikowano niedawno wyniki badań naukowców z Radboud University w holenderskim Nijmegen, które zmierzały do ustalenia, w jak najbardziej humanitarny sposób można pozbawić zwierzę życia. I właśnie po to obcinano szczurom głowy. Straszne? Trochę tak. Ale chyba jednak konieczne.
 • Downing Street zatrudni kota. Będzie łapał szczury

  Downing Street zatrudni kota. Będzie łapał szczury

  Na Downing Street 10 w Londynie zamieszka nowy pracownik. W rezydencji brytyjskiego premiera zdecydowano się zatrudnić kota, który będzie odpowiedzialny za wyłapywanie szczurów - informują brytyjskie media.
 • Anglia: "Polacy koczują na ulicach i jedzą szczury"

  Anglia: "Polacy koczują na ulicach i jedzą szczury"

  Organizacje charytatywne w Wielkiej Brytanii donoszą, że na angielskich ulicach pojawia się coraz więcej bezdomnych imigrantów z Europy wschodniej. Wśród nich jest wielu Polaków, którzy żywią się szczurami i piją kradziony ze szpitali płyn do mycia rąk. O tym, jaki los spotkał imigrantów, którzy stracili pracę i zostali pozbawieni zasiłków, pisze "The Guardian".
 • W Timorze Wschodnim odkryto kości szczura olbrzyma

  Kości dużego szczura nieznanego wcześniej gatunku odkryto w Timorze Wschodnim - informuje serwis EurekAlert. Zdaniem odkrywców, był to największy szczur, jaki kiedykolwiek żył na Ziemi. Według szacunków ważył ok. sześciu kilogramów.
 • Nornica czy szczur? Co odwróciło uwagę od Obamy

  Nornica czy szczur? Co odwróciło uwagę od Obamy

  Duże poruszenie wzbudził w Waszyngtonie gryzoń, który w czwartek przebiegł tuż przed przemawiającym prezydentem Barackiem Obamą. W dyskusję na temat gatunku stworzenia włączyli się nawet przedstawiciele Białego Domu.
 • Krople jak ludzie i szczury

  Krople jak ludzie i szczury

  Nie tylko szczury i ludzie potrafią odnajdować drogę w labiryncie. Udaje się to też... kroplom oleju. Najnowsze badania prowadzone przez zespół Bartosza Grzybowskiego z Northwestern University mogą pomóc w znalezieniu nowych sposobów leczenia nowotworów.

Filmy - Szczur (6)