szczepienia dzieci

Artykuły - Szczepienia dzieci (4)

 • Dlaczego ruchy antyszczepionkowe zaczęły zdobywać posłuch?

  Dlaczego ruchy antyszczepionkowe zaczęły zdobywać posłuch?

  W ciągu ostatnich 5 lat do Zakładu Epidemiologii NIZP-PZH wpłynęło około dziesięciu zgłoszeń tzw. uogólnionego zakażenia prątkiem gruźlicy niemowląt, które było związane z obowiązkowym podaniem szczepionki. - To nie jest argument przemawiający za zaniechaniem szczepień obowiązkowych - stwierdzają specjaliści epidemiolodzy. Zgodnie z ustawą o postępowaniu egzekucyjnym w administracji wojewoda może nakładać grzywnę wielokrotnie, aż do wykonania obowiązku szczepień. Z reguły są to kary wynoszące 1000 zł. - Co bardzo istotne, po wykonaniu obowiązku rodzic ma prawo wystąpić o zwrot zapłaconych kwot grzywny.
 • 500 euro kary dla rodziców za brak szczepienia

  500 euro kary dla rodziców za brak szczepienia

  500 euro będzie wynosić we Włoszech kara dla rodziców, którzy nie wywiążą się z obowiązku zaszczepienia dzieci- postanowił Senat pracujący nad rządowym dekretem w tej sprawie. Grzywna została obniżona, bo w poprzedniej wersji wynosiła od 500 do 7500 euro.
 • Wzrasta liczba niezaszczepionych dzieci

  Wzrasta liczba niezaszczepionych dzieci

  Wzrasta liczba niezaszczepionych dzieci. Tylko w Małopolsce rodzice nie wykonali obowiązkowych szczepień u blisko 2 tysięcy dzieci. To o 600 przypadków więcej niż jeszcze dwa lata temu - wynika z danych przekazanych przez lekarzy rodzinnych oraz inspektorów.
 • Papież kupuje obligacje

  Papież kupuje obligacje

  Benedykt XVI stał się właścicielem pierwszej z obligacji, wydanych przez brytyjski rząd w celu wsparcia programów szczepień dzieci w krajach rozwijających się.

Filmy - Szczepienia dzieci (1)