Nowe Technologie - szachy

Artykuły - Szachy (3)

 • Superkomputer Deep Blue wygrał w szachy przez przypadek?

  Superkomputer Deep Blue wygrał w szachy przez przypadek?

  IBM świętowało niedawno piętnastą rocznicę pamiętnej partii szachów, w której to komputer Deep Blue po raz pierwszy wygrał z arcymistrzem szachowym Garrim Kasparowem. Okazuje się jednak, że ostateczny wynik historycznej partii szachów z 1997 roku był najprawdopodobniej następstwem wyniku błędu w kodzie komputera.
 • Kasparow gra w szachy z dzieckiem Turinga

  Kasparow gra w szachy z dzieckiem Turinga

  Sześćdziesiąt lat temu, Alan Turing napisał algorytm komputerowy zdolny do ogrania człowieka w szachy. Co dość smutne, nie dożył on momentu, w którym mógłby przetestować swoje dzieło na prawdziwym, nowoczesnym komputerze, ale jako że w końcu stało się to możliwe - parę dni temu w szranki z dziełem Turinga stanął słynny arcymistrz szachowy - Garri Kasparow.
 • W szachy o pieniądze

  WebQuest - firma z Nevady - proponuje pierwsze na świecie szachowe zawody o pieniądze. Uczestnicy (oprócz znajomości "królewskiej gry") musza mieć co najmniej 18 lat, a także kartę kredytową, na której będzie co najmniej 25 USD. Można będzie wybrać gry "premiowane" od 2 do 25 USD za zwycięstwo (w tych droższych przeciwnik będzie trudniejszy).