system opieki zdrowotnej

Artykuły - System opieki zdrowotnej (12)

 • Służba zdrowia wymaga pilnych zmian. Rozwiązaniem może być system holenderski

  Służba zdrowia wymaga pilnych zmian. Rozwiązaniem może być system holenderski

  Starzejące się społeczeństwo i ograniczone zasoby finansowe to największe wyzwania systemu opieki zdrowotnej. Chcąc im sprostać, służba zdrowia musi postawić na nowe technologie i koordynację procedur medycznych. To pozwoli obniżyć ich koszty i poprawić jakość usług dla pacjentów.
 • Sukces Trumpa nie pomógł dolarowi

  Przewagą 217 do 213 głosów Izba Reprezentantów zatwierdziła ustawę, która znosi system opieki zdrowotnej zwany Obamacare, a właściwie zastępuje go prezydenckim projektem zwanym potocznie Trumpcare. Rzecz jest istotna z dwóch powodów.
 • Rynki pozytywnie nastawione na Trumpa

  Światowe rynki finansowe czekają na dwa ważne wydarzenia tego tygodnia. Jednym z nich jest spotkaniem pomiędzy prezydentem Stanów Zjednoczonych, a prezydentem Chin. Drugim jest jutrzejszy raport z Amerykańskiego rynku pracy, który przedstawi, czy gospodarka Stanów Zjednoczonych może tracić impet. Dodatkowo w ostatnich minutach rynki spotkała niespodzianka w postaci oświadczenia spikera Izby Reprezentantów na temat prac nad system opieki zdrowotnej.
 • Anglia reformuje zasady leczenia pacjentów zagranicznych

  Anglia reformuje zasady leczenia pacjentów zagranicznych

  Anglia wydaje wojnę przyjezdnym wykorzystującym jej system opieki zdrowotnej. Pacjenci z zagranicy będą musieli płacić z góry za zabiegi. Dotychczas dostawali rachunek do domu, już po operacji.Tyle, że, jak alarmują eksperci i ministerstwo zdrowia, ściągalność należności zagranicznych jest niska i powoduje dziś straty.
 • 12 mld zł z UE na unowocześnienie polskiej służby zdrowia. Wzorem do naśladowania może być Holandia

  12 mld zł z UE na unowocześnienie polskiej służby zdrowia. Wzorem do naśladowania może być Holandia

  W badaniach Euro Health Consumer Index holenderski system opieki zdrowotnej jest uznawany za najlepszy. Wprawdzie jego zbudowanie wiązało się z wysokimi nakładami, ale szybko się one zwróciły. Polski system także wymaga zmian. Unowocześnianiu służby zdrowia posłużą w najbliższych latach środki unijne - ok. 12 mld zł.
 • Światową gospodarkę ożywią starzejące się społeczeństwa

  Światową gospodarkę ożywią starzejące się społeczeństwa

  Jednym z priorytetów reformy systemu opieki zdrowotnej przeforsowanej przez prezydenta Baracka Obamę jest pobudzenie innowacyjności w amerykańskim sektorze biotechnologii i nowoczesnych technologii w medycynie. Wieloletni doradca prezydenta Reagana Lawrence Hunter wskazuje na zbieżności polityki obecnego i ówczesnego gospodarza Białego Domu.
 • Międzynarodowe Partnerstwo w Biotechnologii i IT - misja poprawy systemu opieki zdrowotnej

  Międzynarodowe Partnerstwo w Biotechnologii i IT - misja poprawy systemu opieki zdrowotnej

  3 marca 2010 roku godz. 10.00 w nowej siedzibie Ambasady Brytyjskiej w Warszawie przy ul. Kawalerii 12 rozpocznie się bilateralna konferencja z udziałem czołowych ekspertów: naukowców i biznesu z Polski i z Wielkiej Brytanii. Celem spotkania będzie budowa międzynarodowych projektów między naukowcami, innowacyjnymi firmami typu start-up oraz przedsiębiorstwami i biznesem z sektora biotechnologii i IT.
 • 78 proc. Polaków na to nie stać

  78 proc. Polaków na to nie stać

  Ponad 78 proc. Polaków twierdzi, że nie stać ich na prywatną opiekę medyczną w żadnym zakresie, a system nie gwarantuje równego dostępu do usług medycznych. Zarówno Polacy jak i Włosi oczekują klarownego finansowania publicznego systemu opieki zdrowotnej oraz dostępu do informacji o zasadach finansowania. Specjalnie dla "Gazety Bankowej" - korespondencja z Chamonix.
 • USA : Bomba opieki zdrowotnej

  USA : Bomba opieki zdrowotnej

  Prezydent Barack Obama oświadczył, że wzrastające w lawinowym tempie koszty opieki zdrowotnej mogą doprowadzić do bankructwa amerykańskiej gospodarki.
 • Sytuacja wymyka się spod kontroli

  Sytuacja wymyka się spod kontroli

  Były minister zdrowia Zbigniew Religa zaapelował do rządu o przedstawienie planów zreformowania systemu opieki zdrowotnej.