system operacyjny

Artykuły - System operacyjny (515)

 • Windows 10 z miliardem aktywnych urządzeń miesięcznie

  Windows 10 z miliardem aktywnych urządzeń miesięcznie

  Windows 10 jest obecnie najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie. Pod jego "skrzydłami" działa aktywnie już miliard urządzeń. Wszystko w niecałe 5 lat od premiery.
 • "Kolejna ostatnia" aktualizacja Windowsa 7 i związane z nią problemy

  "Kolejna ostatnia" aktualizacja Windowsa 7 i związane z nią problemy

  ​Microsoft wydał aktualizację KB4539602 naprawiającą błąd, który powodował, że tapety w systemie Windows 7 w trybie "Rozciągnij" wyświetlały pusty czarny ekran - czytamy w serwisie Bleeping.com. Nowa aktualizacja sprawia również problem z wyłączeniem komputera.
 • Windows 7 z pochówkiem Wikinga

  Windows 7 z pochówkiem Wikinga

  Zaledwie kilka dni temu Microsoft oficjalnie zakończył wsparcie dla systemu Windows 7. Pewna firma zajmująca się bezpieczeństwem IT postanowiła odpowiednio uhonorować to wydarzenie i oddała zasłużonemu systemowi ostatni hołd.
 • Cortana przyczyną problemów z Windowsem

  Cortana przyczyną problemów z Windowsem

  Wielu użytkowników zgłasza problemy dotyczące nowe aktualizacji Windowsa 10. Jak można wyczytać, opcjonalny patch przyniósł duże problemy z wydajnością. Wszystkiemu winna Cortana.
 • Microsoft zachęca do aktualizacji Windowsa 10

  Microsoft zachęca do aktualizacji Windowsa 10

  Amerykańska firma informuje o konieczności zainstalowania najnowszej wersji systemu Windows. Microsoft kończy bowiem wsparcie dla poprzednich kompilacji.
 • Microsoft rezygnuje z haseł?

  Microsoft rezygnuje z haseł?

  Najnowsza przedpremierowa aktualizacja Windowsa 10 pozwala na całkowite wyłączenie funkcji uwierzytelniania za pomocą hasła.
 • Google tworzy nowy system operacyjny

  Google tworzy nowy system operacyjny

  Potwierdziły się informację, że Google pracuje nad zupełnie nową platformą, która ma być konkurencją dla Windowsa 10.
 • Systemy Apple najbardziej "dziurawymi"

  Systemy Apple najbardziej "dziurawymi"

  ​Mimo iż firma Apple jest uznawana za producenta bezawaryjnego sprzętu, nie oznacza to, że nie przydarzają się jej wpadki. Raport opublikowany przez analityków z CVE wskazuje, że OS X i iOS w 2015 r. były wyjątkowo podatne na różnego rodzaju ataki.
 • Samsung poprawi Androida 5.0

  Samsung poprawi Androida 5.0

  Google chwaląc się nowościami w Androidzie 5.0 Lollipop zapomniał o zoptymalizowaniu pamięci tymczasowej. To największa bolączka tej wersji systemu. Została ona poprawiona w najnowszej edycji oznaczonej numerem 5.1, ale producenci wciąż stosują starsze wydanie. Postanowili je jednak poprawić.
 • Chiny chcą zastąpić Windowsa i Androida własnym systemem operacyjnym

  Chiny chcą zastąpić Windowsa i Androida własnym systemem operacyjnym

  Popularność systemów operacyjnych w Chinach wygląda niemal identycznie, jak na całym świecie. Na desktopach rządzi Windows, natomiast na urządzeniach mobilnych najczęściej spotkamy Androida. Chiński rząd chce to jednak zmienić, wprowadzając własny produkt, który całkowicie zastąpi amerykańskie rozwiązania.

Filmy - System operacyjny (3)

 • Android 5.0 na wideo

  Craig Tuttle przygotował niezwykle ciekawy koncept Androida w wersji 5.0. Powyższy materiał prezentuje jego najważniejsze elementy, a dokładnie rozbudowane funkcje belki powiadomień i wielozadaniowości. Czy tak będzie wyglądał system Google oznaczony jako 5.0? A może podobne funkcje zostaną wprowadzone już w nadchodzącym 4.4. KiKat?
 • Zapowiedź mobilnego systemu Ubuntu

 • Jaki jest Windows 7?

  Na rynku pojawił się system operacyjny Windows 7. Czy podzieli on sukces Windows XP, a może użytkownicy komputerów powinni wstrzymać się z przesiadką na nowe dziecko Microsoftu.