Sylwester

Artykuły - Sylwester (414)

 • WhatsApp z ponad miliardem połączeń w Sylwestra

  WhatsApp z ponad miliardem połączeń w Sylwestra

  Jak wynika z ujawnionych danych, na Sylwestra w 2020 roku za pośrednictwem aplikacji WhatsApp wykonano ponad miliard rozmów głosowych i wideo.
 • Sylwester 2020: Rodacy wydadzą średnio 212 zł

  Sylwester 2020: Rodacy wydadzą średnio 212 zł

  Jak wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, na tegorocznego sylwestra rodacy wydadzą średnio 212 zł. To prawie o jedną trzecią mniej niż w 2019 r.
 • "GW": Uwaga, służbowo już nie wypoczniesz

  "GW": Uwaga, służbowo już nie wypoczniesz

  Zamknięcie hoteli od Nowego Roku albo centralny rejestr pobytów służbowych w ośrodkach wypoczynkowych, to - jak informuje w czwartek "Gazeta Wyborcza", pomysły rządu na ukrócenie hotelarskiego podziemia.
 • Włochy: Boże Narodzenie i Nowy Rok bez gości i z godziną policyjną

  Włochy: Boże Narodzenie i Nowy Rok bez gości i z godziną policyjną

  Nowe restrykcje we Włoszech. Boże Narodzenie tylko w najbliższym gronie, zakaz organizowania Sylwestrów, a od 20 grudnia do 6 stycznia wjazd na Półwysep Apeniński tylko po przebyciu 14-dniowej kwarantanny. Premier Włoch uzasadnia, że nie chce powtórzyć błędów popełnionych latem.
 • Ważna informacja dla planujących wyjazd na święta

  Ważna informacja dla planujących wyjazd na święta

  Redukcja kontaktów społecznych w okresie świąt Bożego Narodzenia jest tematem fundamentalnie ważnym dla dalszego przebiegu epidemii. Dlatego pracujemy również nad takimi możliwościami prawnymi, które ograniczą przemieszczanie się - poinformował premier Mateusz Morawiecki. Branża turystyczna i hotelarska oczekuje informacji z odpowiednim wyprzedzeniem o planach związanych z ograniczeniami dotyczącymi funkcjonowania hoteli w okresie Bożego Narodzenia i Sylwestra.
 • Sylwestry TVP, Polsatu i TVN-u. Który był najpopularniejszy? [WYNIKI OGLĄDALNOŚCI]

  Sylwestry TVP, Polsatu i TVN-u. Który był najpopularniejszy? [WYNIKI OGLĄDALNOŚCI]

  Według danych Nielsena Sylwestra Marzeń z Dwójką oglądało w tej stacji średnio 4,96 mln widzów, Sylwestrową Moc Przebojów w Polsacie - 2,19 mln osób, a koncert Warszawa - Stolica Sylwestra 2019 w TVN miał 1,44 mln oglądających - wynika ze wstępnych danych telemetrycznych Nielsen Audience Measurement.
 • Najmodniejsze kreacje sylwestrowe: na bal, do klubu i na domówkę

  Najmodniejsze kreacje sylwestrowe: na bal, do klubu i na domówkę

  Z sondaży wynika, że ponad 70 proc. Polaków imprezę sylwestrową zamierza zorganizować w domu. I choć coraz rzadziej ostatnią noc w roku spędzamy na wystawnych balach i eleganckich bankietach, wciąż mamy potrzebę jej celebracji. Uroczysty charakter wieczoru najlepiej oczywiście podkreślić strojem. Co założyć, by czuć się pięknie, ale też komfortowo? Oto nasze propozycje!
 • Jak uniknąć noworocznego kaca?

  Jak uniknąć noworocznego kaca?

  Jeśli chcesz uniknąć porannego bólu głowy pierwszego stycznia, a masz w planach huczną, sylwestrową imprezę, pamiętaj o kilku zasadach. Efekt cię zaskoczy!
 • Pirotechnika w Polsce mocnym biznesem?

  Pirotechnika w Polsce mocnym biznesem?

  Według danych z 2018 roku Polska plasuje się na 4. miejscu światowych eksporterów pirotechniki. Wyprzedzją nas jedynie Chiny, Holandia i Niemcy. Z danych tych wynika, że importerzy w naszym kraju eksportują rocznie towar o wartości prawie 15,5 mln dolarów.
 • Tegoroczny Sylwester będzie raczej oszczędny. Na huczne imprezy i wyjazdy decyduje się niewielu Polaków

  Tegoroczny Sylwester będzie raczej oszczędny. Na huczne imprezy i wyjazdy decyduje się niewielu Polaków

  Na powitanie Nowego Roku Polacy wydadzą 219 zł. Najwięcej na jedzenie i alkohol - wynika z badania Barometr Providenta. Blisko 60 proc. spędzi Sylwestra w domu, z rodziną lub znajomymi. Tylko niewielka część planuje huczne imprezy i zagraniczne wyjazdy. Większość sfinansuje zabawę z bieżących dochodów, a co trzecia osoba sięgnie po oszczędności. Wydatków i pokus w tym okresie jest bardzo wiele. Nie warto wydawać pieniędzy pod wpływem emocji, na nieprzemyślane i niezaplanowane wcześniej wydatki - przypominają eksperci.

Filmy - Sylwester (31)

 • "Polacy za granicą": Wyjątkowe zwyczaje sylwestrowe na Wyspach Owczych

  Na Wyspach Owczych w wyjątkowy sposób obchodzi się Sylwestra. Mieszkańcy gromadzą się wokół jednego miejsca, a później idą na uroczystą kolacje.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
 • Polscy sportowcy przywitali rok 2020. Wideo

  Polscy sportowcy bawili się podczas nocy sylwestrowej zarówno ze znajomymi, jak i z partnerami i partnerkami. Niektórzy zdecydowali się na urlop za granicą, inni spędzili ten wieczór w domowym zaciszu,
 • W kraju czy za granicą – gdzie spędzamy Sylwestra

  Coraz częściej sylwestrowe plany łączymy z wyjazdem na święta Bożego Narodzenia, w przyprószone śniegiem góry czy w skute lodem okolice mazurskich lasów lub wręcz przeciwnie, do ciepłych krajów, z dala od niskich temperatur i ferworu świątecznych przygotowań. W gorącym okresie noworocznych wyjazdów internetowe biura podróży odnotowują ponad 20-procentowy wzrost sprzedaży wyjazdów. Nic dziwnego – Polacy coraz bardziej cenią sobie spokój i wygodę, decydując się na spędzenie tego czasu na urlopie czy zorganizowanych balach i imprezach sylwestrowych. A te wcale nie są najtańsze – w zeszłym roku na tygodniowy wyjazd noworoczny trzeba było przeznaczyć średnio od 1500 do 2000 złotych , nie wliczając w to dodatkowych kosztów takich jak wyżywienie czy udział w imprezie noworocznej. Średnia cena jednego noclegu w kraju to wydatek rzędu 400 zł. Skąd zatem Polacy biorą środki na sfinansowanie sylwestrowych planów?
 • Nieudany bal sylwestrowy można zareklamować

  Federacja Konsumentów przypomina, że w przypadku niezgodnej z umową zabawy sylwestrowej, można ją zareklamować. Organizator ponosi też odpowiedzialność za zniszczone lub zagubione rzeczy osobiste pozostawione w szatni. Również biuro podróży, które organizuje kilkudniowy wyjazd połączony z zabawą noworoczną, musi uwzględnić reklamację w przypadku niedotrzymania warunków umowy. Średnia zadeklarowana kwota, którą Polacy wydali na przedsylwestrowe przygotowania, wynosi 680 zł. Federacja Konsumentów przypomina, że prawa w zakresie ochrony konsumentów obowiązują również w przypadku zorganizowanej imprezy sylwestrowej, dlatego warto zawczasu pisemnie ustalić z organizatorem jej harmonogram i warunki. Konsument niezadowolony z organizacji imprezy sylwestrowej może ją zareklamować, powołując się na art. 560 Kodeksu cywilnego. Zdaniem prawnika najlepiej jak najszybciej złożyć pisemną reklamację u organizatora, domagając się proporcjonalnego do niedogodności zwrotu gotówki.