Sylwester

Artykuły - Sylwester (408)

 • Sylwestry TVP, Polsatu i TVN-u. Który był najpopularniejszy? [WYNIKI OGLĄDALNOŚCI]

  Sylwestry TVP, Polsatu i TVN-u. Który był najpopularniejszy? [WYNIKI OGLĄDALNOŚCI]

  Według danych Nielsena Sylwestra Marzeń z Dwójką oglądało w tej stacji średnio 4,96 mln widzów, Sylwestrową Moc Przebojów w Polsacie - 2,19 mln osób, a koncert Warszawa - Stolica Sylwestra 2019 w TVN miał 1,44 mln oglądających - wynika ze wstępnych danych telemetrycznych Nielsen Audience Measurement.
 • Najmodniejsze kreacje sylwestrowe: na bal, do klubu i na domówkę

  Najmodniejsze kreacje sylwestrowe: na bal, do klubu i na domówkę

  Z sondaży wynika, że ponad 70 proc. Polaków imprezę sylwestrową zamierza zorganizować w domu. I choć coraz rzadziej ostatnią noc w roku spędzamy na wystawnych balach i eleganckich bankietach, wciąż mamy potrzebę jej celebracji. Uroczysty charakter wieczoru najlepiej oczywiście podkreślić strojem. Co założyć, by czuć się pięknie, ale też komfortowo? Oto nasze propozycje!
 • Jak uniknąć noworocznego kaca?

  Jak uniknąć noworocznego kaca?

  Jeśli chcesz uniknąć porannego bólu głowy pierwszego stycznia, a masz w planach huczną, sylwestrową imprezę, pamiętaj o kilku zasadach. Efekt cię zaskoczy!
 • Pirotechnika w Polsce mocnym biznesem?

  Pirotechnika w Polsce mocnym biznesem?

  Według danych z 2018 roku Polska plasuje się na 4. miejscu światowych eksporterów pirotechniki. Wyprzedzją nas jedynie Chiny, Holandia i Niemcy. Z danych tych wynika, że importerzy w naszym kraju eksportują rocznie towar o wartości prawie 15,5 mln dolarów.
 • Tegoroczny Sylwester będzie raczej oszczędny. Na huczne imprezy i wyjazdy decyduje się niewielu Polaków

  Tegoroczny Sylwester będzie raczej oszczędny. Na huczne imprezy i wyjazdy decyduje się niewielu Polaków

  Na powitanie Nowego Roku Polacy wydadzą 219 zł. Najwięcej na jedzenie i alkohol - wynika z badania Barometr Providenta. Blisko 60 proc. spędzi Sylwestra w domu, z rodziną lub znajomymi. Tylko niewielka część planuje huczne imprezy i zagraniczne wyjazdy. Większość sfinansuje zabawę z bieżących dochodów, a co trzecia osoba sięgnie po oszczędności. Wydatków i pokus w tym okresie jest bardzo wiele. Nie warto wydawać pieniędzy pod wpływem emocji, na nieprzemyślane i niezaplanowane wcześniej wydatki - przypominają eksperci.
 • Na zabawę sylwestrową wydamy ponad 300 zł

  Na zabawę sylwestrową wydamy ponad 300 zł

  Rok 2018 chcemy zakończyć z przytupem. Przeciętny Kowalski wyda na zabawę w sylwestrową noc ponad 300 zł. Jak wynika z badania ARC Rynek i Opinia na zlecenie BIG InfoMonitor, część z nas jest nawet skłonna pożyczyć pieniądze, aby dobrze się bawić. Noworoczny toast wzniesiemy w domu lub u znajomych.
 • Sylwester 2018/2019: Michał Wiśniewski gwiazdą w Sosnowcu

  Sylwester 2018/2019: Michał Wiśniewski gwiazdą w Sosnowcu

  Znany z grupy Ich Troje Michał Wiśniewski będzie gwiazdą imprezy sylwestrowej w Sosnowcu.
 • ​Sylwester w Krakowie 2018: Znamy gwiazdy

  ​Sylwester w Krakowie 2018: Znamy gwiazdy

  Quebonafide, Otsochodzi, BOKKA, Kamp! i Flirtini - najgorętsze nazwiska hip-hopu, rapu, muzyki elektronicznej i alternatywnego popu wystąpią na scenie zlokalizowanej naprzeciw Wieży Ratuszowej na Rynku Głównym w Krakowie i wspólnie ze zgromadzonymi widzami przywitają Nowy Rok. Dodatkowo na placu Wolnica i w alei Róż powstaną małe sceny, na których DJ-e zaproszą do wspólnej zabawy. Imprezie Sylwestrowej na Rynku towarzyszyć będzie o północy pokaz efektów scenicznych oraz świetlnych. Organizatorami Sylwestra w Krakowie są Miasto Kraków oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe.
 • Sylwester 2018: W Zakopanem, na stoku czy za granicą?

  Sylwester 2018: W Zakopanem, na stoku czy za granicą?

  Marzysz o spędzeniu sylwestra poza miejscem zamieszkania? Chcesz znać najpopularniejsze sposoby spędzania sylwestra przez Polaków? Podpowiadamy, jak sprawić, by noc sylwestrowa i noworoczny wyjazd były udane i bezpieczne.
 • Madonna: Sylwester z 94-letnią śpiewaczką

  Madonna: Sylwester z 94-letnią śpiewaczką

  Madonna spędziła sylwestra i Nowy Rok w towarzystwie swojej nowej przyjaciółki - 94-letniej Celeste Rodrigues. Sędziwa Portugalka jest śpiewaczką fado i siostrą zmarłej w 1999 r. królowej tego gatunku - Amalii Rodrigues.

Filmy - Sylwester (34)

 • Polscy sportowcy przywitali rok 2020. Wideo

  Polscy sportowcy bawili się podczas nocy sylwestrowej zarówno ze znajomymi, jak i z partnerami i partnerkami. Niektórzy zdecydowali się na urlop za granicą, inni spędzili ten wieczór w domowym zaciszu,
 • Ile będzie nas kosztował sylwester 2019/2020?

  Koniec roku zawsze łączy się z dużymi wydatkami, które są związane nie tylko ze świętami, lecz także z sylwestrem. Coraz popularniejsze stają się wyjazdy w tym okresie, wielu Polaków uczestniczy także w balach sylwestrowych. O tym, ile będzie kosztował tegoroczny sylwester, opowiedział dziennikarz TVN24 BiS Mateusz Walczak. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak przygotować czworonogi na sylwestrowe fajerwerki?

  Wybuchy fajerwerków mogą spowodować długotrwałe lęki u naszego czworonoga. Głośne odgłosy kojarzą się psom z niebezpieczeństwem. Jak zadbać o naszego psiaka w czasie sylwestra? W studiu „Dzień Dobry TVN” behawiorysta Radosław Ekwiński opowiedział o sposobach na przygotowanie psa do sylwestrowych huków. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • W kraju czy za granicą – gdzie spędzamy Sylwestra

  Coraz częściej sylwestrowe plany łączymy z wyjazdem na święta Bożego Narodzenia, w przyprószone śniegiem góry czy w skute lodem okolice mazurskich lasów lub wręcz przeciwnie, do ciepłych krajów, z dala od niskich temperatur i ferworu świątecznych przygotowań. W gorącym okresie noworocznych wyjazdów internetowe biura podróży odnotowują ponad 20-procentowy wzrost sprzedaży wyjazdów. Nic dziwnego – Polacy coraz bardziej cenią sobie spokój i wygodę, decydując się na spędzenie tego czasu na urlopie czy zorganizowanych balach i imprezach sylwestrowych. A te wcale nie są najtańsze – w zeszłym roku na tygodniowy wyjazd noworoczny trzeba było przeznaczyć średnio od 1500 do 2000 złotych , nie wliczając w to dodatkowych kosztów takich jak wyżywienie czy udział w imprezie noworocznej. Średnia cena jednego noclegu w kraju to wydatek rzędu 400 zł. Skąd zatem Polacy biorą środki na sfinansowanie sylwestrowych planów?