Święty Mikołaj

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
święty Mikołaj ,

Artykuły - Święty Mikołaj (10)

 • Święty Mikołaj nie istnieje

  Święty Mikołaj nie istnieje

  Dzieciństwo kojarzy się z czasem beztroski, zabawy i bezwarunkowej miłości rodziców. Dzieci żyją w świecie postaci z bajek i przeżywają ich przygody z wypiekami na twarzy. Jednak ulubieńcem wszystkich jest Święty Mikołaj. Czy dziecko, które w niego nie wierzy, traci coś z magii świąt?
 • W Świętego Mikołaja wierzy się do ósmego roku życia

  W Świętego Mikołaja wierzy się do ósmego roku życia

  Dzieci przestają wierzyć w Świętego Mikołaja około ósmego roku życia – wynika z międzynarodowej ankiety przeprowadzonej przez naukowca z uniwersytetu w Exeter.
 • Biegający Mikołajowie ucieszyli krakowskie dzieci!

  Biegający Mikołajowie ucieszyli krakowskie dzieci!

  ​Spora grupa biegających Mikołajów z jadącym przed nimi "wozem" wypełnionymi prezentami dotarła dzisiaj do krakowskiego Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego "Dzieło Pomocy Dzieciom" przy ul. Rajskiej. Taką niespodziankę sprawili milusińskim biegacze z AZS AWF Masters Kraków.
 • Za wcześnie na taką prawdę

  Za wcześnie na taką prawdę

  Na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia trafił mi się twardy orzech do zgryzienia. Monika, moja 4-letnia córeczka, przyszła do mnie zapłakana i cała roztrzęsiona.
 • Co kraj, to bożonarodzeniowy obyczaj

  Co kraj, to bożonarodzeniowy obyczaj

  Ile krajów, tyle różnych tradycji i sposobów świętowania Bożego Narodzenia. Polacy stroją choinkę i przyrządzają kutię, Norwedzy dokarmiają baśniowe gnomy, a Czeszki wróżą sobie przyszłość. Oto kilka najdziwniejszych bożonarodzeniowych zwyczajów.
 • Kim naprawdę był święty Mikołaj

  Kim naprawdę był święty Mikołaj

  Postać, na której wzorowany jest Mikołaj przynoszący prezenty pod choinkę, to św. Mikołaj, który był podobno biskupem Miry.
 • "Święty Mikołaj": REŻYSER O FILMIE

  Juha Wuolijoki opowiada swoją wersję świątecznej legendy. Opowiedz nam o Świętym Mikołaju. Pomysł rozwijałeś razem z Marko Leino i Aku Louhimiesem... Tak właśnie było. Chcieliśmy się skupić na dzieciństwie głównego bohatera. Oczywiście zdawaliśmy sobie sprawę, że pomysł ten był już eksploatowany w Hollywood. Kiedy przekopaliśmy się przez ogromną ilość materiałów, okazało się jednak, że nie było żadnego filmu, który skupiałby się konkretnie na latach dziecięcych Mikołaja. Naszą ideą by
 • "Święty Mikołaj": O REŻYSERZE

  Juha Wuolijoki - reżyser i producent Projekty filmowe realizuje we własnej firmie producenckiej - Snapper Films Oy. Ostatnio wyprodukował i wyreżyserował film telewizyjny Gourmet Club, który spotkał się z życzliwym przyjęciem publiczności i krytyki. Został on nagrodzony statuetką Venla jako najlepszy film telewizyjny 2004 roku, Złotą Nimfą za najlepszy scenariusz na festiwalu produkcji telewizyjnych w Monte Carlo i nagrodą dla najlepszego filmu zagranicznego na Long Island Internation
 • "Święty Mikołaj": POLSKA OBSADA

  Jerzy Stuhr ( głos dorosłego Mikołaja) Jest jednym z najwybitniejszych i najpopularniejszych aktorów polskich. Zagrał mi.in w "Tydzień z życia mężczyzny", "Spis cudzołożnic". Stworzył niezapomnianą kreację Osła do filmów z serii "Shrek" oraz "Mulan" i "Mulan II". Maciej Stuhr (głos trzynastoletniego Mikołaja) Niezwykle uzdolniony polski aktor, który karierę zaczął od występów z kabaretem "Po żarcie". Aktualnie współpracuję również z Krzysztofem Warlikowskim w Nowym Teatrze.
 • "Święty Mikołaj": PLAN FILMOWY

  Film został nakręcony głównie w miejscowościach Levi i Utsjoki w fińskiej cześci Laponii. Dom Świętego Mikołaja zbudowano na szczycie góry Levi, w sąsiedztwie usytuowanego tam kurortu zimowego. Wioska, w której wychowuje się Mikołaj to w rzeczywistości Utsjoki - kilkanaście domostw dawniej służących pielgrzymom. Warsztat Mikołaja zbudowano w pobliżu muzeum górnictwa w Tytyri, w gminie Lohja. Z kolej dużą scenę targową nakręcono w centrum Turku.

Zdjęcia - Święty Mikołaj (6)

 • film.interia.pl
  "Święty Mikołaj"
 • film.interia.pl
  "Święty Mikołaj"
 • film.interia.pl
  "Święty Mikołaj"
 • film.interia.pl
  "Święty Mikołaj"
 • film.interia.pl
  "Święty Mikołaj"
 • film.interia.pl
  "Święty Mikołaj"